Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jakou chladící kapalinu a kolik?


martin.holub

Recommended Posts

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: Kubrt

Pánové, jak babky na trhu. Co to je za rady: \"Nemám čas kupovat správnou tak okupím co maj za rohem\"?

Keď chceš niečo komentovať tak si to najprv poriadne prečítaj a nezveličuj.

Nemám čas obiehať autorizované servisy a kupovať pre každé auto chladiacu kvapalinu ktorú predávajú. Preto som zvolil univerzálnu, vhodnú pre všetky a tú kupujem za rohom.

Původně zaslal: Kubrt

Doporučení Velvany je tady http://img441.imageshack.us/img441/4677/97667914.jpg .

Keď výrobca odporúča svoj výrobok na nejaké použitie tak to ešte neznamená že je to najlepšie riešenie.

Původně zaslal: Kubrt

Zajímají mě dvě věci - proč se rozlišujou typy kapalin i když jsou na stejném základu?

Preto že obsahujú rôzne prísady. Mazacie oleje sú tiež na rovnakom základe a pritom sa rozlišujú.

Původně zaslal: Kubrt

... a jestli tohle \"Preto som si pozisťoval ako to s nimi je a nakoniec ide do všetkých rovnaká.\" je nějak ověřené.

Kto to má overovať? Pri vzdelaní automechanika, maturite so všeobecného strojárstva, 8 rokoch praxe mechanika, 2 rokov praxe príjmacieho technika servisu Škoda+Seat a 3 rokoch vedúceho servisu koncernu WV+Audi asi viem o čom hovorím.

[upravil dne 9/11/09 pastorek]

Takže tvrdíš že máš pravdu Ty a ne Velvana?

PS: Nemám zájem o žádný konfrontace, ale dozvědět se co nejvíce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubrt

Takže tvrdíš že máš pravdu Ty a ne Velvana?

PS: Nemám zájem o žádný konfrontace, ale dozvědět se co nejvíce.

Skúsim to definovať jednoducho. Podľa toho letáku je odporúčanie vhodnej kvapaliny án blok pre celú značku a všetky ročníky vozidiel. To ten leták robí nedôveryhodným. Ak porovnám konštrukciu a materiál napríklad Peugeot s Renaultom tak konštrukcia i materiály sú zhodné ale odporúčané kvapaliny sú rôzne. Prečo? Následne porovnám Audi, WV a Škodu Superb. Prečo je medzi nimi rozdiel v odporúčaní keď používajú temer tie isté diely?

Výraz \"odporúčané\" nikdy nieje zhodné z výrazom \"jediné správne\". Vždy sú v odporúčaní zohľadnené \"nejaké\" kritériá ktorých zmena môže zmeniť celý význam odporúčania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kubrt

Tak materiály jsou stejné skoro všude a třebas specifikace olejů je také jiná. Samozřejmě že chladící kapalina nemá takový vliv na motor jako olej.

Ten odkazovaný leták Velvany má již svá léta takže je lepší tento - http://www.velvana.cz/_download/Fridex%20skladacka_29_08_2008.pdf

Je teoreticky : co se může nejhoršího stát motoru, když mám v chladícím okruhu chladící kapalinu G48 místo doporučené G PLUS ??? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 let později...
V 9. 11. 2009 at 14:00, pastorek napsal:

Keď chceš meniť chladiacu kvapalinu a nevieš aká tam je tak každopádne odporúčam prepláchnutie systému. Neviem ako iný ale ja vypustím starú kvapalinu, nalejem čistú vodu a naštartujem. Nechám chvíľu ísť (15-20min) a znova vypustím. Odpojím hadice od chladiča i kúrenia a záhradnou hadicou, prúdom vody ich prepláchnem. (chladič a kúrenie) To je preto že sa mi nechce čakať až otvorí termostat a prepláchne i chladič. Následne dám späť hadice, nalejem nariedenú chladiacu kvapalinu, naštartujem a odvzdušním. Pri tomto odvzdušňovaní nechám motor zohriať aby sa otvoril i termostat. Zbytok kvapaliny (vždy niečo zostane) odložím na dolievanie.

Chladič odpojujes dole na chladici?propláchneme chladič že nahoře a dole odpojíme hadici a propláchnu ho a topení proplachuje jak?

Kupujete někdo nemrzky a oleje na Pema-oleje?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem 406ku z roku 2000 a na chladiči byl dole plastový šroub--výpušťák, takže jsem nemusel odpojovat dole na chladiči hadici, jestli ho tam nemáš, tak odpojit hadice jak píšeš a propláchnout hadicí (ten spoj dole když je starší hadice i chladič má tendenci pak netěsnit), topení odpojíš hadice za motorem a do jedné strčíš zahr. hadici

u Pemy kupuju oleje, filtry atd., mám to po cestě do práce, nic jiného jsem tam nekupoval, protože nepotřeboval :), ale kupuju i v Granex--mám to blízko... https://granex.cz/

obsah chladící kapaliny je cca 7 litrů, dával jsem Fridex G48 v poměru 1:1, takže stačí 3-4 litry fridexu a zbytek destilka, zbyde cosik i na dolívání

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

zavlacku vytiahnes a hadicu budes tahat smerom k motoru a kyvat nou na strany  a mala by ist von (drzi uz len na oringu)

ak mas este origo chladic mal by si tam mat vypustaci kohut bud v lavom dolnom alebo pravom dolnom rohu chladica , v tom pripade  hadicu nemusis vytahovat ,vypustis kvapalinu cezneho

ak to chces poriadne preplachnut  tak demontovat termostat  a preplachnut hadicou

nadrzku  kvapaliny demontovat a vycistit zvlast (je tam najviac bordelu

robim tak ze do nej dam piesok alebo plastove gulicky  trochu vody  a trepanim  tu pripecenu spinu odbrusi 

vecsinou jeden preplach nestaci a treba ho viackrat opakovat (zalezi  od toho kolko toho nanosu tam je)

v motore (na stenach) sa toho moc neudrzi ale najviac v hadiciach ,takze pomoze ich trochu pomackat rukou a ten nanos povoli (uvidis to hned na zafarbeni vody v nadrzke)

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta hadica s bajonetom je svinstvo

kludne sa moze stat(jak sa stalo mne) ze ked to vytiahnes spet to uz nedas preto ze ta kovova trubka na tej hadici bude prezrata a po vytiahnuti sa rozpadne 

takze rovno by som kupil novu hadicu  ak nechces aby ti auto par dni stalo 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...