Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké brzdové destičky čeká mě výměna


MotoMoto

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Vsetko snad uspesne vymenene. Kotuce, dosky, tesnenia v strmenoch kompletka predok aj zadok ale este otazka. AKo to odvzdusnit??? Poradie kol. A co ABS? mne sa stalo, ze kvapalina uplne vytiekla von ked povodne brzdy prdli. Takze ABS-ko bude asi zavzdusnene. Treba s tym na diag? alebo sa to da aj bez?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

kirkiz: Je tu řeč o těch se zapuštěnou hlavou (do kotouče), nikoliv o těch do třmenu.

 Doctor Who se ptal na tohle:

Pánové, taky dotaz k brzdám. Mám jasno co za kotouče i co za destičky. Ale po původním majiteli tam nemám ty šrouby co zároveň slouží jako trn pro plecháče (drží to kotouč na náboji). Jsou tyhle šrouby součástí kotoučů nebo mám smolíka?

 

Reagoval jsem na tyhle šrouby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky na předních kotoučích nemám ty připevňovací šrouby s trnem. Původní majitel je zahodil, protože vadily hliníkovým diskům. Já jsem se je snažil marně sehnat s tím, že bych ten trn uřezal, aby diskům nevadil (vzadu to bylo OK). Když jsem však kupoval dozadu nové ATE kotouče, tak tam žádné šrouby nebyly. Kdyby se náhodou někomu válely doma šrouby s trnem na předek, tak je za drobný peníz odkoupím :).

 

To  danusko83: někde jsem tu již popisoval svoji zkušenost s odvzdušněním ABS. Jde to buď diagnostikou, nebo odvzdušňovat při zapnutém zapalování (nesmí však byt aktivovaný Economy mode) - tak to dělají v servise. Protože jsem to kdysi nevěděl, tak jsem to dělal s nastartovaným motorem a taky se to povedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Někdy o víkendu jedu z práce a zezadu o ZL kola jak kdybych na něco vjel a mlasklo to do toho plastovýho podběhu. Letmej pohled do zrcátka ... nic nevidím. Druhej den když jedu a brzdím tak takovej kovovej zvuk - prostě jak totálně sjetý destičky. Do garáže , hever , rázovej utahovák z Lídlu a koukám ... jedna destička cajk , druhá bez té třecí vrstvy ... Destičky Brembo , najeto 70 000 km od výměny . Tři destičky cajk - cca 6 mm . Z jedné ta vrstva odpadla a po pár šlápnutích na brzdu se ten plechovej zbytek co nemá z třmenu jak vypadnout posunul pístkem až ke kotouči a brzdil jsem tím. 

Hodil jsem tam FERODO Premium , to bylo jediný co jsem mohl mít ihned na prodejně že to tam měli skladem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...