Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

krystof a auticko


Stoupa

Recommended Posts

Jel sem onehda do Prahy a sjizdim si tak Holesovickama do Argentinsky,kdyz tu najednou,kde se vzal tu se vzal,doprostred silnice vskocil prislusnik s placackou a mocne me zahanel ke kraji.Jel jsem asi 90-100,tak jsem na to musel trosku dupnout a uz se v duchu pripravoval na pokuticku.

Dobry den pane ridici,silnicni kontrola,...blablabla,vyndal jsem doklady,vylez z auta a pripravil si penezenku.

Prislusnik obchazel auto jak tygr v kleci,papiry predal sve kolegyni,ktera vehementne zacla vypisovat naky papiry... a ja cekal jak zvire na porazku.

MATE PEKNE ZACHOVALY AUTO,povida prislusnik a vratil mi papiry.Stastnou cestu.:o:o:o

Proste jak z vecernicku.Ze by naky klubacky kouzlo?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo já dopadl podobně. Jedu po pulnoci z rachoty a dojel jsem pomalu jedoucí hlídku která zrovna zastavovala u krajnice. Když jsem je minul tak se zas rozjeli. Chvíli jsem jel 50 ale v zrcátku jsem je viděl stále, tak jsem přidal na 70 chtěl jsem být brzo doma a ne smlouvat o pokutičku. A v tom jsem uviděl v zrcátku majáčky (asi zkoušeli jestli přes ty folie je v noci něco vidět). Čekal jsem že budou prudit. Protože přes ty folie není dovnitř v noci vidět vůbec nic, nebo je upoutala modře nasvícená SPZ.

Tak jsem zastavil a po vyzvání předložil doklady ke kontrole, ptali se na alkohol a kam jedu pak zkoukli letmo auto z venku poděkovali (já taky) vrátili mi doklady a vše O.K. Myslím že jsem pak doma hned usnul. Kdyby byla kontrola s pokutou tak bych asi nespal. :D Do konce týdne jsem potkal ještě 4 hlídky a zatím mě znovu nestavěli. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to kdyz me naposledy zahaneli ke krajnici (hrabal sem, bylo to opravneny...) tak sem malem sundal houmlesaka, co se tam potacel, se asi vydesily, kdyz sem tam trhl volantem a necemu se vyhejbal, ale oni udelali to same :) pak toho houmlesmena zatkli a me nechali, ani sem nedejchal, prohodily sme par slov abyl klid, a prej ze nemam priste hrabat :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sice nebyl bez pokuty, ale zato jednání bylo vcelku lidské. Včera jsem vezl domů kámoše - malovali jsme a on mi pomáhal - když najednou u Hiltonu mi vběhl policajt skoro pod kola a hnal mě z levého pruhu ke krajnici. Tak jsem teda zastavil a on, že prej 77 na 50, že to je dost a jak to vyřešíme? Tak jsem se ptal, kde mě změřili a on mi ukázal filcku schovanou za mostní pilíř uprostřed silnice na dělícím pruhu - prostě překvápko s kterým jsem nepočítal (a že tudy jezdím dost často). Pak se mě zeptal, kolik bych si teda dal pokutu a nakonec to bylo za 200, což mi přišlo fakt v pohodě. ak jsem začal štrachat v peněžence a vyndal jsem mu 10 dvacetikorun. Polismen se rozesmál a se slovy\"tak takhle jsem ještě necinkal\" šel stavět další au?ák. Na svou obranu musím říct, že jeto čtyřproudovka, kde lidi skoro nechoděj a že tam stavěli tak 10 aut za minutu (bylo tam asi 8 policajtů).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Medvěd

