Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

29.sraz Peugeot Clubu Zlaté Hory 12-14.2.2010


Recommended Posts

no přes ramzovou jsem jel já a vletě docela sranda, v zimě to bude asi zajímavější cesta :D

do srazu ještě vyzkouším Polskou cestu abych poreferoval

jinak na česke straně tam jsou všede hezke nové silnice ,teda v letě jsem to viděl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, Jeseník a Zlaté Hory nejsou totéž. Ještě tam leží Rejvíz.

Jízda přes Ramzovské sedlo je fajn, akorát tam musíte dojet přes Pastviny, Králíky, Hanušovice (což je taky zábava...)

Ale pokud si chcete něco po cestě prohlédnout, lze navrhnout:

1. Ramzovské sedlo - lyžování, sedačková lanovka + Lázně Jeseník + Rejvíz (rašeliniště - v zimě nezajímavé)

2. Červenohorské sedlo - lyžování, + Lázně Jeseník + Rejvíz (rašeliniště - v zimě nezajímavé)

3. Podle mne je nejzajímavější cesta:

Skřítek, Malá Morávka - lyžování + Hvězda pod Pradědem a výjezd autobusem na Praděd + Karlova Studánka

[upravil dne 16.10.2009 P607Olda]

post-0-14109610301424_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak nejak planuju trasu c. 3 akorat, ze na praded se pokusim vylezt po svych :-)

jeste uvidim, jak se na to bude tvarit manzelka...., ale jelikoz doma porad mele o uza botech na 11 cm podpatku, tak to nevidim zcela realne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod Pradědem:

nejprve dojedeš na parkoviště Hvězda. Tam je možné nechat auto a jet nahoru kyvadlovým autobusem. Anebo vyjet autem na Ovčárnu za asi 180 Kč (nevím, jak v zimě a když je plné horní parkoviště).

Důrazně nedoporučuji toto jít pěšky, je to pakárna - 7 km a připadáš si jako trouba, když okolo sviští autobusy za 20 Kč.

Z Ovčárny na Praděd je hezká procházka, asi 3 km, případně v zimě doporučuji běžky. Nahoře je taky restaurace a vyhlídka. Lze po cestě odbočit na Švýcárnu (dobrý a ne-drahý oběd), taky asi 2 km navíc (jedna cesta).

Na Pradědu se taky dá lyžovat - sjezd - i když já tam nechodím, z jakýchsi osobních důvodů (nelze slovy vyjádřit, prostě mi tam něco vadí).

Pokud chcete aktuálně vědět, jaké je na Pradědu počasí a viditelnost, (stejně jako Dlouhé stráně), pošlete mi dotaz, mám to za oknem - kouknu a řeknu.

[upravil dne 20.10.2009 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...