Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nefunkční topení


oudry

Recommended Posts

Nazdárek, tak už vím čím to bylo, že mi netopilo topení. V topení mi praskla hřídelka, která otačí klapkami v topení. V Peugeotu to řeší tak, že mění celé topení, které stojí 32 000,-Kč. Já jsem se jí pokusil slepit, ale nevim jestli nepraskne znovu. Tak se chci zeptat, zda někdo neví kde by se nechala sehnat. Třeba je i v jiných modelech. Jsou v ní napsaná nějaká vyr. čísla. dík

Visteon PP-PD-40.SEBS

4PUH-18K413-D

B 1

[upravil dne 26/12/09 oudry]

post-0-14109611776071_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, jestli bude držet slepení a sehnat by jsi to mohl asi maximálně tak někde na vrakáči. Jinak spiš skus sehnat někoho v okolí, kdo svařuje plasty. To si myslím, že by stačilo. Je to lepší než lepení. Ale jde o to, jak moc to musí být přesny, jak moc je to tam na těsno. Na milimetr přesně Ti to asi nikdo neopraví. Já měl uraženou mlhovku (3plastovy držáky) a známej v servise mi domluvil svýho známýho, kterej mi to přivařil za pár korun a je to v klidu :super Pouze je teď trošičku křivě upevněná, ale funkci plní na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych to nejdříve slepit, nebo svařit pistolovou páječkou. Potom bych to provrtal v ose otáčení a dovnitř těsně nasunul ocelovou hřídelku (aspoň do úrovně druhého žebra klapky) a to celé zalil buď dvousložkovým lepidlem (vhodným na termoplasty) a nebo zatavil nějakým přidaným plastovým materiálem.

[upravil dne 27/12/09 HonzaZ]

[upravil dne 27/12/09 HonzaZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem to slepil tim dvousložkovym lepidlem a přes to jsem dal ještě měděný čtyřhránek aby to drželo. Ten motůrek je opravdu tak silný, protože ještě otáčí druhou klapkou a jde to trošičku ztuha. A toto je právě ta první klapka hned u toho motůrku takže se to ukroutí. V Peugeotu mi řekli, že vždycky praskne ta u toho motůrku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé a kamarádi, dnes jsem si auto přivezl z Peugeotu. Auto topí, tak jako topilo. Oprava mě vyšla cca na 100,-Kč. V Peugeotu mi učtovali pouze demontáž a montáž přístrojové desky a naplnění klimatizace v hodnnotě 5600,-Kč. Chtěl bych se zeptat jak tady píše hnusoba, kde se nechá objednat náhradní klapka a kolik by tak stála. dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oudry

Přátelé a kamarádi, dnes jsem si auto přivezl z Peugeotu. Auto topí, tak jako topilo. Oprava mě vyšla cca na 100,-Kč. V Peugeotu mi učtovali pouze demontáž a montáž přístrojové desky a naplnění klimatizace v hodnnotě 5600,-Kč. Chtěl bych se zeptat jak tady píše hnusoba, kde se nechá objednat náhradní klapka a kolik by tak stála. dík

Klapka sa dá samostatne objednať priamo v Peugeote ale cenu Ti teraz nepoviem, keď tak až zajtra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hnusoba

Původně zaslal: oudry

Přátelé a kamarádi, dnes jsem si auto přivezl z Peugeotu. Auto topí, tak jako topilo. Oprava mě vyšla cca na 100,-Kč. V Peugeotu mi učtovali pouze demontáž a montáž přístrojové desky a naplnění klimatizace v hodnnotě 5600,-Kč. Chtěl bych se zeptat jak tady píše hnusoba, kde se nechá objednat náhradní klapka a kolik by tak stála. dík

Klapka sa dá samostatne objednať priamo v Peugeote ale cenu Ti teraz nepoviem, keď tak až zajtra.

Ok, počkám do zítra, kdybys mohl tak mi zjisti i objednací číslo. V Peugeotu mi tvrdí, že se klapka samostatně neprodává. Musel bych koupit celý topení za cca 32 000,-Kč. Moc Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ten istý problém mám aj ja-akurát mám auto v servise.Som prekvapený že sa to o tejto chybe pýše tak málo.Mam auto zhruba pol roka a pred sviatkami mi to drblo,čo ma prekvapilo je že kolegovi sa to stalo tiež asi po týždni čo mne.Servisák sa mi priznal že už to menil aj on na svojom voze a ked som zavolal známemu či mi nevie niečo poradiť tak mi vravel že už aj jemu nehreje jedna strana-takže tá istá chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj,

bohužel mi u dvouzónové klimatizace přestala topit strana u řidiče. Poradíte jak postupovat? Předpokládám, že mi taky odešel nějaký z plastových dílů. Je možné tu klapku objednat, případně poradí mi někdo jak se k ní dostat. Mám trochu hrůzu z těch sum za opravu, co tady ve vláknu létali :(. Předem moc děkuji za radu.

Ten můj pažout se mi asi mstí, že jsem do něho nechal namontovat LPG. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za rady. Náklady na opravu mě vůbec netěší ale i když uzavřu všechny průduchy na straně řidiče, fouká mi na nohy ledový vzduch. Jestli nechci v zimě klepat kosu, nezbyde mi nic jiného, než to nechat opravit.

Chci se jenom zeptat, když už to budou mít rozdělané, není lepší nechat vyměnit obě klapky? Při mém štěstí mi ta druhá rupne do 2 týdnů po výměně té první. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som menil tri dni dozadu .. klapky kupene v peugeote Nitra za 69 eur plus robota 190 v servise ... jednu som mal zlomenu a druhu uz dorabanu takym sposobom ze ju obtocili medenym plechom a dotiahli eska paskami (no koment) ... ale teraz by som uz mal mat pokoj a oproti tym starym su ramienka spevnene .. tak som zvedavy kolko mi to vydrzi ... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...