Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradte olej a filter - aku znacku?


Maroš

Recommended Posts

Zdravím,

tak když už si tak hezky povídáte o těch olejích :), přidám svou \"trošku do mlýna\".

1) jestliže zachováte doporučenou specifikaci oleje z plánu údržby a měníte ho v předepsaném limitu nebo podle palubního počítače, nebojte se - bez ohledu na značku, že motoru nějak uškodíte. Důležité, co hraje roli, je druh provozu, který převážně užíváte - městský nebo dálkový - je rozdíl, když motor honíte převážně studený na krátké trasy (obzvlášt v zimě), samá akcelerace a volnoběh nebo si to běží pěkně prohřáté 130 km/h po dálnici 100 a více kilometrů. Od toho je dobré se odpíchnout a podle toho vybrat tu správnou viskozitu.

Hrozba poškození motoru byla strašákem v dobách, kdy se přecházelo z olejů bez aditiv na oleje aditivované. Aditivum totiž rozpouštělo karbon ze starých olejů v mazacích kanálech a potom docházelo k jejich ucpání. Ale to je 20 let nazpět!

2) dle \"chytrých hlav\" je důležité při výběru oleje zohlednit přítomnost FAPu, protože při spalování proniknuvšího oleje do pracovní části válce vznikají saze a ty mají automaticky vliv na zanášení filtru. A právě některé oleje prý mají sníženou hladinu \"popílkavosti\" (tak mi to bylo řečeno).

Amen :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: PPK

Zdravím,

tak když už si tak hezky povídáte o těch olejích :), přidám svou \"trošku do mlýna\".

1) jestliže zachováte doporučenou specifikaci oleje z plánu údržby a měníte ho v předepsaném limitu nebo podle palubního počítače, nebojte se - bez ohledu na značku, že motoru nějak uškodíte. Důležité, co hraje roli, je druh provozu, který převážně užíváte - městský nebo dálkový - je rozdíl, když motor honíte převážně studený na krátké trasy (obzvlášt v zimě), samá akcelerace a volnoběh nebo si to běží pěkně prohřáté 130 km/h po dálnici 100 a více kilometrů. Od toho je dobré se odpíchnout a podle toho vybrat tu správnou viskozitu.

Hrozba poškození motoru byla strašákem v dobách, kdy se přecházelo z olejů bez aditiv na oleje aditivované. Aditivum totiž rozpouštělo karbon ze starých olejů v mazacích kanálech a potom docházelo k jejich ucpání. Ale to je 20 let nazpět!

2) dle \"chytrých hlav\" je důležité při výběru oleje zohlednit přítomnost FAPu, protože při spalování proniknuvšího oleje do pracovní části válce vznikají saze a ty mají automaticky vliv na zanášení filtru. A právě některé oleje prý mají sníženou hladinu \"popílkavosti\" (tak mi to bylo řečeno).

Amen :)

dnešní auta moc oleje nespotřebují, takž jen tahák na peníze. Saze jsou předevšim z nafty! Nenechte se zblbnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim takze chystam sa robit servis Kupil som vsetky filtre od nemeckej znacky MANN FILTER a olej som chcel Total Ineo leen ho nemozem nikde kupit (tu kde som) tak som pozeral nieco od castrol alebo mobil 1 no v jedne predajni miporadili, ze by som mal kupit francuzky olej (presne ako total) ELF a kedze auto je 2.0HDI s FAP tak potrebujem Low-SAPS to je olej pre moptory s fap filtrom tak by som vas chcel poprosit o radu ... ake cislo mi treba? xWx ? dakujem pekne a ma niekto skusenosti s ELfom alebo aspon o nom nieco viete ? nechcem olej dosrat auto :D

cize podla nich nepotrebujem synteticky ale LowSAPS to je pre fap filter tu je trosku viac inforamcii preco potrebuje FAP LoSAPS

http://www.lubricants.elf.com/lub/lubroot.nsf/VS_OPM/B71AFFB0389D042BC12571B60035CE46?OpenDocument

a z tychto mi poradte ktory. dakujem pekne

http://www.lubadmin.com/Restitution.aspx?Marque=3&Famille=4&Type=2&Language=1&Site=4&Parametre1=2

[upravil dne 30/1/10 nsbojovnik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nsbojovnik

Zdravim takze chystam sa robit servis Kupil som vsetky filtre od nemeckej znacky MANN FILTER a olej som chcel Total Ineo leen ho nemozem nikde kupit (tu kde som) tak som pozeral nieco od castrol alebo mobil 1 no v jedne predajni miporadili, ze by som mal kupit francuzky olej (presne ako total) ELF a kedze auto je 2.0HDI s FAP tak potrebujem Low-SAPS to je olej pre moptory s fap filtrom tak by som vas chcel poprosit o radu ... ake cislo mi treba? xWx ? dakujem pekne a ma niekto skusenosti s ELfom alebo aspon o nom nieco viete ? nechcem olej dosrat auto :D

cize podla nich nepotrebujem synteticky ale LowSAPS to je pre fap filter tu je trosku viac inforamcii preco potrebuje FAP LoSAPS

http://www.lubricants.elf.com/lub/lubroot.nsf/VS_OPM/B71AFFB0389D042BC12571B60035CE46?OpenDocument

a z tychto mi poradte ktory. dakujem pekne

http://www.lubadmin.com/Restitution.aspx?Marque=3&Famille=4&Type=2&Language=1&Site=4&Parametre1=2

