Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svorky a póly batérie – vyčistenie


janci77

Recommended Posts

Zdravím,

keď som dnes odpojil baterku v aute, tak som zistil, že svorky majú z vnútornej strany nejaký biely povlak. Na póloch batérie je to tiež... Poraďte mi prosím, čím to mám očistiť, prípadne čo nato, aby sa to už nevyskytlo...

Bude stačiť na tie póly použiť nejaký jemný šmirgeľ? Na baterku asi nie alebo aj tam? Niekde som čítal, že treba póly na baterke potrieť vazelínou, neviem... poraďte...

Za rady vopred ďakujem...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie az ked ocistis. Byva aj specialna vazelina konkretne na kontakty. Inac riadne ocisti, alebo prebrus aj kontakty ci idu na bateriu/tie oka co sa srobuju na bateriu. Zvykne sa tam spravit taka sklovyta vrstva a ta robi paseku tiez. A pred odpojenim baterie nezabudni vytiahnut kluc zo zapalovania aby si potom nepisal prispevok ze sa ti rozsvietil airbag a abs.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahaaa, čiže potom tá vazelína vlastne konzervuje celý ten pól batérie a aj to oko čo sa na ten pól priskrutkuje...

Čiže správny postup bude taký, že najprv to všetko pekne očistiť... aj póly aj svorky... Potom na baterku pripojiť tie svorky, zaskrutkovať a až potom to celé potrieť tou vazelínou... Však sa mi aj zdalo, že keby som potrel tie póly aj svorky, tak by to skôr bránilo prechodu prúdu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Zdravím. Já bych použil klasické šroubovací. A spíš než Konkor bych doporučil Kontaktol.

Svorky lepší v mosazi, pozlacené asi netřeba. Náklad do 50,- Kč, odhadem 15 minut práce (i s cigárem).

Odkaz na svorky třeba zde: http://www.jplusz.cz/svorka-aku-olovo?gclid=CJ2a4PW7oNACFe4K0wode3cNPA

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...