Jump to content

P306 - Výměna radiátoru topení (demontáž palubky po dílech)

Recommended Posts

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
před 17 hodinami, vendulinek napsal:

zdarec chlapy, potřeboval bych poradit jak vyměnit radiátor topení. Díky Venca z Plzně

Ahoj Václave,

Pokud chceš, přijeď se podívat do Kaznějova. Až uvidíš, co vše Tě čeká, myslím, že si to rozmyslíš :)

Jinak pokud nejsi mobilní, můžu sem dodat nějaké foto. Mám 306 z roku 97 po face, a bez klimatizace...

kdy a kam mam přijet, rad se kouknu, než něco zničit....... hehe

před 27 minutami, Infern0 napsal:

Ahoj Václave,

Pokud chceš, přijeď se podívat do Kaznějova. Až uvidíš, co vše Tě čeká, myslím, že si to rozmyslíš :)

Jinak pokud nejsi mobilní, můžu sem dodat nějaké foto. Mám 306 z roku 97 po face, a bez klimatizace...

ahoj písni do mailu kdy a kam mám přijet, radeji se podívám co a kde než něco zničit ...... hehe mam 2001 bez klimy 

před 12 hodinami, vendulinek napsal:

kdy a kam mam přijet, rad se kouknu, než něco zničit....... hehe

ahoj písni do mailu kdy a kam mám přijet, radeji se podívám co a kde než něco zničit ...... hehe mam 2001 bez klimy 

Čus,

kdykoliv po 6hod odpoledne. 
Třeba klidně dnes, ještě zítra bude rozebraný a ve Středu budu skládat

• 3 years later...

zkus se inspirovat tady, vodu můžeš vypustit i na spodní hadici chladiče a nemusíš se pak drbat s hadicema na příčce za motorem, po výměně radiátoru můžeš nalít i novou chladící směs (po vypláchnutí), nakonec odvzdušnit :)

Edited by ozzy56
  • 2 months later...

Vyndaval jsem radiátor na 406 ale tuším že princip je stejný. Je tu ofiko cesta: tak jak je vyndat samotný nejde, takže se musí odmontovat celá palubka (lehko řečeno, ale nedokážu si představit ty nervy při zpět.montáži), po palubce se dostaneš k plast.bludišti ventilace, kterou když uvolníš, můžeš z ní vysunout radiátor. Mám starý auto a tolik práce se mi nechtělo vynakládat vzhledem k hodnotě auta. Ze spoda z podlahy je sice k topení příšernej přístup ale odšroubovat jde a abych ho vyndal ven, pájkou jsem rozkuchal kus plastu okolo (asi 5x10cm) a radiátor vytáhl. Ten plast sice nedrží žádnou vodu, rozvádí ale vzduch a musíš ho pak při zpět.montazi namodelovat zpátky... Škoda že jsem to nevyfotil, obzvláště pak ty moje ksichty když se mi třeba 1/2 hodiny nedařilo chytil šroubek do závitu... Je to každopádně velká pakárna