[upravil dne 30/1/10 nsbojovnik]

Ja by som Ti poradil dať tam taký, ako si tam mal doteraz. Každý slušný servis ti tam dá pri výmene nálepku, aký je tam olej a kedy bol menený :papa

A prečo rovnaký? Každý olej má rovnakej špecifikácii chceš alebo nechceš trocha iné zloženie a inak zanáša a opotrebováva motor. Ak tam naleješ iný, môže, ale nemusí sa stať, že ti postrháva usadeniny po predchádzajúcom oleji. Takto nejak mi to vysvetľoval chlapík v Castrol-e, keď som ja zháňal olej, a radšej mi poradil dať tam pôvodný (Mobil 1), ako predať jeho vlastný:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nsbojovnik

... som chcel Total Ineo len ho nemozem nikde kupit (tu kde som)....

Napríklad tu? http://olejposta.sk/r_120.html

Původně zaslal: nsbojovnik

...no v jedne predajni miporadili, ze by som mal kupit francuzky olej (presne ako total) ELF ....

Kravina.

Původně zaslal: nsbojovnik

... ma niekto skusenosti s ELfom alebo aspon o nom nieco viete ? ...

ELF odporúča pre 2,0 a 2,2 HDI oleje LDX 5W-40 alebo SXR 5W-40 ale zároveň uvádzajú pri týchto olejoch že nie pre FAP. Konkrétne pre autá s FAPom je určený olej Solaris DPF 5w-30. http://olejposta.sk/r_2535.html

[upravil dne 30/1/10 pastorek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: nsbojovnik

... som chcel Total Ineo len ho nemozem nikde kupit (tu kde som)....

Napríklad tu? http://olejposta.sk/r_120.html

Původně zaslal: nsbojovnik

...no v jedne predajni miporadili, ze by som mal kupit francuzky olej (presne ako total) ELF ....

Kravina.

Původně zaslal: nsbojovnik

... ma niekto skusenosti s ELfom alebo aspon o nom nieco viete ? ...

ELF odporúča pre 2,0 a 2,2 HDI oleje LDX 5W-40 alebo SXR 5W-40 ale zároveň uvádzajú pri týchto olejoch že nie pre FAP. Konkrétne pre autá s FAPom je určený olej Solaris DPF 5w-30. http://olejposta.sk/r_2535.html

[upravil dne 30/1/10 pastorek]

diky a ten ELF Solaris DPF 5w-30 je uplne posledny v to,m katalogu co som tu poslal link je to motorovy olej Low Saps . tak diky moc a nejaky obchod kde maju 5 litrovy Total ? a kde posielaju do zahranicia.

Kolko litrov mi treba na vymenu s olejovym filtrom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: nsbojovnik

... a nejaky obchod kde maju 5 litrovy Total ? a kde posielaju do zahranicia.

Kolko litrov mi treba na vymenu s olejovym filtrom?

Skús sa spýtať emailom na tej olej pošte. Objem od 3,5 - 4,8 l podľa motora. (ten si neuviedol) Mimochodom, kde si?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: janou

V príručke od mojeho - 2,0 Hdi je písané 5,25l

Presne to som sa docital ajja tak som si nebol isty ci 5 litrove balenie bude stacit :)

tak konecne so mnatrafil na jeden obchod v UK kde ho maju a do Irska mi to poslu za babku:D:D

Total Quartz Ineo ECS 5w-30

1 liter - 6.40 £

5 litrov - 25.80 £

3 x 5 litrov - 68.70 £

Takze ako tak pozeram tak aj ceny su super :) tak ho objednam diky moc za pomoc a radu/

[upravil dne 31/1/10 nsbojovnik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martinsk

Celkom dobé ceny a je to blízko. King81 už si tam nakupoval ??

Nakupoval. Ale aj vratil. Ale preto, lebo som si tam kupil nevhodny olej. Bez problemov mi vratili peniaze. A kedze tam vtedy tento olej nemali, objednal som ho na olejposte. Ale maju dobry pristup, poradia (ja som si nenechal najprv poradit a preto som ho vratil:)). Aj auto tam prezuvam. Takze dalsia kupa oleja opat u nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak dnes mi známý z origo servisu donesl origo olejový filtr a pro zajímavost jsem udělal pár foto.

Jestli vás zajímá co se dává za olej, pak je to Total 9000 5W-40.

Měj te se!:papa

[upravil dne 3/2/10 PPK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Caute. Tak idem menit filter aj olej. Najskor ako vzdy sadam na forum pozbierat informacie. Pracujem v PL tak som tu cekol co a kde. V obchode s dielmi na Francuzske auta maju filter Purflux. Myslim ze je OK. Olej som chcel dat Total Ineo ECS 5W30 ale po precitani tohto fora som uplne zblbol. Poradte pls, naposledy som tam dal Total 9000 5W40, ked tam dam teraz Ineo ECS 5W30 mozem daco posrat? (BTW:chcem zmenit aj kotuce z dostickami, tie su tu za dobru cenu od TRW Lucas, co som na serviceboxe zistil ze je originalny dodavatel pre peugeota). Pls poradte co s tym olejom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...