Já sice nebyl bez pokuty, ale zato jednání bylo vcelku lidské. Včera jsem vezl domů kámoše - malovali jsme a on mi pomáhal - když najednou u Hiltonu mi vběhl policajt skoro pod kola a hnal mě z levého pruhu ke krajnici. Tak jsem teda zastavil a on, že prej 77 na 50, že to je dost a jak to vyřešíme? Tak jsem se ptal, kde mě změřili a on mi ukázal filcku schovanou za mostní pilíř uprostřed silnice na dělícím pruhu - prostě překvápko s kterým jsem nepočítal (a že tudy jezdím dost často). Pak se mě zeptal, kolik bych si teda dal pokutu a nakonec to bylo za 200, což mi přišlo fakt v pohodě. ak jsem začal štrachat v peněžence a vyndal jsem mu 10 dvacetikorun. Polismen se rozesmál a se slovy\"tak takhle jsem ještě necinkal\" šel stavět další au?ák. Na svou obranu musím říct, že jeto čtyřproudovka, kde lidi skoro nechoděj a že tam stavěli tak 10 aut za minutu (bylo tam asi 8 policajtů).

Jasně, přece nebudou měřit, tam, kde se nedá jet rychle, to by moc nenaměřili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Fusion

do 30km nad povolenou to není přestupek.

tedy obec = 79, okreska 119 a dálnice 159

A co to je, když ne přestupek? :o Stanovení maximální povolené rychlosti příslušnou značkou je v zákoně, čili její nedodržení je v každém případě protiprávní jednání. Jde o to, jaké, že... A kdes vzal, že do 30 kph to není přestupek? Někde je to psáno? To by bylo docela zajímavé... Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Medvěd

Já sice nebyl bez pokuty, ale zato jednání bylo vcelku lidské. Včera jsem vezl domů kámoše - malovali jsme a on mi pomáhal - když najednou u Hiltonu mi vběhl policajt skoro pod kola a hnal mě z levého pruhu ke krajnici. Tak jsem teda zastavil a on, že prej 77 na 50, že to je dost a jak to vyřešíme? Tak jsem se ptal, kde mě změřili a on mi ukázal filcku schovanou za mostní pilíř uprostřed silnice na dělícím pruhu - prostě překvápko s kterým jsem nepočítal (a že tudy jezdím dost často). Pak se mě zeptal, kolik bych si teda dal pokutu a nakonec to bylo za 200, což mi přišlo fakt v pohodě. ak jsem začal štrachat v peněžence a vyndal jsem mu 10 dvacetikorun. Polismen se rozesmál a se slovy\"tak takhle jsem ještě necinkal\" šel stavět další au?ák. Na svou obranu musím říct, že jeto čtyřproudovka, kde lidi skoro nechoděj a že tam stavěli tak 10 aut za minutu (bylo tam asi 8 policajtů).

Ahoj, tam stavaji pravidelne... koukam na ne z okna, kdyz si davam v praci kafe :)

Obvykle jezdi plny auto, jeden sedi v aute za radarem, dalsi to vybiraji v pripojovacim pruhu za OMV a dva stoji naproti a berou starsi auta kvuli technickymu stavu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktez me zastavovali.. predjizdel jsem nejakou dodavku ktera jela 50 (Strasne nerad jezdim za necim pres co neni videt) a jen co jsem ji predjel hned me odmavnul u krajnice ;) Vystoupil jsem .. podal mu doklady.. on obesel auto.. chvili obhlizel SPZku a pak se me zeptal.. \"Kampak spechate?\" Ja rikam \"Do Prace\" .. \"Od kolika\" \"Od osmi..\" bylo 7:58 .. \"A kdepak pracujete?\" \"Kousek asi 3km\" \"A jel jste 50????\" Ja na to.. \"Mozna kdyz jsem predjizdel tak jsem jel vice abych to stihnul...\" A on \"Aspon ze to priznate ;) .. tak jedte a opatrne.. chodej tu deti\" Tot vse :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo to je sice pravda ale neznamena to ze muzes po meste litat beztrestne 80 ...

Tohle spis ovlivnuje maximalni vysi pokuty a je to vazba na brani ridicaku.

