Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozměr pneu


Guest libas

Recommended Posts

Ahoj,

Chtěl bych poprosit o radu.

Mám na 407 SW 2.0 HDI pneumatiky 205-60-R16,ale chtěl bych si pořídit 205-55-R16- bude možné tento rozměr (55) dát na 407.Líbí se mi totiž jedny pneumatiky,ale bohužel je nedělaj v rozměrech 205-60-R16.

Odkaz na ně:http://www.dotovanepneu.cz/federal-ss-595-205-55-r16-91w/?PHPSESSID=4e6ad51eec0cd6eaf0ef30027477058f

Mohu tyto pneu tam dát???

Předem moc děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pneumatiky se vybiraji dle vysledku testu - predevsim podle toho jak drzi za mokra, jakou maj brzdnou drahu a ne podle vzhledu

pokud zamenis 205/60 za 205/55 tak budes mit 2cm rozdilu na prumeru pneumatiky a o 6,5cm mensi obvod pneu = bude blbe ukazovat tachometr a pocitadlo km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli dobře koukám,tak by rozměr 235/60 r 16 by tam šel,jelikož ráfek mám podle techničáku 6.5. a v tebulce je 6.5 až 8.5 na rozměr 235/60 r16

Ale spíš mi jde o to jestli tento rozměr tam už někdo měl,jestli to nebude dřít o podběhy nebo tak něco.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím někdo jenom vysvětlit, jak to je s měřením tachometru, když si dá někdo 17ky kola místo 16tek, když se projeví už rozdíl mezi 205/55 a 205/60?? Plno aut má v techničáku víc možností ve výběru pneumatik a průměru kol.

Jinak já mám v techničáku napsany jenom 205/60, ale zimáky mám teďka 205/55 a žádnej rozdíl nepociťuju (odchylku rychlost jsem nijak nesledoval). Na technickou jdu v létě, takže to už budu mít povoleny letní 205/60.

[upravil dne 5/3/10 Ondrus23]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď si dáš 17 namiesto 16, automaticky dávaš aj nižší profil gumy, takže celkový priemer kolesa zostane v rámci tolerancie.

205/55 a 205/60 - rodiel pocítiš hlavne v akcelerácii, na menších kolesách je auto živšie. Podobne sa dá cítiť rozdiel medzi zimnými a letnými gumami toho istého rozmeru, jedny sú mäkkšie, druhé tvrdšie.

[upravil dne 5.3.2010 AnotherOne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...