Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mrazy,nafta atd....


Guest PredyA.

Recommended Posts

Původně zaslal: ROpa

najsmutnejsie na tom je to ze ta nafta splna normu, jazdia na tom aj trebars kamiony ktore su tiez mimochodom CR... a vsetkym tom maka... ale ked polke republiky nejde nastartovat HDI tak je chyba v nafte... asi treba zacat vozit naftu z Francuzska...

Mozno ani nie vozit z Francuzska naftu, ale pocasie :D. Myslim, ze tam este -20 nezazili. Ked pozeram pocasie v Europe, francuzi su skoro stale v plusovych teplotach. Ked maju -2 tak ani nevychadzaju z domu :D. Ale nemyslim, ze to bude francuzmi. Vcera kolegovi nenaskocil pri -19 VW Passat 1.9 TDi. Ja som dosiel do roboty na mojom 2.0 HDi, sice som startoval na 2 krat, ale siel som autom. On musel ist na MHD, lebo mu to nenastartovalo vobec vraj na piaty krat uz nechcel zbytocne trapit auto a baterku. To ma o dva roky novsie auto a o 80t menej nabehanych kilometrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teplota u nas dnes rano -5, mne na drnc a kolega s Passatom mi prave hovoril, ze na treti krat so stastim mu to chytilo. Ale myslim, ze to bude naftou... bezne tankuje na Tesco pumpe a doteraz nemal problemy, predvcerom vraj natankoval na Shellkach, aby urobil \"dobre motoru\". Neviem ako je to s kvalitou nafty na Shellkach, lebo som tam nikdy v zivote netankoval a asi nikdy tam tankovat ani nepojdem, lebo to vyzera tak, ze kvalita je horsia ako na Tesco pumpach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes rano -8. Ja bez problemov a kolega s Passatom este neprisiel do prace, ale volal mi, ze pride neskor, lebo za jazdy mu motor zastavil a uz nemoze nastartovat. Celu zimu tankoval na Tesco pumpach a nemal ziadny problem. Chcel urobit dobre motoru, natankoval na Shellkach a odvtedy (tri dni posebe) ma problemy s autom. Rozculeny mi povedal, ze nabuduce, radsej do nadrze nasti ako natankovat na Shellke. Ale povedal som mu, co by mal urobit. Zohnat niekde vykurenu garaz, odcerpat shellacku naftu z nadrze, naliat trojnasobnu davku zimneho aditiva a zaliat OMV Alpin Diesel-om. Nechat auto v garazi kym sa trochu ohreje motor, palivovy system a povoli parafin, ktory sa pravdepodobne vyzrazal v nafte a podla mna prerusil privod paliva do motora. Potom ist auto poriadne prebehnut a vsetko bude OK. Aby nebol skodovy na nafte zo shellu moze ju tam dat mozno ked bude maj.

[upravil dne 4/2/10 Sobek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeby mala shelka v ziline nekvalitnu naftu? :myslim hmm, aj pri -20 mi HDi na nu bez problemov startuje a aj jazdi, firemne tdi taktiez v tychto mrazoch bezproblemov - skor by som povedal ze mu ta shelacka nafta rozpustila bordel co mal v nadrzi a ten mu zasvinil palivovy filter ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sobek

Původně zaslal: ROpa

najsmutnejsie na tom je to ze ta nafta splna normu, jazdia na tom aj trebars kamiony ktore su tiez mimochodom CR... a vsetkym tom maka... ale ked polke republiky nejde nastartovat HDI tak je chyba v nafte... asi treba zacat vozit naftu z Francuzska...

Mozno ani nie vozit z Francuzska naftu, ale pocasie :D. Myslim, ze tam este -20 nezazili. Ked pozeram pocasie v Europe, francuzi su skoro stale v plusovych teplotach. Ked maju -2 tak ani nevychadzaju z domu :D. Ale nemyslim, ze to bude francuzmi. Vcera kolegovi nenaskocil pri -19 VW Passat 1.9 TDi. Ja som dosiel do roboty na mojom 2.0 HDi, sice som startoval na 2 krat, ale siel som autom. On musel ist na MHD, lebo mu to nenastartovalo vobec vraj na piaty krat uz nechcel zbytocne trapit auto a baterku. To ma o dva roky novsie auto a o 80t menej nabehanych kilometrov.

ja jen ze francie je velka zeme od oceanu k moři od pyreneji k alpam toť vše

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ujomarian

zeby mala shelka v ziline nekvalitnu naftu? :myslim hmm, aj pri -20 mi HDi na nu bez problemov startuje a aj jazdi, firemne tdi taktiez v tychto mrazoch bezproblemov - skor by som povedal ze mu ta shelacka nafta rozpustila bordel co mal v nadrzi a ten mu zasvinil palivovy filter ...

Netankoval na shellkach v Ziline. Bol v Trencine a ked sa vracal zastavil sa natankovat na Shellkach co su pred Povazskou Bystricou pri automaxe a na dalsi den rano pri -19 zacali problemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...