Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tachometr - zbláznil se


Dejff.CZ

Recommended Posts

Původně zaslal: Slavama

já mám 2.0TD rok 1998, na VIN se budu muset podívat, z hlavy ho nevím

2.0TD ? takovej motor Peugeot do 406 nedelal, bud je to 1.9 nebo 2.1, dle 66 kW, ktery mas napsany v podpisu mas 1.9TD, ta prevadec nema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni ty úřednice to tam napíšou a dal už se ti nezaobírají.BONFIROVI jsem napsal obe varianty protože jsem si nebyl tím motorem 2.O TD jistej.Skutečně 1.9 TD převaděč rychlosti neměly.Tam buďto přítrojovka a nebo snmač rychlosti.U Tech 2.1 TD to na 90 procent zlobil ten převaděč co je pod kastlíkem.Chlapi,pokud by jste chtěli poradit tak musíte vědět přesně co tam máte za motor.Protože od toho se odvíjejí i další jiné věci které třeba budete shánět na opravu.teda ne že by to bylo tak často.Já svoji Matyldu 406 jednou za půl roku problikám a ona si sama řekne co chce:mrk , jinak ji zbytečně neoperuju :-D :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když já se do 406 zase až tak často nedostanu, jelikož s ní jezdí přítelkyně. A ta většinou jen připomínkuje co asi bude špatně :-) A popis problému \"udělalo to džžch\" není úplně vhodný popis závady. Zkusím ten tacho, je to ta jednodušší a rychlejší varianta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přeletuj spoje a uvidíš.Fakt je že ta přístrojovku máš za 5 minut venku.Pdívej se i na konektory u přístrojovky a u snímače rychlosti.Ty by taky mohli zlobit.A pak ti díky vylučovací metodě už zbyde jen snímač a už budeš vědět na čem jsi.Taky jsem zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je to! :roker Celý problém byl v převaděči rychlosti. Musel jsem ho ale vyměnit za nový. Elektronika je v té krabičce zalitá a stačilo nešikovně zajet šroubovákem a bylo hotovo :roll Pravděpodobně odešla dioda, která byla trochu začernalá ale stále propouštela proud...Taže opatrně pokud byste se chtěli pouštět do oprav jako já!

[upravil dne 12/12/09 Dejff.CZ]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mnojo, z nouze ctnost. Taky bych to nejradši přepájel, ale kde nic není ani smrt nebere. Zvláště v neděli odpoledne... Až se to stane příště, budu samozřejmě shánět pájku dřív než to vyndám. Takhle jsem si mohl koupit pájku a pak zjistit že je to špatný převodník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ten isty problem som riešil aj ja na mojej 406 niekde som to tu aj pisal.Začal som ako tu večšina radi.Snimačom na prevodovke ten bol ale v pohode.Skusil som teda prepajkovat budiky no nepomohlo.Tak som skocil na vrakač a zapožičal som si ine budiky.Vysledok však neuspešny.Po dalšom patrani som narazil na spominany prevodnik ktory je umiestneny za kastlikom.Odkaz na tu francuzku stranku ktory tu je kde je ten prevodnik rozobraty som si prelozil,tam sa pise o vadnych kondikoch a zener.diode kedze som nemal merak tak som ich vymenil bez toho aby som zistil ci su naozaj vadne.Po vymene div sa svete tachometer fungoval,no moja radost trvala kratko cca 2 dni a zase nič.Nakoniec som zohnal novy prevodnik od Devils Nighta a dodnes tachometer funguje bez akychkolvek problemou.A pozor u mna sa problem prejavoval ku koncu dost rapidne,auto mi cukalo a jazda bola sprevadzana vypadkami posilovača :papa

post-0-14109611538999_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cukání a výpadek posilovače ať už je to posilovač řízení nebo brzd,nemá nic společnýho s převodníkem rychlosti.To cukání bych typnul na zapalovací lištu.Pokud tam máš lištu od Sagemu tak ze zaměř na ni.Dávali je tam jako repliky a byli poruchový.Já ji taky měnil a od té doby je klid a motor běží jako hodinky.V tom převodníku zenerovka a kondik odcházejí přepětím.Já když jsem teď naposled spravoval převodník tak jsem ho proměřil a měnil jsem tam Zenerovku,kondík a optočlen.To je ten větší tzv.šváb.Nepřebíjí ti alternátor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim jestli mi přebiji alternator protoze od vyměny toho převodniku uplynulo asi 4 mesice a vše funguje bez problemu.Akurat radio tam mam jine.Mysliš ze mohlo delat nejakej skrat nebo neco?K tomu posilovaci.Ja jsem si taky řikal kdyz my ručička tachaču padla na nulu automaticky jsem se připravil na to ze nepujde ani posilovač.Řikal jsem si ze to přece nemuze mit nic spolecniho s budikama ale po vymene toho převodniku jsem uz neměl zadny problemy s posilovačem a cukani take ustalo.To jsem s toho jelen :myslim nevim jestli to maj všechny 406 u meho je posilovač s proměnlivym učinkem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute vsetci

ja v poslednej dobe tiez registrujem podobny problem! a vsimol som si ze az ked sa mi zohreje motor asi na 70 stupnov - tak az vtedy mi na neurcity cas vypne tachometer a taktiez mi nepocita kilometre! Po chvilke sa to vrati do normalu(par sekund az minut). Neviem preco(a ci je to mozne) ale zda sa mi, ze to ma v mojom pripade nieco spolocne s teplotou motora(vody). Moze to byt? Predtym sa mi tento problem staval mozno raz za pol roka a teraz skoro kazdu jazdu, tak ma to zacina hnevat... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj lidi,taky mám problém s tachometrem,někdy mi spadne a ani sehne i kilometrovník nejde,hlavně když je teplejší počasí,nebo si víc přitopím,tachometr i s otáčkoměrem jsem si nechal přepájet,protože jsem \"hoooodně\"šikovnej:roker,dřív zlobil i otáčkoměr.Teď je otáčkoměr v poho,ale pořád zlobí tachometr.Mám 406,1,9TD,r.v.98.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...