Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Diagnostika lexia


richmond

Recommended Posts

Zdarec koukam že diagbox je stále aktuální tema..

Pořídil jsem novější model notebooku, nainstaloval win 7 32bit a nainstaloval diagbox, bohužel noťas má jen usb3.0 a ve správci zařízení ho vidí jako neznámé zařízení. doinstaloval jsem Actia ovladače ,,pro starší zařízení" ale u toho mi svítí žlutý vykřičník protože nebylo nalezeno, nevíte někdo co s tím ? jediné co mě napadlo je sehnat si usb 2.0 hub a připojovat se přes to .. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, internet mam vypnuty, adapter je zapnuty. Spis vidim problem, ze instalace diagboxu kdysi na nem uz probehla. Ten DBunistaler nefunguje. 
 

jen ze zvedavosti jsem zkusil nainstalovat diagbox na w7-64bit. Instalace probehla, po spusteni diagboxu jsem pripojil interface, naslo to  nejaky ovladace, ktery se naistalovali, krabicka na kabelu zacla svitit. Bohuzel moje auto mam ted v praci, takze nemohu vyzkouset zda se to spoji s autem ci nikoli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Háček napsal:

Zdarec koukam že diagbox je stále aktuální tema..

Pořídil jsem novější model notebooku, nainstaloval win 7 32bit a nainstaloval diagbox, bohužel noťas má jen usb3.0 a ve správci zařízení ho vidí jako neznámé zařízení. doinstaloval jsem Actia ovladače ,,pro starší zařízení" ale u toho mi svítí žlutý vykřičník protože nebylo nalezeno, nevíte někdo co s tím ? jediné co mě napadlo je sehnat si usb 2.0 hub a připojovat se přes to .. 

Problém je v tom, že W7 nemá nativně podporu pro USB 3.0 :) Proto ho PC hlásí žlutě, nemůže prostě stáhnout ovladače, protože tohle rozhraní nezná. Záleží, co máš za značku NTB. Na netu jsou návody, jak udělat upravenou instalačku W7 s podporou USB 3, případně jak tam drivery natlačit později. Ideální by však bylo nacpat tam ovladače přímo od výrobce NTB, pokud jsou k dispozici. USB hubem to podle mě nevyřešíš, protože se musí opět zapojit do USB 3.0

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle mam už nainstalovaný , windejsi stále hlásí zařízení nebylo rozpoznáno

Tak změna, ted se ve správci zařízení hlásí jako unknown device .. :D .. ale už bez vykřičníku , diagbox stále hlásí ,,Please connect a VCI " .. 

Pro představu Starý IBM notas vs Nefungující Dell , oba notebooky mají Win 7 32bit SP1 se stejýma aktualizacema, ze stejnýho instalačního obrazu, jen s jinym seriovýám číslem pochopitelně, oba jsou aktivovány a aktuální

Ještě dodám že VCI  se rozsvítí třikrát blikne a svítí, stejně jako u starýho notasu .. z alzy jsem objednal usb2.0 hub se čtečkou sd karet kterej jsem chtěl stejně kupovat tak uvidim... 

         IBM                                                                                     Dell

    DSC_0220.thumb.JPG.ed92adbb476d728c2ec6de4b8985843c.JPG   DSC_0221.thumb.JPG.c4a77e4a3a690c72f7128f5b510e891b.JPG

Upraveno uživatelem Háček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podívej se v tom správci, jestli to neznámé zařízení má jako ovladač přiřazen ten správný pro dia. Jinak že blikne a svítí, to je vlastně jen info, že je kabel napájen a funkční. Mně to taky hlásí kabel jako unknown, ale 5008 normálně načetl. Zatímco 407 a 406 ne, ale u mě to bude nejspíš tím virtuálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nepročítal jsem úplně všechno ale jako IT admin, když se setkám s tímto problémem (zařízení nebylo rozpoznáno) tak odinstalace celého USB řadiče !!pozor - je potřeba odinstalovat a zároveň zvolit zaškrtávátko "odstranit software ovladače" - jinak se nainstaluje zpět zas špatně... a stažení aktuálního driveru pro chipset daného notebooku. Bohužel sedmičky v kombinaci s DELLem obecně jsou k USB zařízením dosti nesnášenlivé. Desítky jsou na tom o poznání lépe. Máme na firmě dva notebooky DELL, které jednoho dne prostě přestali rozpoznávat tiskárnu, na kterou léta tiskli.

Vyřešil jsem to updatem na W10, v tomto případě ale nevím..

Prosím ještě o pomoc/radu... Mám diagnostický kabel ACTIA P107415 - takový ten obyč za 2500,- full chip... Fungoval mi asi rok a půl což v mém případě je asi tak deset hodin práce. Asi měsíc jsem ho vozil v autě (bezpečně v přihrádce), abych mohl napíchnout auto, které jsem sháněl pro ženu. Když jsem ho ale potřeboval, tak s autem nekomunikoval. Po připojení ledka třikrát blikne a svítí, USB zařízení se rozpozná a nainstaluje (jak na WIN 7, tak na WIN XP), po spuštění Diagboxu v kabelu zacvakají relátka. Aplikace pro načítání dat o kabelu z něj vyčte typ i sériové číslo. Problém je ale to, že nezjistí VINko vozu a podaří se načíst jen jednu jednotku z celého vozu a to jen její typ a seriové číslo, k ostatním píše chyba komunikace, nečte chyby a celkově je taková pasivní, necvaká v ní jako tomu bylo na začítku.

Pokud se v tom někdo rýpáte, nebo alespoň víte o někom kdo se rýpá, budu rád ža jekékoliv info, díky.

Upraveno uživatelem groollIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na revizi firmwaru jsem se nezaměřil, zkusím se podívat až budu zas u stroje.

Auta napichuju dvě, ty co mám v podpisu a ta 807mička, ta ještě vloni fungovala - brouzdal jsem nastavením a chybama, načet jsem si immo druhého klíče a vymazal chyby opravených systémů.

Vše v PP2000 ale teď to skoro mlčí.

Ve středu koupím jinou, jednou použitou bazarovou jednotku a vyzkouším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak panove jelikoz jsem si napr nastavil nastaveni radia RD45 co poslal cinan, tak muzu rici ze mam Ceckovej kabel? A dalsi vec, ze to funguje na w7 64 bit. Nic jsem nikde nedelal, jen naistaloval verzi 7.02 od ferinka. Diagbox krasne nacetl vinko a nikde zatim jsem nenasel chybu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...