Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chladící kapalina


Wooer

Recommended Posts

Zdravím

V autě mám žlutou chladící kapalinu, bohužel nevím jaké značky, podle hustoměru je jí tam na cestu za polární kruh... může se ředit destilkou, nebo je na jiné bázi než klasický fridex? Nebo ji nemám ředit vůbec? Může někdo poradit?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam (r.2003) chladiacu kvapalinu origo este od vyroby. Je cirej farby a tiez ked som ju chcel menit pozerali na mna v peugeote ako na blbca preco ju chcem menit ked sa chl.kvapalina NEMENI a je na celu zivotnost auta. To mi ale nepovedali ze zivotnost auta sa pocita na 6 r. :D:D:D Menit ju nebudem! Pred kazdou zimou vycucnem troska do flasky a hodim do mrazaka kde je -28°C.Ked nezamrzne tak je OK. :papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 6 let později...
V 11. 2. 2019 at 17:01, Lukas.407 napsal:

Zdravim, jaky je tedy postup vymeny chladici kapaliny? Kolik ji tam je? Ja mam takovou hnusku prijde mi to jako spinava cira, nebo nejaka nazelenala... 

jestli tam máš nějaký hnus, dobře propláchni chladící systém hadicí vodou, pak můžeš dát chladící kapalinu jakou chceš (G48,G11,G12,G33)--naředění je psané na obalu, někde si pak zapiš, cos tam dal, abys mohl dolívat stejnou kapalinou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Tak z mé zkušenosti bych chladících kapalin nemýchal, možnost sražení -třeba  v radiátoru topení.Dost nepříjemná věc . Dát jinou, to jo, ale propláchnout min 1-2. Novou naředit na -35C což je 1:1, možnost kvalitní vodou z kohoutku bez chloru (neb nechat odstát) . Z jednoho důvodu. Kapalina takto naředěná obsahuje dostatečné množství inhibtorů koroze která chrání motor uvniř. Pokud to není tahle naředěno , nebo se kalina nemění v pravidelných intervalech hrozí až proreznutí vložek válců, oxidace hlavy a bloku motoru - dosedacích ploch. Už jsem vyděl vložku na náklaďáku během dvou let skrz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
V 4. 11. 2012 at 22:05, ozzy56 napsal:

chladící kapalina neztrácí po celou svou životnost odolnost proti mrazu, ztrácí však inhibitory koroze, takže chladící systém začne rezivět (ve filmu říkali korodovat,vy tupci :D), takže by se měla měnit max. co pět let

Dobrý den. Prosim o radu mám peugeot307break 1997 hdi 66 kw rok 2003 při jízdě po městě vše ok ale jak mile jedu dlouhou štreku třeba Praha  Liberec a nebo Liberec Pelhřimov tak mě motor vyháže chladící kapalinu přez víčko přepadové nadobky.Po příjezdu je vždy nádobka prázdná.Děkuji předem za jakoukoli odpověd nebo radu. S pozdravem Petr OUHEL Liberec-petrol007

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,  asi ti to tlakuje do vody, tzn., že může být vadné těsnění pod hlavou, ale může být vadné jen víčko expanzky--takže jeho výměnou bych začal

a řešil bych to hned, po té jízdě nemusí být prázdná jen nádobka, ale vůbec i málo kapaliny v chladícím systému a pak to těsnění samozřejmě nevydrží tu teplotu

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...