Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

neplatim.cz


Péťa

Recommended Posts

Přišel mi nevyžádaný mail, který mě informoval o nové databázi dlužníků a neplatičů. Tak jsem ji chtěl vyzkoušet a výsledek:

Pro zobrazení výsledků postupujte následovně:     * Z svého mobilního telefonu odešlete SMS zprávu s textem NEPLATIM na číslo 9030999

Hned jsem viděl, že to SMS za 99,--, jen jsem nemohl na stránce najít informaci o ceně. Tak jsem si říkal, to zase naletí lidí...

Pak jsem to našel, úplně dole, šedé malinké písmo na šedém podkladu:

Cena SMS je 99 Kč s DPH. Celkem za 2 SMS zaplatíte 198 Kč s DPH.

Tak pozor na ně!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kazdem pripade je zaujimave, ako to funguje :)

V urcitych pripadoch, ako pri predaji auta, domu atd by mozno tech 200 kc za to stalo, keby mali dobre zdroje ...

Napr ked som pracoval u telekomunikacneho operatora, tak operatori konkurencni medzi sebou zdielali Blacklist, kde evidovali neplaticov... Boli tam vsetci hlavy operatori okrem O2, ktore potom myslim do toho vstupilo.

Stacilo zadat RC alebo Cislo OP cloveka, a hned vyhodilo, ci je niekde neplatic, pokial ano, kde vsade, aka suma a odkedy ... Takejto osobne nebolo mozne zriadit ziadnu pausalnu sluzbu ...

Podla informacii, podobny system zdielaju aj banky (neviem to na sto percent) a uvazovalo sa, ze sa to dokonca spoji aj s telekomunikacnym sektorom ...

Pokial by ta spolocnost mala pristup na BlackList do Bankoveho aj Telekomunikacneho sektoru, tak to o cloveku hodne napovi ...

Ale nevim, jak to oni konkretne zistuju ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně v mejlu je napsáno toto:\"Tento email je obchodní sdělení zaslané na základě využívání služeb DAVEL MEDIA, s.r.o. - pokud si již nepřejete odebírat novinky, odhlašte se zde. \"

Jsem si vědom, že jsem se u DAVEL média nikdy neregistroval,

chtěl jsem se tedy odhlásit a napsalo to, že taková emailová adresa u nich na serveru neexistuje, kurvy, tak kde jí teda vzali, :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Durko

banky maju bankový register.

14€ a na počkanie ti vystavia stav uverov ,kreditiek,a učtou

Durko, hadam mi nechces povedat, ze ked pridem do banky a mam RC neznameho cloveka, ze mi tam teta v banke nieco vida. Duplom nie STAV JEHO UVEROV ci UCTU ... To musi byt blbost ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud si prectete obchodni podminky, tak zjistite, ze i kdyby nekdo opravdu stal o provereni konkretni osoby, je lepe jit jinam.

-----

1.11 „Databází“ se rozumí data o dlužnících uživatelů, umístěná uživateli na server v rámci využívání služeb, nevyplývá-li z kontextu něco jiného. Tato data obvykle zahrnují jméno a příjmení (popř. obchodní firmu) dotčeného subjektu, IČ, popř. datum narození, adresu bydliště, místa podnikání či sídla subjektu a popis příslušné pohledávky. Databáze nepředstavuje veřejný registr a ani není oficiálním či zaručeným zdrojem informací; obsah databáze je tvořen výlučně příspěvky uživatelů, provozovatel není povinen ověřovat a neručí za jeho správnost či pravdivost.

-----

Jinymi slovy, provozovatel nevyviji zadnou cinnost pri ziskavani udaju, zadnym zpusobem neplni databazi (a to ani z verejnych zdroju), a de facto se jen snazi prodavat data zadana uzivateli.

Jejich obchodni podminky jsou vubec zvlastni... neni mi treba jasne, proc se kapitola dve jmenuje Prava a povinnosti provozovatele, kdyz tam zadne povinnosti nejsou, zato

Provozovatel nemusi - zalohovat obsah, zpristupnovat obsah, vystavovat doklady atd.., nezodpovida za cokoliv...

Provozovatel muze - zrusit uzivatele, smazat data, pridat data, pridavat reklamu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Myslím, že je skoro jasný, kde adresy vzali :myslim Nejspíš tady na klubu, protože tyhle maily dostalo až moc lidiček, který spojuje zrovna tento klub. Co vím, tak to není poprvé a nejspíš ani naposled :blicismajlik

Určitě ne, přišlo mi to na mail, který tady zveřejněný není. Spíš je dostali od nějaké freemailové služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...