Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Barum Polaris 2


destiny

Recommended Posts

já bych řekl že jde oto jak jezdíš čím jezdíš a kolik najezdíš.

pokud hluk motoru přehluší hluk pneu tak si nestěžuješ:)

pokud je auto tak odhlučněné že je neslyšíš tak jsi taky v klidu:)

pokud jezdíš kaousek do práce a nějaká minuta v dojezdovosti tě nerozhodí (nespěcháš) tak taky v klidu.

pokud jezdíš střelbu i v zimě, předjíždíš v břečce slimáky na letňákách sunoucích se na státovce 40, jezdíš po ránu kdy silničáři ještě spí, vracíš se domů večer,kdy už silničáři spí, nebo v chumelenici kdy silničář nemá vyjíždět- tak se holt musíš na pneu spolehnout a koupíč olaký ultra GRIP..

má zkušenost a postřeh ze silnic, nenutim nehádám se:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jamad

taky jsem byl moc spokojenej s dunlop M3, teď jsem koupil winter sport 3D, jinak polaris mě moc nepřesvědčili, měl jsem je jednu zimu

Sorry, ale mícháš tady jablka s hruškami. Barum Polaris 2 stojí 1000/ks. Dunlop M3 stojí 1524/ks ! Stejná cena je i pro 3D.

Je tedy pochopitelné, že když stojí 50% ceny navrch, že tam bude asi markantní rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to se omlouvám, že jsem to takhle napsal, nechtěl jsem je porovnávat, protože 3D mají plnou cenovku 2700,- ... jinak ještě loni jsem jezdil na Kleber a rozhodně jsou lepší než polaris ... ale je to opravdu podle toho, kolik se najezdí a kde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V poho, omlouvat se nemusíš. V podstatě tu padaly už od začátku srovnání s Dunlop, Michelin, GoodYear, což jsou pneu cenově jinde, než Barum Polaris.

Cenově jsou tomu ty Kleber a většina je tu chválí, tak je letos zkusím.

Mimochodem, na kolik sezón by měly vydržet zimní pneu? (chápu, že je to v závislosti na tom, jak moc člověk jezdí) Řekněme, že Pegina průměrně najede 30.000 km ročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bych tam koupil Debicu Frigo, na suchu to sice žádná sláva, ale zase se to nesjíždí a aspon budou jezdit zaměstnanci pomalu. Jinak z těch levnějších docela dobře fungovali Dayton dv510, jen mi přišlo, že se hodně rychle sjížděj. A ještě tu máme protektory typu Pneuvraník, ale to bych už nekoupil ani zaměstnancům :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dakie

pro zimní pneu platí pravidlo 4x4 - na všechny 4 kola, min. 4mm, max. 4 roky a 4měsíce v roce... :) [/quote

4 kola souhlasím, vzorek min. 4 mm taky souhlasím ale 4 roky a pak dát jiné, tak to už je lobování firem, aby měli tržbu. A 4 měsíce v roce, tak to je individuální. Záleží na počasí. Je třeba logicky uvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, kam kdo s čím vyjel, to zrovna moc měřítko není.

Jinak k předešlé otázce výdrže - pokud auto jezdí 30tis ročně, z toho na zimu připadne nějakých 10tis, tak 4 zimy ty gumy nevydrží, nebo aspoň ne všechny 4. A jinak, zimáky pod 5 mm už nechávám jen na léto - nebo do inzerce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

[/quote

4 kola souhlasím, vzorek min. 4 mm taky souhlasím ale 4 roky a pak dát jiné, tak to už je lobování firem, aby měli tržbu. A 4 měsíce v roce, tak to je individuální. Záleží na počasí. Je třeba logicky uvažovat.

nám to říkali na školení, nezávislý poradci.. prý po 4 letech ztrácí směs na účinnosti ;) a ty 4 měsíce jsou samozřejmě s rezervou, chytrému napověz, hloupého kopni :)

[upravil dne 26/10/09 Dakie]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: georgegg

kámoš si loni koupil pneu Vraník, jsou levný a vyjel s nima kam si jen vzpoměl, ceny sou dost nízký tak nevim jak dlouho vydrží

Je pravda, že ty gumy maj na sněhu výbornej záběr, moc se nesjíždí ale jízda na suchu je s nima tragická, v rychlostech nad 130 bych je označil za docela nebezpečný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veškeré protektory mě přešly už v okamžiku vzetí do ruky, v porovnání s normální novou gumou - stačí srovnat hmotnost. A uvědomit si, že kola jsou v neodpružených hmotách, a na jejich hmotnosti dost záleží. A druhá věc je, když je obouváte a zkusíte vyvážit. To jsou občas hodnoty závaží, že by jeden nevěřil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: permonik7

destiny: Za mě je to tak, že dokud jsem nepoznala ty Klebery, nemohla jsem proti těm Barumům nic říct. Neměla jsem to s čím porovnat.

Pak jsem měla Dunlop Winter Sport a teď Kleber Krisalp.

Pocit: Barum nejhorší, Kleber nejlepší, Dunlop se blíží těm Kleberům. Toť moje zkušenosti;)

Přeji dobrý výběr:papa

ktere gumy s tech uvedenej jsou dle tvojich zkusenosti nejkomfortnejsi ? byl poznat nejakej rozdil na horsi ceste ? privezl jsem domu dalsi 607mu a budu kamradoj kupovat zimni obuti ,tak mam moznost to pak porovnat ,ty dunlopy mam obute a zdaji se me hodne tvrde a nekomfortni ..... , dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Ještě zkus kouknout na zimáky Nokian, zatím to byli na zimu nejlepší gumy co jsem na autě měl. Odjel jsem na nich 4 sezony, letos už tedy na předek dávám nový pneu.

Jinak na nejlevnejsipneu.cz je mají od cca 1380,-/ks v tvém rozměru.

Lepší vzorek by měl být vzadu, ne vpředu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...