Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nejde tachometer aj po vymene cidla


slucky

Recommended Posts

zdravim ludia.prosim pomozte mi...cital som tu mnohe prispevky a zistil som ze 406 a tachometer sa nemaju v laske.mam takyto probleeem... budiky mi zacali z nicoho nic poskakovat,vsetky okrem teploty vody.pri tomto jave vzdz klesli na nulu a potom zas vyskocili naspat..pri tom mi vzdy dokonca odratalo nejaky pocet kilometrov.robilo to castejsie a castejsie..az zrazu prestal ist tachometer uplne..odvtedy uy otackomer aj palivomer nerobia nic a funguju normalne...nejde uz len tachometer.tak som cital tu prispevky.kupil som nove cidlo a nepomohlo..rucicka stale nejde a nezaratava ani kilometre..pomozte prosim.vopred dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak mas doma multimeter tak si zmeraj stare cidlo ver tomu ze bude dobre. Inak vyber cele budiky a rozober a mrkni ci tam niesu studene spoje bo to je najcastejsia zavada studaky mal ich tu skoro kazdy aj ja som mal tento problem. tak ze rozobrat uplne zobrat pajku a trocha cinu a prepajat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil jsi i to ozubene kolecko nahonu cidla, nebo jsi pouzil to stare, poradne to kolecko prohledni, zda nejsou na zubech znamky opotrebeni, muze byt taky opotrebene kolecko protikusu na poloose, to by se ale musel vypustit olej z prevodovky, sundat cely ten domecek na prevodovce a to kolecko vyndat a prohlidnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik..skusiiim teda vbrat tie budiky a prepajkovat to...dufam ze to dokazem :)

vdaka za radu...a ktomu ozubenemu kolecku ferry..ked som menil to cidlo pouzil som stare kolecko a pozeral som ho a vyzeralo byt neposkodene a dobreeee...skusim najprv to prepajkovanie a az potom ak to nepomoze skusim to kolecko protikusu na poloose :)

dik..

a este som sa chcel spytat..nemoze to byt tou skrinkou za kastlikom spolujazdca..dost sa tu tiez o nej pisalo...ale nevem ci ju tam vobec mam.... 406 1.9 td rv 1998

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe, stejne jako ja, vymenil jsem cidlo a nechal stare kolecko nahonu, taky se mi zdalo na bezny pohled ze je OK, pak jsem se divil, ze to dela furt to same i s novym cidlem, meril jsem draty od cidla az k budikum, vsechno OK. az kdyz jsem vyndal to ozubene kolecko nahonu na cidle, poradne ho otrel od oleje, tak jsem zjistil, ze je skoro nepatrne osoupane, ale stacilo to na to aby to blblo, vymenil jsem ho (novy stoji cca 170CZK v peugeotu a od te doby klid)

jinak pokud nefunguje ani pocitani kilometru, tak problem neni v budicich, ale prave v tom, ze neni signal od cidla

[upravil dne 11/3/10 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a som tu zas...to ozubene vyzeralo byt neposkodene....budiky som vybral rozobral prepajkoval...boli tam zo dva studene spoje..no tachometer stale nejde :(..a ukostrenie to asi tiez nebude bo otackomer aj palivomer idu uz dobre a nic s nimi nerobi..ja uz fakt nevem co mam skusit :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tu krabicku co je za odkladacou schrankou tam ani nehladaj myslim ze to mali iba 2.1dt a potom 3.0 benziny. ak ti toto vsetko nepomohlo tak prekontroluj kable ci su ok a inac najlepsie je ked si na to cidlo urobis nejaky kabel napojis na cidlo a za jazdy zmeras a postupne hladat chybu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže předně zkontroluj přechod z konektoru do desky plošných spojů budíku, myslím tím přechody paciček žlutýho a modrýho konektoru na měkkou desku. Kostra je na pozici 19 u modrýho a na pozici 19 a 22 u žlutýho. dále zkontroluj přívod napětí k jednotlivým měřidlům, bude se jednat jen o žlutý konektor!, protože jsi psal, že teploměr funguje bez problémů a ten má připojení zvlášť přes modrý konektor... Hlavní stálé napájení je i na pozici 17, tam by mělo být napětí i po vypnutí klíčku. Další bod ke kontrole na žlutém konektoru je pin číslo 1.

Je sice i kladné napájení ve spojitosti s palivoměrem na modrém konektoru na pozici 20, s největší pravděpodobností je jen na žárovku rezervy,

když bude vše v pohodě, zkus si půjčit budíky od někoho jiného s P406 starý model, budíky jsou záměnné, je fuk jestli benzín nebo nafta, angli či kontinent, něco ukazovat musej vždycky

Hlavně!!!! Nejdůležitější otázka, nejde ti jen rychloměr nebo se i nenačítají kilometry???

schéma následuje

[upravil dne 12/3/10 punkac]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 roky později...

Mám taky problém s tachometrem na 2,1 td, vyměněno čidlo na předovovce, černá krabička za kaslíkem, a zkoušel jsem i jiné budíky, vše přehazované z auta které jsem koupil s potkaným motorem. Ale předpokládám že tam bylo vše fukční.

A stále mám stejný problém: za studena, většinou cca po 5 km, si ručička začne lítat nahoru, dolů a následně spadne a nedělá nic. Když zastavím dám zpátečku tak zase vylítne a spadne, dopředu nereaguje, někdy reaguje i na přidání plynu a lítá si jak chce, při ohřátém autě a vyšší rychlosti nad 100 začne ukazovat, ale padá už zase rychle..

Čím to ? Předem děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, jestli to tady někdo trošku sleduje, tak mám nový poznatek.

Dnes po ujetí asi 10 km, při kterých tachometr různě poskakoval, po \"nic moc\" silnicích, hrboly a tak, se po najetí na státovku najednou krásně ustálil. A ukazoval asi 25 km úplně bez problému, ovšem po zastavení, udělali jsme nějaký nákup, se cestou domů vůbec neprobral, až zase na pár hrbolech poskočil ale neukazoval vůbec...

Děkuju za případné rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Mal som taktiez problem s tachometrom. Asi pol roka mi lubovolne prestaval pocitat kilometre alebo lubovolne lietal a padal na nulu. V mojom pripade to nastastie vyriesila vymena elektrickej casti snimaca ako mi poradili. Zohnal som starsiu, asi pred tyzdnom som ju vymenil a zatial vyzera ze funguje dobre. Ked mi vypadol neukazoval ani km ani pal.pc nic neukazoval len same pomlcky. Ale co bolo najhorsie ze ked prestal ukazovat tak mi ani motor nechcel vobec ist akoby ho nieco brzdilo. Inak vymena trvala asi 15 minut. Bolo to uplne jednoduche. Len vytiahnut konektor, povolit jeden srob, vytiahnut el cast s koleckom, skontrolovat a prehodit kolecko na novy snimac a zlozit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...