Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Signalizace opotřebovaných brzdových destiček- lze vypnout?


MotoMoto

Recommended Posts

Tak v první třetině delší cesty cca 2500 km mi začal senzor hlásit opotřebení brzdových destiček. Což o to asi opotřebované jsou, ale nevěřili by jste jak je strašné když vám to pípá a bliká na LCD každých 5 vteřin. Někdy to ztichlo a jindy zase řvalo bez přestání. Měl jsem za to že by to měl systém ohlasit s dostatečným předstihem a třeba jen při nastartování. Brzí to skvěle dál ale zajedu s tím do servisu na výměnu, ale nevíte co bychza to dal, kdybych věděl jak to na cestě vypnout. Nedalo se koukat ani na navigaci, ani poslouchat radio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Treba odpojiť konektor od doštičky a niečim ho pripevniť aby voľne nevisel. Ak to chceš natrvalo tak ho odstrihni. Brzdy ti brzdia skvelo lebo už ide pravdepodobne kov na kov a ničia sa ti kotúče. Systém akým to je to robené neumožňuje aby to hlásilo pri naštartovaní. Len vtedy keď zabrzdíš sa uzavrie obvod a zasvieti kontrolka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo jenže ono to pískalo i když jsem jel do kopce a vůbec nebrzdil. Nechci to teď odpojit, pojedu do servisu to nechat vyměnit, jen mě napadlo že kdyby někdo věděl jak třeba tuto funkci deaktivovat tak by to člověku mohlo na daleké cestě pomoct. Aby se nezbláznil. A stejně si myslím, že to bude spíš závada vzhledem k tomu jak to bláznivě hlásilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

:D zajímavá myšlenka :myslim  Já si do teď myslel, že to signalizuje, až když se "drát spojí s kotoučem" (ukostří se to) :nevim 
Pokud by to mělo hlásit přerušený obvod, tak by to muselo být vymyšlené nějak na opačném principu :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

No to nerikam ze kontrola brzd je zbytecna prace. Vzadu mam ale nove komplet (kotouce+desky), tak bych tam hledal jen nejaky problem.

Vepredu ty brzdy taky nejsou dlouho, ale muze byt. vnejsi desticky vypadaji velmi dobre, musim kouknout na ty vnitrni...

Nevite na kolika mm je priblizne ten senzor? diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...