Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDi netáhne


OloZX6R

Recommended Posts

jeste jednou zopakuju. Turbo na 79kW hdi ovládají podtlaky.

1. zkontroluj, případně vyřad na chvíli ventil ( selenoid ) vepredu u motoru - prostě propoj hadice mezi sebou. Když šlápneš na plyn, hadice se musí docela velkou silou nafukovat, když je szkusíš promáčknout, tak do v podstatě ani nepůjde.

2. pokud nepomůže tohle - kontrola Wast Gate na turbu - taková podtlaková věc, která ovládá obtokový ventil turba - pokud nefachčí, může tu být zakopaný pes.

3. samozřejmě skontroluj hadice, jak podtlakové, tak sání

4. pokud si odpojil EGR jen na podtlaku, je nutné hadice ucpat

5. pokud nepomůže výše uvedené, tak diag. Může být ucpaný FAP ( dělá to divy, když je pryč :) ) případně Váha vzduchu, vstřikovače, CR čerpadlo, vysokotlaký ventil CR a pod...

6. i od dvorního servisáka mám potvrzeno, že body 1- 4 vyřeší určitě víc než 90% případů.

7. Hlavně, při odpojování kabeláže klíček ven ze zapalování, některé věci vyhodí chybu, zralou pak na diag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

66kw nemá selenoiudy viz výše. Podtlaky se taky snad ani nekonají. Zkontroloval bych tlakové potrubí od turba do motoru - stává se, že se ojebe vložka mezi turbem a hadicemi a pak to tudy ztrácí tlak. Super je vyhodit nápravnici - je na to nádherně vidět a super přístup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to díval a opravdu nebyli moc přitáhlé sponky ale zjistil jsem že mi to fučí hlavně přes spoj od EGR tak to budu muset nějak utěsnit protože jsem tam dávál plechovou záslepku a asi špatně těsní tak to budu muset vyřešit asi nějak jináč :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam problem 307 rosvitila se kontrolka diagnostiky nez se motor zahreje auto tahne asi za 5 minut prestane tahnout na diagnostice jsem byl koupil jsem novou vahu vzduchu nepomohlo to.mozne priciny kabelovy svazek,zhavici svicky,ridici jednotka motoru.jestli nekdo mel takovy podobny problem tak poradte.dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EGR nerozsvítí diag. pokud Máš FAP, může být problém tam. neorigo diag to pořádně nepozná. Byl jsem na Boshackej a plkala ptakoviny Nicmene spatny EGR vliv na vykon mit muze. svicky stopro ne, jednotka těžko, svazek je nepravděpodobný. odpoj aku a přejdi všechny spoje na motoru a taky podtlaky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau dik za snahu dneska jsem to delal cely den a akorat jsem prisel na to ze se mi nezavira klapka pred turbem na nejakem ventilu. vytahnout to ven je fak masakr. vzal jsem to kamosovi napojili jsme to na libovolnou hadici na podtlakovou !!! okamzite se klapka zavrela fakt uz nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To budeš mít vadnej jeden z těch několika černých ventilů, co do nich vedou hadičky (jsou vepředu na motoru). Nejlepší je, že nikdo pořádně neví, kterej je vadnej a neporadí ti. Na mým autě už mám vadný asi 2, jeden jsem obešel spojením hadic a u druhýho mám jednu hadici vytaženou. Auto jede jak má, ale když mu hodně šlapu na krk a vytáčím ho nad 3000ot/min tak mi za chvíli naskočí závada antipolution fault, auto cukne a pak jede zase stejně, jen ho nesmím točit opět ke 3000ot/min, protože pak se odpojí turbo. Nevim co s tim a už to neřešim, možná na jaře zajedu do peugeota. Byl jsem s tím u nějakýho garážmistra, neřek mi nic, ani nezjistil, že jsou ty ventily špatný (řešil jsem to už na začátku tohodle vlákna). Docela mě to štve, když jsem dělal ve škodovce, tak přijelo auto, člověk řek co mu to dělá a hned jsme věděli co to je, ale u peugeotu nikdo nic neví. Asi pude brzo z domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mecahanici mi na to taky neprisli co si neudelas sam to nemas po novem roce to dam taky do peugeotu.a myslis kdyz koupim ty dva ventily tak to bude dobre?dneska jsem to cistil bylo to trochu zaoxidovane ale nic vic.furt to nejede me to jede jen za studena pak ani hovno.cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skor nez kupis nove tak tie ventily pomeraj ci nie su zhorene cievky, co nepredpokladam aj ked sa dost zahrievaju a rozober. Nie je to ziaden zazrak. Byva zasrane jadro /zaschnute mazivo/el.mag a potom sa nedostatocne posuva, ak vobec. Dalej podtlak prechadza vnutrom cez malu dierku, aj tam to vie zaoxidovat a nepusta to podtlak dalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vedel by mi niekto poradiť s identifikáciou umiestnenia ventilov čísla:6, 9, 12 a 15 podľa obrázku ( alebo: http://www.qclt.com/html/%E6%A0%87%E8%87%B4206_406/406D9/INFO/gb/axxt00k3.htm ) v aute? Jedine s čím som si viacmenej istý s umiestnením ventilu číslo 15, mal by byť úplne spodný. Mal som vybratý motor z auta a mechanici si niesú istí, že mi pozapájali hadičky správne ( bol to neautorizovaný servis ). Tak isto je podobný problém so zapojením konektorov.

post-0-14109611583095_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...