Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pružina


somira

Recommended Posts

Taky jsem teď měnil pružiny i s horním uložením. Ale ne z důvodu, že by praskla, ale z toho, že se mi auto položilo na PP kolo. Když jsem koukal na vyndané, tak pružina z levé strany má šest zavitů a z pravé pět. Ta mi před časem praskla, žil jsem v domnění, že se vyměnily obě, ale ouha. :myslim Na levé je ještě barvička a pravá je bůhví z čeho. Teď auto konečně nemlátí, už se těším až bude zpátky na letních. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes ruplo pero taky a guma v .......

Dělalo to při točení volantu, před prasknutím, něco neobvyklého? Vím, že u předchozího auta bylo špatné horní uložení tlumičů a při točení volantem to v něm lupalo a tak jsem obě uložení vyměnil, aby se nezaseklo a pružina nepraskla. Tady u toho nevím co mohu čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leo: Mě při plném rejdu do prava lupalo z předku už asi 3 měsíce, ale přikládal jsem to něčemu jinému, ložisko horního uložení by mě nenapadlo...no, před cca 2 týdny jsem měnil přední mlhovky v autě a při vytočení kola do rejdu to už lupalo jinak a pak jsem zjistil, že pravá přední pružina je KO, ale jezdit se s tím dá, neulomilo se toho tolik, takže mi auto kleslo vpravo asi jen o 2 cm a chtě nechtě jsem s tím ještě musel tento týden do práce odjet. :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes ruplo pero taky a guma v .......

Dělalo to při točení volantu, před prasknutím, něco neobvyklého? Vím, že u předchozího auta bylo špatné horní uložení tlumičů a při točení volantem to v něm lupalo a tak jsem obě uložení vyměnil, aby se nezaseklo a pružina nepraskla. Tady u toho nevím co mohu čekat.

Nedělalo to naprosto nic ,žádné příznaky.

Dnes jsem byl v Praze okouknout nějaký výprodej skladu dílů a tak při cestě jsem si v Ocelářský rovnou pružinu koupil.

Dám zatím jen jednu,uvidím,pokud to nebude v rovině ,tak pak tam šoupnu i druhou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ahoj tyhle auta na to budou asi hodně náchylné. Než jsem koupil C8, tak jsem se byl podívat na Ulysse a Peugeot a obě auta v bazaru měli prasklou pružinu. U koupené C8 praskla záhy, asi po 2000km od koupe, tak jsem měnil obě a to ty Lesjöfors, tak snad budou v pořádku, kdyby někdo chtěl mam jednu zdravou, asi originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to tam vše zpět a uvidíme,ale stahováky co mám doma jsem to nedal,musel jsem ke známému na hydruliku ,má supr od Hazetu.

Moje pruziny sa stahovali 2x,zatial nepraskli,ale stiahnut ich nebolo jednoduche.Standardne stahovaky su kratke,bolo treba improvizovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Návštěvník

A je to tady příátelé :D

Muselo to prasknout přes noc při stojícím autě, jako většině. Guma je OK naštěstí. Ale ráno do toho sednu a vrrrrrrr jak ta pružina ležela na kole. No v první chvíli mi tuhla krev, že je v řiti převodovka.

IMG_20140307_075309.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak jsem se bohužel stal taky členem \"klubu prasklých pružin\". V sobotu 29.3.2014 jsem se konečně dostal k výměně zimních kol za letní. Když jsem chtěl měnit levé přední kolo tak zvedám auto a slyším divné vrzání. Koukám pořádně a ona prasklá pružina. Jeden a půl závitu v háji a tlumič to drží trochu na místě aby to nespadlo na pneumatiku. Vůbec netuším jak dlouho to mám, při jízdě jsem nic nepozoroval a manželka taky ne. Žádné zvuky skřípání, vrzání, žádný rozdíl v chování auta, sám to nechápu. Tak už jsem na zítra objednán ke svému dvornímu mechanikovi. Mám to k němu 7 kilometrů tak doufám, že tam dojedu bez újmy na pneumatice. No a taky jsem zjistil, že neštěstí nechodí osamoceně. O tom více v \"mém\" vlákně zde:

Edit:

Reakce na příspěvek níže. Kirkiz má asi pravdu, mám volant trochu doleva už od té doby co auto mám a poslední dobou se mi zdálo, že ho mám doleva víc. Tak to asi bylo ono. Takže jsem s tou prasklou pružinou jezdil asi týden.

[upravil dne 1/4/14 09:58 od Bigbadjohn]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Když mi praskla pravá pružina už asi měsíc před tím jsem si všiml, že mám trochu natočený volant do prava. Říkal jsme si že to dělaji zimní gumy, až dám letní a nezlepší se to, tak geometrie (která byla dělaná vloni když jsem nazul právě nový zimáky). Po váměně pružiny se to srovnalo a je to v pořádku.

To jen kdyby se někomu z ničeho nic natočil volant :)

[upravil dne 1/4/14 06:23 od kirkiz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Tak už i já se přidávám do klubu prasklých pružin. Dnes jsem měnil tyčku stabilizátoru a koukám na to. Nic jsem nepozoroval, tak ani nevím, jak dlouho s tím jezdím :roll

Jinak nevím, co tam dát, auto má jít do servisu v úterý kvůli něčemu jinýmu, tak bych to nechal rovnou vyměnit, ale berou jen díly z Kelly a tam mají pouze monroe nebo origo Peugeot :(

Koukal jsem u Badisáka, ale u všech mají od roku výroby 2006 / 11 a já mám 2006 / 10 měsíc. Nevíte, co tam je za změnu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...