Takze 50 se panove at se vam to libi nebo ne MUSI dodrzovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pátek jsem jel v Kladně bez masky, spojleru a předné SPZ. Zrovna jsem něco dával do kupy a přejížděl jsem jen o kilometr a přišlo mi zbytečný tam tu SPZ šroubovat jen kvůli tomu jednomu KM a pak jí zase kvůli pracím sundávat.Zmerčili mě v zrcátku, zastavili si na BUS zastávce, nechali se předjet, aby viděli, jestli alespoň vzadu tu SPZ mám. Pak se mě jali předjet... v ten moment jsem v hromadě bordelu místo spolujezdcovy sedeačky vyhrabal SPZ a spěšně jí strčil za přední okénko. Stopli mě, vylezli a já odezřel ze rtů jednoho z nich otrávenou větu \"Jéééé, on jí má za oknééém...\" :D Stahnul jsem okýnko, pozdravil a v tom mi čtyřnohá Endy (číííča) vlezla do xichtu a olízla nos... taxem si říkal: Děkuju, číčo, to bude ještě navíc flastr za to, že tě nemám v krabici, krávo jedna. Pokecali jsme, probrali cenu auta (po půl roce ho ještě -dement- nemám napsaný na sebe), rozloučili se a s radou, a? to dám do kupy, jsem se vydal k domovu. Pohodička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Fusion, xVlasta, Petano a vlastně i všichni ostatní: Zadal jsem tenhle dotaz \"svým\" právníkům a tohle mi doslova odpověděli:

S politováním Vám sdělujeme, že ačkoli se právě tento druh dotazu a rovněž tak mýtu velice rozšiřuje v poslední době, nezakládá se na pravdě. Uvedená interpretace totiž vychází z poněkud nedůsledného studia přestupkového zákona, kterého se dopouštějí rovněž i právníci. Uvedená věc se má tak, že ustanovení §22 odst. 1, písm. a) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, za přestupek považuje následující skutek:

„Přestupku se dopustí ten, kdo jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec.“

Za tento přestupek může být uložena pokuta do 3 000,- Kč, na místě v blokovém řízení do 2 000,- Kč. Z tohoto ustanovení se na první pohled zdá, že překročení rychlosti do 30 km/h v obci a do 50 km/h mimo obec není přestupkem. Bohužel však §22 odst. 1 obsahuje i písmeno f), které stanoví:

„Přestupku se dopustí ten, kdo jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až e), poruší zvláštní zákon (odkaz na zákon č. 361/2000 Sb. – pozn.).“

Jiným jednáním – tj. přestupkem – a tedy i porušením §18 zákona o provozu na pozemních komunikacích, který stanoví nejvyšší dovolenou rychlost, je tedy překročení rychlosti o méně než 30 km/h v obci (např. 55 km/h) a obdobně i mimo obec a na dálnici. Toto ustanovení je tedy zbytkovou klauzulí, na základě které je postihováno všechno ostatní překročení rychlosti než to, které je specifikováno v ust. §22 odst. 1, písm. a) zákona o přestupcích. Za překročení rychlosti i o méně než 30 km/h v obci a o méně než 50 km/h mimo obec lze rovněž tedy uložit pokutu, i když pouze do 2 000,- Kč, na místě pak do 1 000,- Kč.

Takže je to jasné - přestupek je obojí, ale ta rychlost dle odst. 1 a (o více než 30 v obci a 50 mimo obec) je o litr dražší než podle odst. 1 f (neboli menší překročení). :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v Brně sténak skoro nikde neměří. Nejde mě o to jezdit 80 ve městě, ač na některých 60kách se to dá. Na malým městským okruhu (pokud není zacpanej) pomalejc než 80 nejezdím. A to nepředjíždím jak drak, všichni jednou tak nějak stejně. V Brně se to nějak neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Fusion

v Brně sténak skoro nikde neměří. Nejde mě o to jezdit 80 ve městě, ač na některých 60kách se to dá. Na malým městským okruhu (pokud není zacpanej) pomalejc než 80 nejezdím. A to nepředjíždím jak drak, všichni jednou tak nějak stejně. V Brně se to nějak neřeší.

To by me zajimalo jak to delas se semaforama ... protoze ty paradoxne vychazeji zhruba na 50ku (i kdyz tam je 60) ... jinak na malym meststkym se vetsinu dne stejne jede maximalne 40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...