Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

parkovací asistent


David1400

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Ahoj vespolek,

tento asistent vypadá velmi zajimavě, na stránkách Autokelly u výrobku je i podrobný návod na montáž, ale přesto si nejsem jistý jestli by běhal i na mé 407? Nejsem si jistý jak se ztotožní ovládací jednotka asistentu s tou BSI v autě. Nebo jsou mé obavy zbytečné? Popřípadě neznáte nějaký servis, kde to umí namontovat?

Díky Leoš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře a myslíš, že bude fungovat normálně tedy nezávisle na té BSI. Podle návodu se má připojit na zpátečku, nějaký to + a - a dále i na blinkry a klakson kvůli té funkci hlídání aby do tebe nikdo při parkování nenárážel jak je zvykem v \"panelákovém\" parkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chcem vediet sem tam my na displeji ukazuje chyba parkovacieho asistenta a niekedy aj pri cuvani a ani mi neukaze to auticko a ani nepipa , skusil som pobuchat po narazniku a zrazu isiel a takisto mi vyhodi hlasku aj ked idem nejaku ostrejsiu zatacku vlavo ....ak by mal niekto hodte prosim schemu ako sa dostat k tym senzorom ale musim ist s tym na dia ? ....myslim ze ide len o nejaky spatny kontakt...no neviem...diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nejsem častým návštěvníkem tohoto fóra - bohužel, vzhledem k nedostatku času. Chtěl bych poprosit o radu s parkovacím asistentem, zda se někdo nesetkal se stejným problémem. Mám 407 SW, rok 2005 s originál parkovacím asistentem. Stává se mi, že někdy nefunguje, ale co jsem vypozoroval, je to vždy, když je teplé slunečné počasí. Jakmile se trochu ochladí, prší, tak funguje normálně. V zimě žádný problém, přes léto za tepla občas problém nastane, jak jsou však vedra, stále signalizuje chybu. Takto se to může měnit i přes den, je vedro, asistent nejde, po chvilce ze zatáhne, začne pršet, tím se i vzduch ochladí a zase normálně funguje. Nevíte čím by ten problém mohl být způsoben? Moc děkuji za odpověď a případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobré ráno všem,

tak jsem se v sobotu pokoušel namontovat parkovací asistent s hlídáním Valeo s 8-mi senzory a úspěch se né zcela dostavil:(

Elektriku, kam který drát připojit jsem s pomocí měřáku a Bogana (příbuzný) myslím zjistil, velkým pomocníkem bylo konkrétně popsané schéma od Dopiťáka, ale práce skončili na skutečnosti, že jsem nenašel otvor kudy dráty protáhnout z motoru do kabiny...aniž bych někde dělal díru na prasáka...

Rozmontoval jsem pomalu \"půl\" auta. Šel jsem po levé části kolem baterky a pojistek v motoru až za motor stěrače. (abych otevřel kryt kabelového svazku nutno demontovat stěrač pak plastový rámeček pod sklem a pak až jde otevřit kryt kabelového svazku). Následovala demontáž motoru stěrače. Za ním tam je průchodka celého svazku, ale nepodařilo se mi na druhé straně vyjmout držák pojistek abych vůbec něco viděl, kde konkrétně to vychází. Palubku kolem pojistek jsem měl oddělanou a zjistil jsem že držák pojistek(pokud jsem viděl dobře) drží min. na 3 šroubech, ale dostat se k nim nejde - (jeden vlevo za výztuhou, druhý vzadu u přepážky motoru a třetí už ani nevím...)

Prosím poraďtě (schéma, fotka,...)kudy tedy nějak normálně z motoru do kabiny nebo jak se dostat za držák pojistek v kabině???

Respektive pokud má někdo zkušenosti a chtělo by se mu mi pomoci;)

Předem dík Leoš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se podívat sem: http://www.peugeotdata.eu/data/407.php a v okénku \"choose a topic\" vyber položku \"go-true holes\". Jsou tam označené průchody do kabiny. A pokud nemáš alarm a ani jeho montáž neplánuješ, tak je možné použít neobsazený kabelový svazek, který je protažený z kabiny pod pojistky u motoru. Obrázky najdeš na stejné stránce pod položkou \"Kabelvoorbereiding naar de motorruimte\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se podívat sem: http://www.peugeotdata.eu/data/407.php a v okénku \"choose a topic\" vyber položku \"go-true holes\". Jsou tam označené průchody do kabiny. A pokud nemáš alarm a ani jeho montáž neplánuješ, tak je možné použít neobsazený kabelový svazek, který je protažený z kabiny pod pojistky u motoru. Obrázky najdeš na stejné stránce pod položkou \"Kabelvoorbereiding naar de motorruimte\".

Děkuji, tohle jsem potřeboval:) Snad budou ty díry i v mém pažoutu;) resp. ten neobsazený svazek by byl geniální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

měl bych ještě doplňující dotazy k instalaci parkovacího asistentu Valeo632023. Teď o víkendu jsem jej montoval do auta sice místo avizované doby cca 3 hod. jsem na tom strávil dva dny 20 hod, ale už mám skoro hotovo, až na ty dotazy:

Klakson

- do klaksonu vedou dva dráty modrý a zeleno-žlutý. Při připojení zkoušečky na +pól baterky a zkontaktování zeleno-žlutého = zkoušečka se rozsvítí.

- při použití měřáku, jeden konec uzemněn a druhý konec zastrčen do modrého drátu a stisknutí klaksonu = na měřáku se objeví +12V

Otázka zní - na který drát od klaksonu (modrý nebo žlutozelený) připojit černý drát od kabelového svazku napájení ECU? A kam připojit růžový na kostru nebo na +12V na baterce?

Blinkry

Hnědé dráty z kabelového svazku ECU připojeny přímo na konektor u předních světel (pozice č.6 - blinkry, vlevo a vpravo). Při aktivaci funkce hlídání na Valeu tj. zakrytí potřebných senzorů se výztraha zablikání blinkrů aktivuje pouze na předních a bočních blinkrech, zadní ne.

Otázka zní - Kde je chyba? Předpokládám, že signám se nedostane přes BSM, takže asi natáhnout ještě samostatné kabely od zadních blinkrů nebo připojit svazek jinde, ale kde?

Do přílohy přidávám obrázky, nebo se pokusím;) díky

php1xSaxZ.zip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...