Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nejde tachometer aj po vymene cidla


slucky

Recommended Posts

Patrik406st: neviem kde ho mas ty umiestneny na benzine ale ja na hdi som mal k nemu celkom dobry pristup. Uz som na 406 zazil aj moc horsie pristupy k urcitym opravam;) Stacila mi mala racna goly s imbusovym nadstavcom ale neviem z hlavy velkost. Auto som dal na jamu, zo strany od kabiny na diferaku je umiestneny ten snimac, prestrcil som tam ruky pomedzi priecny nosnik a diferak a vypojil konektor, vyskrutkoval tu jednu skrutku, vytiahol snimac...

Nasiel si to ten spravny snimac?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jeden poznatek, zkoušel jsem měnit ještě kolečko ze starého čidla, taktéž nic. Ale když jsem zkoušel zatočit prstem protikusem v převodovce tak se to kolečko v převodovce pootočilo a pak zaseklo, takže asi bude po něm. Nebo se má točit když auto jen stojí? (logicky si myslím že asi ne) Jak moc dá práce vyměnit ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No presne na vystupe pravej dlhsej poloosy z prevodovky. Neviem teda ako je to na benzinaku ale na 2.0 hdi to nie je zly pristup kedze som to zvladol aj ja vymenit a to moc velky kutil nie som ;) zvladam len tie jednoduchsie veci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No presne na vystupe pravej dlhsej poloosy z prevodovky. Neviem teda ako je to na benzinaku ale na 2.0 hdi to nie je zly pristup kedze som to zvladol aj ja vymenit a to moc velky kutil nie som ;) zvladam len tie jednoduchsie veci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam dobréj přístup jak píše Bugi, lepší je prostrcit ruku za nosníkem a ne hned vedle poloosy, já tam mel torx. Jinak me to dělá to same jako píše Bugi, přestane jít tachometr a motor ztratí částečně výkon, čímž se ta asi vyloučit chyba v přístroj ovce. Zoubky na kopečku mámtaky ddobrý ttakže bude asi vadný samotný snímač. Jen mi není jasný jak z něj to kolečko sundat abych ho neulomil.

post-40101-14109635031717_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mě nejde tacho ani počítadlo... jako ráno kdyz je zima tak chvíly to funguje a jak už je v autě teplo tak přstane jít... ba naopak v létě když je vedro tak tacho nejde ale kdyý klimuju tak až je teplota v autě příjemná tak tacho začne ukazovat a ukazuje celou dobu jízdy bez problému... no a když to pokaždé přestane ukazovat tak se žádné snížení výkonu nekoná.. auto jede pořád stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ineverexist: presne aj ja som prestrcil ruku poza nosnik. Tade to slo dobre. Aj ja som tam mal samizda torx. To mas tie iste priznaky ako som mal ja. Budes to mat len tu elektricku cast cidla. Mne to od vymeny funguje dobre. Asi to musis len vacsou silou vytiahnut a malo by to ist. Ja ked som vysroboval ten torx a potiahol snimac von tak kolecko mi zostalo vnutri prevodovky a musel som ho potom vytiahnut rukou von.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
On 11. 3. 2010 at 10:03 AM, slucky said:

zdravim ludia.prosim pomozte mi...cital som tu mnohe prispevky a zistil som ze 406 a tachometer sa nemaju v laske.mam takyto probleeem... budiky mi zacali z nicoho nic poskakovat,vsetky okrem teploty vody.pri tomto jave vzdz klesli na nulu a potom zas vyskocili naspat..pri tom mi vzdy dokonca odratalo nejaky pocet kilometrov.robilo to castejsie a castejsie..az zrazu prestal ist tachometer uplne..odvtedy uy otackomer aj palivomer nerobia nic a funguju normalne...nejde uz len tachometer.tak som cital tu prispevky.kupil som nove cidlo a nepomohlo..rucicka stale nejde a nezaratava ani kilometre..pomozte prosim.vopred dakujem

Mal som podobný problém. Mne pomohlo preletovanie dvoch studených spojov, ktoré som našiel a odvtedy ide.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...