Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pocitadlo servisnych intervalov-ako funguje?


petkcc

Recommended Posts

Zdravim,

Nasiel som na fore vraj 407 odpocitava kilometre do servisnej prehliadky automaticky. Ako je to s 206 r.v 2003?Lebo posledne dni mi to nejako rychlo ubuda naposledy mi to stiahlo 300km pri nastartovani...:myslim

Dakujem za rady:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja neviem ja to sledujem poslednych par tyzdnov ako sa to blizi k vymene...Teraz tych 300km mi strhlo pri zapnuti zapalovania. Nasledne som skusal viac krat vyp/zap zapalovanie ale uz nic nestrhlo. Doteraz to bolo tak ze vzdy ked som rano nastartoval tak islo dole 100km, pritom najazdim max 50km za den...Vychadza mi to tak na 25tis km podla tachometra...:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caste starty, to uz vacsiu debilinu som nepocul!

Servisny interval je nastaveny na pocet km, alebo dva roky, takze ak mas od poslednej servisnej prehliadky uz dva roky, tak potom km odpocita rychlejsie. Je to v poriadku, tak je to nastavene od vyrobcu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšem časté štarty so studeným motorom presnejšie. Debiliny píšeš ty. Po dvoch rokoch sa rozsvieti kľúč - signaĺizácia prektročenia intervalu, žiadne zrýchlené odpočítavanie sa nedeje. Toto je z príručky pre 407, nevidím dôvod aby to bolo inak u 206.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud vím (hledat se mi to teď nechce :) ), tak v manuálu k mojí 206 z roku 99 je napsáno, že se to počítá jen podle kilometrů - nicméně počet kilometrů, po kterých to začne ukazovat klíček, se dá nastavit, čímž se asi zohlední ten způsob jízdy řidiče... Ale možná je v tom ještě nějakej trik, o kterým se v manuálu nepíše :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau, mam 207 a chova se to presne jak pise AnotherOne...nejprve jsem si myslel, ze je to tah Peugeotu nahnat majitele vozidla do servisu drive, prohlednout mu auto a najit x veci k oprave a kdyz uz tam jste, tak udelame i tu garancku ne? :-)) Ale odecet km do servisu je zavisly na poctu km a cetnosti studenych startu, popr. pocet km jizdy se studenym motorem...napr. me to hlasilo servis, ktery ma byt normalne po 30 000 uz po 18 000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No fakt je to tak :-) ale nijak bych to extra nehrotil...ja sem sice vymenil ten olej uz po 20 000, ale proto, ze jsem jezdil kazdy den rano 4km do prace a vecer zpet...proto mi to napocitalo servis uz pri 18 000...jinak pri beznym jezdeni bych to nehrotil a dodrzel klasickych cca 30 000km...jo a vsimnul jsem si, ze ten v zime pri teplotach pod nulou to odpocitava ty km jeste rychlejc nez v lete pri stejny cetnosti startu / km se studenym motorem...

ps. asi jsem si to nevymyslel, vim co vidim kazdy den na displayi a popravde me to spis otravuje a nejradsi bych to nechal vypnout...

[upravil dne 3/2/10 dahl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AnotherOne

co sem tahas 407, petkcc sa pytal na 206 r.v. 2003 a taku mam aj ja a v servisnej knizke je to presne tak napisane, ako som uviedol vyzsie. Urobilo mi to pred dvoma tyzdnami a je to presne dva roky co som naposledy menil olej a nuloval novy servisny interval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...