Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

topeni zadniho okna


Jura

Recommended Posts

Ahojky,

mam urvany kontakt topeni na zadnim okne (na kombikovi 405). V servise mi rekli ze to nekomu uz dvakrat zkouseli prilepit a potom okno vzdy prasklo a ze do toho znovu jit nechcou; kamos co ma Felcku - tomu to jinde spravili tak ze pouzili lepidlo na zpetne zrcatka drzici na skle a kontaktovali to tim opravnym lakem a uz rok jezdi v pohode. Nemate nekdo zkusenosti?

Dik, J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohle dělá dost problémy. Nejjistější asi je to připájet, ale dělá se to zatraceně blbě. Pak ještě existuje vodivé lepidlo (možná bude na www.elchemco.cz, nevím), ale prý to moc dlouho nevydrží. To přilepení lepidlem na zrcátka a přetření vodivým opravným lakem už mě taky napadlo, ale nezkoušel jsem to. Ten samotný opravný vodivý lak ale mám, a funguje slušně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:)Pájení je účinné-donutil mě k tomu jeden servis-dlouhá objednací lhůta a cenna cca 250,- tak sem koupil dvousložkové lepidlo-epoxid (60,-) a nejdřív slepil a potom dopájel. drží už 6 měsíců a hřeje perfektně. Jinak Conrad nabízí vodivou stříbrnou barvu zkušenosti zatím nemám-teprve se chystám k nákupu. Hodně trpělivosti při pájení :P :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepsi jsou asi fakt od Loctite, uz jsem to s tim delal delal okno na Rapidu a bylo to OK. Kdo jste z Prahy, tak se da koupit na Cernokostelecky, kdyz jedete k OBI, tak tam na krizovatce stoji zelenej barak .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Já jsem to normálně pájel.Když máš utrženej kontak (plíšek ve tvaru L),na kterom je nasunutej ten drát,ale na skle trochu mědi zůstalo,jde to v pohodě,cca 5 minut práce.Měďenou plošku na skle očistit-většinou je lakovaná.Tzn. nejdřív brusnej papír-ale bacha,a? Ti na tom skle něco mědi zbyde.Potom očistit kyselinou-jinak to bude držet jen naoko.Pořádně prohřát trafopájkou,nešetřit cínem,a pak do té kapky cínu ten kontakt plácnout a podržet a foukat...a foukat....Ale sklo se musí na tom místě ohřát dost,tzn. v zimě v mrazu bych měl strach,že rupne.A za druhý,cín bude kapat-nesmíš šetřit,něco pod to dej,a? Ti nenakape do kufru. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...