Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Provoz na ethanol v benzinových autech


Midloch

Recommended Posts

Moje zkušenosti s E85

z důvodu delších startů jsem zjistil ze zbytky benzinu mam v autě déle než 3 mesíce a předtím jsem rok jen benzín doléval. Zbytek benzínu (cca 9l) jsem dolil 2.5l E96 (cisty lihobenzin - 1% benzinu). Na tuto směsku jsem najel 155 km než mi to zdechlo a nahlásilo prázdnou nádrž. Pak jsem dolil z kanistříku 5l čerstvého benzínu, přepnul na LPG a zbytek trasy dojel na plyn. Subjektivně se na tu směs jelo rozhodně lépe než na LPG a pocitově líp než na čisty benzin. Motor šel lépe za plynem a byl celkově živější ve středních otáčkách. Nejel jsem svůj styl šetřílka s podtáčeným motorem, ale vcelku jsem si na ten plyn i dupnul abych propláchnul vstřikování a zbavil se zbytků z nádrže. Spotřebu jsem neřešil, ale dle mého mohla být kolem 9-10l/100 (normálně 8l/100). Takže zkušenosti zatím pozitivní, ale znovu to tam lít nebudu, protože to pro mne nemá smysl. Pouze pokud budu chtít propláchnout zlenivělé benzínové vstřiky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie 1 : No bojim bojim, pze auto mam jen jedno :papa Muj subjektivni dojem z toho zatim je, ze ten motor je jakoby \"tišší\" ale mozna se mi to fakt jen zda ... Spotreba se nikam nehnula a pokud jo, tak mozna o decku dve nahoru coz me nebere ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ujeto 400km na smes N95/E85 20L/10L v motoru benzin 1,4L

Dojmy : Ted v (pod)zimnich teplotach stale starty bez problemu, prijde mi, ze se to malinko pomaleji zahreje do spravne teploty, nicmene motor je na \"poslech\" takovy kultivovanejsi, jede porad stejne a mam i dojem, ze spotreba se nikam nehla, mozna je malinko nizsi i kdyz to je asi blbost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to až tak za blbost nepovažoval, pokud se budu řídit pouze informacemi ze stránek prodejců přestavbových kitů. Tedy ethanol má vyšší oktanové číslo, zvyšuje výkon motoru, má nižší teplotu hoření. Při použití samotného ethanolu se prodlužuje doba vstřiku, tedy u některých motorů (a při špatném seřízení) až 20% nárůst spotřeby, ale většinou vzhledem k nárůstu výkonu spotřeba zhruba stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No měl sem v Gti-6 to udělátko pro provoz na E85. Až když sem se dostal na +45%, tak to jelo tak jak má. I přez to, že to má možnost nastavení vlastního \"sytiče\", tak se za studena motor několikrát otočil, než to chytlo ( na benzín beží hned).

Po natankování půl na půl sem zkusil krabičku odpojit, auto cukalo, nejelo a nešlo vytočit. Na nějaký starší 1,4 to možná v normálnim provozu až tak nepoznáš, ale ten motor ti určitě nejede na takovou směs, co by měl mít a osobně bych se dost bál na takovýhle mixy dlouhodobě jezdit. A až začne mrznout, tak to startování taky nebude zrovna super.

Jinak s tím, že by kouzelná krabička nějak zvedla výkon bych určitě nepočítal, hlavní výhoda E85 bude v tom, že tolik netrpí na samozápaly, takže se pak při úpravě jednotky hodně posouvá předstih. Tohle už vyzkoušený nemám, pochybuju, že by to bylo na nijak neupravovanym motoru bez turba znát.

Ale ta cena je lákavá :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, jsem na tom stejně. Abych měl jasno, tak jsem auto dal do citrona na prohlídku + dia + akt. softu. Vše OK a na E85 stejně pod 10 st. C dobře nestartuje, ať tam nastavím jakou chci bohatost směsi. Takže mě to nepřesvědčilo. Nadruhou stranu to na E85 startuje nad 10 st. C v pohodě a jede na palivo v jakémkoli poměru jak na N95 u mě s podobnou spotřebou čistého E85. Kdy bez konverzní jednotky se o ježdění na E85 nemohlo být ani řeči a v poměru 50 na 50 to nebylo taky ono (\"netáhlo\", vysoká spotřeba). Další zlepšení celkovéh projevu vozu jsem dosáhl jednoduše, shodil jsem starfishe 16\" s pneu 225 a dal na to origo Al 15\" s předepsanou šíří 185.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja o zadnem zvyseni vykonu po koupeni krabicky nemluvil ani o tom ze bych tu krabicku vubec kupoval ;) Jedine o co jde je snizit vydaje za PHM. Pokud obycejny starsi benzin ustoji 50:50 pomer tak nevim, proc bych se tomu mel branit ;) Ted v listopadu vymenim palivovej filtr.

Mimochodem, pote, co vstrikovanim proslo cca 15 litru E85 mam dojem, ze auto \"jede o neco lepe\". Ono proc asi - kdyz E85 je lih a ma cistici ucinky. Co myslite, ze bude hlavni slozkou pripravku (napr. STP) na cisteni palivoveho systemu benzinaku ?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rootsky:Ahoj a nebude to motorem ze ti nestartuje na e85 ?mam stejny motor rted rano startuju tak na 2-3 protoze hned chcipe...kdyz je teplej vse ok,zkus natankovat jen natural a uvidis jestli to bude zlobit?asi bude v prdeli nejaky cidlo,ale kdyz pujde na natural je neco spatne na e85.....

[upravil dne 31/10/12 10:19 od Charlie 1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co obsahuje STP ?

staci si najit MSDS ;) ale lih tam neni, lih zas tak uzasny cistici schopnosti nema, maximalne vaze vodu z palivoveho systemu

vytah z MSDS od STP:

Hydrosulfurized Kerosene 80-100%

Solvent naphtha (petroleum), light aromatic 3- 6%

Polyolefin alkyl phenol alkyl amine 1-5%

Naphthalene 0-3%

1,2,4-Trimethylbenzene <2%

Ethyl benzene <0.2%

[upravil dne 31/10/12 10:20 od Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze to nechce startovat na E85 bych videl jako chybu v zapalovaci soustave - svicky (typ, odtrh, opotrebeni), zapalovaci civky (stari, stav vinuti a izolace) az pote bych hledal mechanicke priciny v motoru (komprese) a cidla az v posledni rade

u alternativnich paliv se vzdy nejvice projevi predevsim kvalita zapalovaci soustavy (zkusenosti z provozu na LPG) a pak opotrebovani motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak ja menil svicky tusim tak 15.000km tomu nazpet a jinak bych rekl, ze motor je v dobre kondici. Mimoto ted v nizsich teplotach parkuju doma v garazi ne venku, takze ranni start vzdy napoprve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hraju na jistotu, vůz je v pořádku. S N95 funkce na 1čku. Dia OK. Pokud něco startuje na potřetí, tak to za mne není optimální. Prostě zima na N95 a jak je nad 10 st.C tak na čistý E85. Auto netrápím. Přestavba se mi vrátí, ale podruhé si koupím auto v naftě... Na V6tce (XFZ), co mám na léto, bych to viděl jako fajn věc (levnější provoz - je to žrout, dá se mírně ovlivnit bohatost směsi, a auto \"jezdí\" min. stejně jako na N95 - počkám až někdo bude prodávat stejnou jednotku co mám a jdou tam), ale na běžném autě mne to nepřesvědčilo, to musím sednout a jet. Zvlášť když na svá auta trpím a taky se o ně podle toho starám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...