Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční topení


oudry

Recommended Posts

Tak se taky pridam... S brachou jsme se do toho pustili takto: demontaz pristrojovky trvala asi 4 hodiny (moc sroubku, moc kabelu). Po odmontovani vrchni casti klimatizeru bylo videt, ze je zlomena klapka u spolujezdce, tak se vytahla. U ridice jsem chtel menit taky, takze jsme tu puvodni zlomili ale pri paceni ven doslo k ulomeni ulozeni klapky z bocni steny klimatizeru. Co se da delat, montaz druhe probehne jednoduseji, zavari se to pajkou a zamazne cernym lepicim tmelem.

Jenze pri pokusu o nasazeni nove spolujezdcovi klapky bez zasahu do obalu klimatizeru, tato klapka praska :(

Tim se cela cinnost dne ukoncuje, protoze druhe nove baleni klapek nemam k dispozici.

Jeste jsme vybrousili osazeni klapky, aby tam ta dalsi uz sla v pohode. Nicemu to nevadi, protoze v poloze ji drzi servomotorek.

Takže je to tak, po dvou letech mi praskla i Peugeotem vylepšená klapka. Pravděpodobně to má ale na svědomí opravená stěna klimatizéru, viz. citace, protože když jsem dnes vymontoval servomotorek, tak byla stěna opět vylomená a spadlá v klimatizéru i s ulomeným kusem klapky. Jinak si to neumím vysvětlit :(

Klapku mám sice ještě jednu náhradní, ale obal klimatizér už nemíním opravovat a budu shánět jiný plastový obal.

Kdyby jsme někdo měli na prodej i tekoucí klimatizér, ale s obalem v pořádku, dejte prosím vědět. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam taky klapku u spolujezdce k.o fouka pořad vlažný vzduch,ja to budu ale dělat sám tou pájkou vyřežu otvor vyndam klapku a zalepím,nechci to davat totiž někde do servisu za dost peněz a pak bude všechno vrzat atd,pro někoho to je prasárna ale lepši tohle než vrzajici palubka a kdo ví co by tam ještě doničili :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zjistil jsem že to netopí vůbec a klimatizace je úplně vyschlá... S tím topením budu muset určitě zajet někam kde mi to udělají. Nemám na to ani garáž ani vybavení. Takže prosím jestli víte někde kde mi rozeberou palubovku a dají dohromady tak aby nevrzala a ještě mi opraví topení s klimatizací?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se do toho pustil s pocitem, ze si zlomenou klapku opravim a trosku vylepsim jeji pevnost. Problem je v tom, ze tu mensi ulomenou cast u moturku nemuzu nikde najit. Cekal jsem, ze ji najdu bud na radiatoru, nebo uplne dole. Bohuzel ani sestra, ktera ma hodne malou ruku ji nenasla a to ji tam mela az po loket a rikala, ze uz tam neni zadne misto kam by mohla zapadnout. Zkousel jsem zrcatko, strkal jsem drat do vsech vydechu a to i pod sedacky, ale po tom kousku se proste slehla zem.

Nema nekdo nejakej napad kam by se mohla zatoulat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale stále je, bohužel za 2030,- V jednom nejmenovanem servisu jsem se po dnešním informativním telefonátu na klapku a cenu prace dozvěděl, ze je to prace na dva dny krát 680 na hodinu. Po mém oznámení, ze jsem mel přístrojovou venku za cca. 2 hodiny se semnou pan už moc bavit nechtěl. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Tak už mě to asi taky potkalo. Včera při jízdě mi bylo nějak teplo, přitom topení bylo nastavené na 18 stupňů, tak jsem sahal na všechny ofuky a u řidiče z nich šel teplý vzduch a u spolujezdce chladnější. Vyzkoušel jsem i klimu - u spolujezdce foukal studený vzduch a u řidiče takový vlažný. Mám dvouzonovou, tak dle toho, co jsem zde vyčetl, tak by to asi byla prasklá klapka u řidiče, jestli se nemýlím??? A co zde již někdo psal, tak ty opravný sady už neprodávají? Když tedy rozeberu středový panel, tak bych měl z vrchu vidět, zda je to skutečně tou praskou klapkou, ano?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak huraa, klapka opravena, vymenena... bola samozrejme zlomena, pre tych, ktory si mysleli, ze u jednozonovej klimy sa nelamu, tak nemali pravdu. Aj tam sa lame :D

Chystal som sa to spravit (resp. moj mechanik) rozobratim klimatizera (t.j. vypustenim klimy a spustenim vody) ALE nakoniec mechanik volal kamaratovy do peugeotu, ze ako to robia a div sa svetu, maju na to original roztahovak. t.j. len odstrania pristrojovku a ked sa dostanu ku klapkam, tak zalozia ten roztahovak a pekne si vlozia na miesto nove klapky.. robotka na par minut (az na to rozoberanie pristrojovky)... takze oblby ako mne, ze vymena klapky 16hodin (taka je norma) x 35eur = 560eur len za robotu, nech si strcia do zadnice... Serioznost presovskeho PGT nulova - nehovoriac o tom, ze mi ani klapky nechceli predat po tom, co som im povedal, ze si klapku vymenim sam... Nakoniec som klapku kupil v KE...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...