Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Depollution system faulty


jarulinek

Recommended Posts

Dobrý den.Dnes mi počítač v mé 407 SW napsal hlášku \"Depollution system faulty\". Zároveň se rozsvítila kontrolka diagnostiky motoru. Chtěl jsem předjet auto,ztrácel jsem výkon až motor zhasnul. Po pár vteřinách jsem normálně nastartoval a 407 jela normálně tak jako před tím.Kontrolka diagnostiky motoru svítí pořád.Neporadí mi prosím někdo z vás?Předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
Guest Lukas Vavrinec

no tak pridam aj ja moju skusenost s kontrolkou \"depollution system failure\"...vcera mi pri jazde v meste zasvietila a stale svieti.plus sa mi na palubovke objavila kontrolka diagnostiky motora. myslim si, ale ze to bude mat suvis s vykuchanim fapfiltra, ktory som postupil minuly mesiac...mechanik ma upozornil, ze obcas zvykne po vykuchani tato kontrolka zasvietit a potom po case opat zhasne.auto ma ale aj tak plny vykon a nebadam ziadne dalsie komplikacie, tak dufam, ze mal pravdu...zajtra idem do chorvatska a potom poviem blizsie, skusim tam auto po dialnici trochu prevetrat:) ... co myslite vy?moze to mat suvis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Lukas Vavrinec

no tak pridam aj ja moju skusenost s kontrolkou \"depollution system failure\"...vcera mi pri jazde v meste zasvietila a stale svieti.plus sa mi na palubovke objavila kontrolka diagnostiky motora. myslim si, ale ze to bude mat suvis s vykuchanim fapfiltra, ktory som postupil minuly mesiac...mechanik ma upozornil, ze obcas zvykne po vykuchani tato kontrolka zasvietit a potom po case opat zhasne.auto ma ale aj tak plny vykon a nebadam ziadne dalsie komplikacie, tak dufam, ze mal pravdu...zajtra idem do chorvatska a potom poviem blizsie, skusim tam auto po dialnici trochu prevetrat:) ... co myslite vy?moze to mat suvis?

Tiež som podstúpil FAPOFF, najprv všetko v poho. Ale vo štvrtok na ceste do Chorvátska, asi 350 km pred cieľom sa mi rozsvietila kontrolka dia motora a hláška \"Chyba systému na znižovanie škodlivín\"(mám v pp slovenčinu). Zatiaľ motor ide normálne, tak dúfam, že sa nič nepos.... a dôjdem v poriadku domov.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Mně se ta hláška před nějakými šesti týdny objevila také. Nejprve se mi rozsvítila kontrolka rezervy. Ujel jsem ještě asi 5 km a zastavil, abych si skočil pro něco do krámu. No a když jsem nastartoval, skočila mi tam tahle hláška, zůstala svítit kontrolka diagnostiky a symbol benzínky na displayi mezi budíky začal v dlouhých intervalech blikat. Jinak ale auto jelo úplně normálně. Zajel jsem k benzínce, nabral plnou a jel to trochu provětrat po dálnici. A kontrolka svítila pořád. Večer mi to nedalo a šel jsem to zkusit ještě nastartovat. Po nastartování žádná změna, opět stará známá hláška. Tak jsem zkusil motor chcípnout a natočit ještě jednou a... Kontrolka zhasla a žádná hláška se už neobjevila. :) Od té doby už jsem najezdil minimálně nějakých 1500 km a zatím (musím to zaklepat) v pohodě. :roker Tak doufám, že si chlapec vybral jen slabší chvilku a dál už zlobit nebude. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se ta hláška před nějakými šesti týdny objevila také. Nejprve se mi rozsvítila kontrolka rezervy. Ujel jsem ještě asi 5 km a zastavil, abych si skočil pro něco do krámu. No a když jsem nastartoval, skočila mi tam tahle hláška, zůstala svítit kontrolka diagnostiky a symbol benzínky na displayi mezi budíky začal v dlouhých intervalech blikat. Jinak ale auto jelo úplně normálně. Zajel jsem k benzínce, nabral plnou a jel to trochu provětrat po dálnici. A kontrolka svítila pořád. Večer mi to nedalo a šel jsem to zkusit ještě nastartovat. Po nastartování žádná změna, opět stará známá hláška. Tak jsem zkusil motor chcípnout a natočit ještě jednou a... Kontrolka zhasla a žádná hláška se už neobjevila. :) Od té doby už jsem najezdil minimálně nějakých 1500 km a zatím (musím to zaklepat) v pohodě. :roker Tak doufám, že si chlapec vybral jen slabší chvilku a dál už zlobit nebude. :)

ja tiez nejak tak... mne sa rozvietila, potom som presiel nejakych 400km, vypol som auto a uz nezasvietila... a uz nesvieti minimalne 1000km... :) stalo sa to ked som dotankoval plnu... moze byt ze nejaka spina v nafte a zasralo to vysokotlakove cerpadlo?? lebo ked mi odislo pol nadrze tak uz bolo vse ok.... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahoj, já přidávám svoji zkušenost: poprvé se mi objevila tato hláška a po dvou dnech zhasla - po výměně přední potkávací žárovky. Což mě dost překvapilo. Po týdnu se hláška objevila znova a dnes mi po nastartování na parkovišti opět zmizla. Což mě netrápí, dokud se za týden neobejví znova... čili jet na diagnostiku hned? je možné s touto chybou jezdit delší dobu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to psalo taky. A auto přeplo do nouzového režimu.

Výkon rovnající se 120L :-).

Zajel jsem do peugeotu, tam mi vyměnily nějaký řídící ventil od turba.

Najel jsem cca. 40km a opět!!

Tak jsem to jel reklamovat. Ty mě promázly chybová hlášení, postrašily mě z výměnou turba. A naštěstí od té doby pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...