Jump to content
Sign in to follow this  
varuz

Nastavení čerpadla u 205 1.9D

Recommended Posts

Čau všici, potřeboval bych poradit s nastavením čerpadla. Auto sice žere asi 4.9l/100km, (P205 1.9D) ale pořádně nejede. Všichni mi tvrděj, že to je prej uškrcený. Jede to tak 120km/h a když to rozjedu z kopce tak i 140, ale přijde mírnej kopec hlavně na dálnici a i na plnej plyn to stáhne rychlost až na 90-100 km a to nemluvím o tom, když mě třeba někdo zabrzdí na třeba 60 tak to potom těch 120 km dosáhnu zase za kdoví jak dlouho. Přitom do 110 km ten motor táhne přímo excelentně. Jestli to je uškrcený tak poraďte kde se to dá štelovat. Díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, kluci mám 205 1.8 D z 85-týho roku.Taky by mě zajímal tento problém.Do kopce to sice udrží i 110, ale uvažuju o náporovém sání a někdo říkal, že se to pak na to musí seřídit.Dík moc.Zoby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čau zjisti jestli ti funguje přepouštěcí ventil kterým propojeno sací a výfukové potrubí měl by se otvírat při přidání plynu.Anebo zkus odpojit 2podtlakové hadíčky co kněmu vedou zablenduj je a zkus to projet.Mělo by to být lepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Není třeba odpojovat hadičky, stačí odpojit kablík od el. ventilu, který ten EGR ventil ovládá. El. ventil je nad brzdovým válcem. A nebo prostě jen u nastartovaného motoru zkusit, jestli se EGR hýbe, je to na něm vidět.

Jinak 1,8D z r.85 EGR nemá. Náporové sání je na prd, takových rychlostí, aby to aspoň trochu fungovalo, u 1,8D stejně nedosáhneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×