Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výmena spojky


pavol pevný

Recommended Posts

Také jsem měnil v cca. 119000 km, odešlo ložisko ( spojka byla dobrá, ale ložisko poničilo lamelu ) tak šla komolet. vč. nového převodového oleje a gufer to stálo na mojí 1.6 16V 10 000 Kč. Také jsem byl velice překvapenej....ale prý vada materiálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě taky odešlo ložisko na 106tis ale odnes to přítlačák. Sehnal jsem spojku na aukru. Nějaký chlapík tam má odkaz - prodává spojky . Mě vyšla celá sada na 2750kč s dopravou docel dobrá cena . Jdu se převlíknou a jdu to tam zamontovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jirkapp

Tak mě taky odešlo ložisko na 106tis ale odnes to přítlačák. Sehnal jsem spojku na aukru. Nějaký chlapík tam má odkaz - prodává spojky . Mě vyšla celá sada na 2750kč s dopravou docel dobrá cena . Jdu se převlíknou a jdu to tam zamontovat.

Už jsem to taky zjistil.....mě ta sada vyšla na 6000 Kč :fnuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

Ahoj chlopy,

Pri výmene spojky treba hriadeľ alebo prípravok na presné osadenie lamely na stred zotrvačníka, aby sa dala nasadiť prevodovka s5 na motor, neviete či sa nedajú niekde zohnať rozmery alebo samotná hriadeľ? Nepredáva sa to spolu so sadou spojky? Potrebujem vymeniť na 307 roku 2005

Akú značku dávate??? 

 

Ďakujem Vám za odpovede....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to kupoval pro ty případy, kdy průměr otvoru v unašeči lamely ("tisícihran") je menší, než otvor v setrváku.... Tam jsou i větve k prdu.... Tady s tím to šlo.... Bohužel jsem přišel k hotovému.... Já to koupil a kolega použil, já jsem to jen vyndal po vystředění.... Není třeba znát přesný průměr, je to rozpínací....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píše Pe.tr, dá se to vystředit čímkoliv, taky většinou použiju dlouhý ořech z gola sady. Ono se to stejně zase tak moc přesně vystřeďovat nemusí, ta lamela tou pružinou není sevřená moc pevně a mrkev převodovky si ji pak sama vystředí jak je třeba. To vystředění je spíše jen psychologický faktor, když se nedaří převodovku nasadit, tak je to první věc na kterou se to svede: "že tys to blbě vystředill?"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...