Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

capyho 405 mi16x4


Capy

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Opět mam jednu novinku :aut asi mi uletěl zadní diferák nějak nechápu jak se mohli vytočit dva šrouby s pérovejma podložkama a zalepený modrým loctitem. chuděra byl po go a ted jí bude potřebovat znova a poloosa to asi nerozdejchá :roll

diferak1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.citroen-club.cz/graphics/user_images/6475/full/2965_dsc01149.jpg

on ten plech ,co drží zadní dif žádný zázrak ,když jsem to sundával, byl jsem sám překvapenej ,jak je to tenký a ohebný .Jak to tak vidím ,tak tam vrazím nějakou výztuhu .Koukám,nemáš tam uzávěru ,já ji tam minulý týden nacpal .Udělám to na manuál jak subaru. Silenbloky ti to nepotrhalo??

Když jsem to sundával ,tak tak byly normál podložky ještě z výroby .

[upravil dne 21/8/12 14:21 od myšut]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

silentbloky jsou v pohodě včera jsem to celý rozebral jde na výměnu i nápravnice kterou jsem akorát dodělal, jen jsem jí chtěl měnit až později po slalomech. koukám že jsi teda vyměnit samosvor za dif s tvrdou mechanickou uzávěrou. to pro mě na sport není ideální.

tady je rozdíl mezi starou a upravenou nápravnicí. odstraněny držáky měchů. A hlavní věc jsou hlubší výřezy pro poloosy ( při snížení nutnost ) a nižší pevné držáky místo zadních silentbloků. a uřezány nepotřebné držáky.

celkem přes 2cm pro poloosy

imag0297pi.jpg

imag0295v.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samosvor mě už točil ,když jsem se potřeboval rozjet šikmo do kontejneru z Tatry ,kde mám další garáž .Hrabaly jen 2 kola,p.l. a zadní pravý .bowden půjde na táhlo a bude se zavírat dle potřeby .Pro sichr ,zda by se nerozpojila ,stačí couvnout .

Náprava je docela tuhá,nicméně podobné podvozky mě dohnaly ke klempířině.Zvláště od úchytů vedle zadních sedaček ,kde jsou oka ,směrem do stoupání ke kufru to tam mám po minulém kutilovi shnilé.Ještě jsem to nevařil.Udělal jsem tam cca 18 cm jekly z nerezu - učka,aby to zpevnily .Původní stav mě vyděsil.

post-33520-141096263943_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezasahuje to až k těm okám .Ty jekly z nerezu to zpevnily .Rozřeral jsem nedávno na šrot jeden bx normál,a stejná bolest .Zbytek je naneštěstí zdravý.Je to daň za špatně přístupný místa a kutily přede mnou ,co na to sr.li.

Zadní silenbloky jsem použil z ATc nápravy z Zx ,jsou podobné .S torochou dodělávek plní funkci stejně .Astronomické ceny za komponenty z těmhle modelům mě nebaví.

Je s podivem,že el.motorek z roku 92 na uzávěru je funkční ,měl jsem ten mechanismus venku a nic mu není ,snad jen chybí síla na dostatečný stah pružiny uzávěry .Takže proto bude manuál.Osobně jsem toho názoru ,že těm autům chybí páteřní rám,ve stylu LandRover .Víš sám ,kolik je tam místa a jak choulostivé to celé je .Ten zadní plech nějak zremodeluju,máš to na tý fotce dost ohlý,zase nerezem.Ještě k těm difům ,samosvor mi lehce rosil.Pežoťácký byl vevnitř jak z fabriky ,ani přetěsnit se nemusel .

Dělám to na ty naše zimy ,ať to prohlabe vše ,kde už jede jen traktor.Šikla by se dopředu radlice:D

Zatím tam mám jen civilizovanější interiér Recaro.A strávených cca 15O hodin práce a eště to není ono .....

http://www.citroen-club.cz/member_detail.php?id=6475

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někdo v pátek chlastá a někdo maká až do půl noci (už jsem to dal ohromady) ještě dolejt olej do rozvodovky. Poloosy tam jsou dočasně něž nechám repásnout druhou sadu. později v plánu opravit spodek kufru a výměna levého zadního nosníku

foto z mobilu

imag03191.jpg

imag0320gz.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

drobný dotaz - po úpravách na ne-hydru zadku :

vidím vedení koncové části výfuku dáváš nad poloosu?A když : frantíi tam dávali tepelný štít,samozřejmě kvůli rezervě.Dáváš tam něco ?

Nicméně mám zkušenosti ,že i na obyč. autech ,kde mám proti korozi a soli gumoasfalt,to nedělá dobrotu .Peče se a skapává . Doznalo to vedení nějakých úprav v klasickém uspořádání ?

A plechový obdélníkový štítek z plechu na diferáku vzadu je tam proč..?

[upravil dne 2/9/12 08:47 od myšut]

[upravil dne 2/9/12 08:49 od myšut]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výfuk nad poloosou je seriově. (pod by se mi ani nevešel :D) tepelné štíty tam jsou dva jeden mezi poloosou výfukem a druhej velkej za nápravou pod kufrem. chybí tam takovej malej co byl na nápravnici kvůli hydro trubkám. Možná v tom místě hodím výfukovou omotávku podle toho jak se to tam bude hřát.

ten štítek nevím je snad na všech diferákách co jsem viděl. jsou na něm nějaký už nečitelný keci

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...