Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Provoz na ethanol v benzinových autech


Midloch

Recommended Posts

Nestartuje to hůř kvůli tomu, že by bylo něco špatně na motoru, ale kvůli tomu, že E85 má jiný stechio poměr. N95 má 14:1 a E85 asi 9:1, to znamená, že na litr vzduchu v motoru potřebuješ s E85 víc paliva, aby ti směs správně shořela. Při tom vašem míchání pravděpodobně jezdíte na chudou směs a mimo to, že auto nepojede jak má, tak to určitě nebude moc dobrý pro motor.

Tomu pocitu že auto jede líp se říká placebo efekt, taky to často mívám. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak mi definuj Tvoje \"nepojede, jak ma\" :) Ja s autem mam najeto >60.000 pouze na N95 za vsech moznych a nemoznych podminek, takze si budu fandit a reknu, ze vim, jak se to auto ma normalne chovat :)

Nechci se hadat, jsem rad za kazdy nazor. Od toho prece tohle vlakno jest :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jen zkušenost z mojeho auta, ta 1,4 to možná kousne, ale měl bych strach, že to pojede na chudou směs a až venku přituhne, tak nebudeš startovat. Spotřebu si zkoušel měřit, nebo ne? Já mám na benzín průměr 9,5 a na E85 s kouzelnou krabičkou sem byl někde okolo 12l. Měřil sem to metodou plná plná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele jak jsem psal .. Spotřeba se podle mě nikam nehla. Ale co stojí N95 přes 35,- už ani nečepuju plnou trhá mi to srdce :D Myslím,že naposledy jsem opravdu plnou nádrž měl v červnu tohoto roku při cestě Praha-Hamburk-Praha (2x plná) .. Zatím se startů nebojím, až půjdou teploty pod 0 ještě to přehodnotím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar, taky si brousím zuby na E85. Investice je pro mě přijatelná(cca 7k) Jen přemýšlím, jestli už dopředu při běžném tankování nemám pomalu začít přidávat nějaký ten litr E85 npř 10l N95+1l E85 aby se to pomalu pěkně pročistilo a motor nedostal infarkt :D přecejen už neni nejmladší a má nalítané 200k, nebo to prostě nechat až po přestavbě a rovnou lít čistý E85...díky za objektivní názory :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja Ti nevim ... jestli chces trubky trosku protahnout kup na to nejakou chemii ... jak tady Ferry psal E85 vlastne az takovou cistici schopnost nema. To me poopravil.

Btw prestavbovy sady sem videl i za 5K ne za 7K ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Již skoro dva roky na směs E a N (vžda za jednu sumu E a za stejnou i N) v Xantii 1,8i16V - LFY bez úprav a spotřeba je totožná občas zacuka ,studené ,průměrná cene se pohybuje takto za 28kč/l,poroce ježdění měnim palivový filtr jinak nic.Pocitově je na etanol živější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StibTo: nemyslel jsem to tak, že to chci protáhnout ;) spíš jsem myslel, aby ten motor po předělávce na čistý e85 nedostal šok(říká se, že e85 má čistící účinky a rozkládá usazeniny uhlíku v motoru). Cenu jsem střelil 7K, protože to je tak maximum, za kolik se předělávky pohybují:)

dýzl: díky za zkušenosti, 2 roky je poměrně slušná doba :mrk co je pravdy na tom, že při volnoběhu je motor kultivovanější a klidnější? Něco v tom smyslu jsem už v tomto tématu četl, tak by mě zajímala tvoje zkušenost a pocity z e85 :) díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec reaguju na prvni prispevek zname zacal tankovat etanol do starsiho subaru 2,0l a po par mesicich se z toho stala olejnicka nestacil dolejvat olej do motoru tak to prodal na dily :roll mozna shoda nahod ale uz tankovat bude prej jen benzin , jezdil be jakych koliv uprav obcas tam caknul trochu benzinu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasny a zeptej se ho co presne s tim teda bylo - lih sezral tesneni v motoru ? Bylo by dobre vedet co se muze stat, ale ja zatim zustavam na pomeru 20L-10L (vice N95), dneska jsem zase tankoval. Nevim,jestli ma na zimu cenu zkouset vice E85.

Dokud mi to sem vylozene nekdo nenapise \"Vyser se na to, znicis si to, to, to a to\" mam v umyslu pokracovat. Vysledna cena (v tuto chvili) okolo 32Kc/L je dobry motivator :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Johne no ja o ONO a podobnych take vim - problem je (treba v Hornich Mecholupich - asi znas - u nadrazi) ze tam snad dnem a noci stoji takove fronty ze nacepovat = pul hodiny v hajzlu :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StibTo : znám ale osobně bych si chvíli počkal. Nebo třeba natankoval u PRIMU,který je kousek za ONEM kde fronty nejsou.Osobně když potřebuju tak si natankuju ráno na Shellce a mám klid odpoledne jsou tam fronty jako když tam dávají něco zadarmo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...