Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Žhavenie 2.0 Hdi


ado7980

Recommended Posts

Ahojte, potrebujem od vas info ako dlho vam pri minusovich teplotach cca nad -8\"C svieti kontrolka žhavenie? Ja som menil bateriu aj žhaviče ale ked bolo -11\"C tak som naštartoval až na 3 krat. Bateria točila ale nechcelo chitiť. Ide o to že mne kontrolka žhavičov svieti po otočeni klučika max 3 sekundy a zhasne ako prva, ostatne kontrolky zhasnu az po nej. Takto isto mi to svieti aj ked je vonku +30\"C. Zhaviče mam dobre cez počitač som to mal napojene a žhavily ale neviem či nie je chyba v niečom inom čo určuje pri akej teplote ma žhaviť a ako dlho... Ak mi niekto vie poradiť tak mu budem velmi vdacny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Na tepotě okolí to určitě závislé je a má být, nicméně mám tutéž zkušenost - kontrolka žhavení ani při -10 nesvítí déle než 3 sec. což mi příjde málo. Pokud je nad nulou tak se mnohdy ani nerozsvítí. To by ukazovalo na to, že nějaká regulace tam je a funguje - otázka je zda funguje správně. U předchzího nafťáku (TDI bez elektroniky) bylo žhavení řízené časovým relé bez ohledu na teplotu a tedy nezávislé na ročním období a žhavilo min 10 sec. a motor naskočil na první převalení. Teď mám u HDIčka docela problém, nastartuje až tak po 5-6 otočení a řekl bych, že to se žhavením přímo souvisí. Diagnostika ale žádný problém neukázala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja zhavim tak ze ked zapnem klucik do prvej polohy, tak cakam a pocuvam... a ono to za chvilku (vzdy iny cas lebo to suvisi s teplotou motora) tak tichucko cvakne v motore. A ked to cvakne tak zacnem tocit... a motor naskoci. A ked je viac ako minus 5 a je to vonku celu noc tak po cvaknuti klucik vypnem a znova zopakujem az po cvaknutie. Ale trikrat to radsej nerobim bo potom baterka dost dostava na pi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fox111fox

No ja zhavim tak ze ked zapnem klucik do prvej polohy, tak cakam a pocuvam... a ono to za chvilku (vzdy iny cas lebo to suvisi s teplotou motora) tak tichucko cvakne v motore. A ked to cvakne tak zacnem tocit... a motor naskoci. A ked je viac ako minus 5 a je to vonku celu noc tak po cvaknuti klucik vypnem a znova zopakujem az po cvaknutie. Ale trikrat to radsej nerobim bo potom baterka dost dostava na pi...

v první poloze klíčku nežhaví:bojim,až v druhé

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady máš odpoved na co se ptáš. opravdu se to nezda, ale doba žhavení je ok. ale osobne doporucuji žhavit na 2x. Ja menil baterku + svicky a stejne v -5 a vic a chytne tak 3tí otoceni, cim vetsi zima, tak tim to je horsi. ale poradim, drz ho na poprve, dokud nechytne.

Engine coolant temperature Pre-heating (před žhavení) duration

- 30 °C 16 seconds

- 10 °C 5 seconds

0 °C 0,5 seconds

10 °C 0,25 seconds

18 °C 0 seconds

40 °C 0 seconds

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lucascz

Tady máš odpoved na co se ptáš. opravdu se to nezda, ale doba žhavení je ok. ale osobne doporucuji žhavit na 2x. Ja menil baterku + svicky a stejne v -5 a vic a chytne tak 3tí otoceni, cim vetsi zima, tak tim to je horsi. ale poradim, drz ho na poprve, dokud nechytne.

Engine coolant temperature Pre-heating (před žhavení) duration

- 30 °C 16 seconds

- 10 °C 5 seconds

0 °C 0,5 seconds

10 °C 0,25 seconds

18 °C 0 seconds

40 °C 0 seconds

presne tak ja cez leto ani neviem ze mam nejaku kontrolku na zhavenie:D zbadam ju az cez zimu:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som dva peugeoty 2.0 hdi,oba v zime tazsie startovali pri -15 to chytilo az na treti krat.U 2.2 Hdi mam vsetky zhavice odpalene,vobec to nezhavi a rano pri -8 to startuje na prvy krat.Asi to bude tlakom nafty v rampe,alebo v tom,v akom stave je motor celkovo.Alebo je to dane konstrukciou motora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy56

Původně zaslal: fox111fox

No ja zhavim tak ze ked zapnem klucik do prvej polohy, tak cakam a pocuvam... a ono to za chvilku (vzdy iny cas lebo to suvisi s teplotou motora) tak tichucko cvakne v motore. A ked to cvakne tak zacnem tocit... a motor naskoci. A ked je viac ako minus 5 a je to vonku celu noc tak po cvaknuti klucik vypnem a znova zopakujem az po cvaknutie. Ale trikrat to radsej nerobim bo potom baterka dost dostava na pi...

v první poloze klíčku nežhaví:bojim,až v druhé

No tak myslel som tu druhu polohu.

[upravil dne 20/12/09 fox111fox]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...