Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záběh - 206 1.4 (55kW/75k)


ChainsaW

Recommended Posts

Normálně s tím jezdi, tedy myslím v klidu, žádné závodění. Moc vrásky bych si s tím nedělal, jen to chce netrápit motor v příliš nízkých otáčkách, ani točit jej na max s plným plynem. Prostě začít v klidu a v pohodě, a po pár tisících ho začít trošku vytáčet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se zabehu tyce, tak by to melo bejt popsany v ty prirucce, kterou jsi dostal k autu. Jinak bych to ze zacatku moc netrapil a po par tisicich ho pekne zacal prohanet, protoze ten motor dokaze pekne pelasit .... vim o cem mluvim ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mám stejnej motor ve 306ce, už mám najeto 80 tis. V servisu mi při koupi řekli, že záběhovej režim je asi následující: Prvních 1000 km to nevytáčet nad 4500 otáček, pak už je to jedno. Ten motor je naprosto super.

Má naprosto skvělou spotřebu a výkon je taky slušnej na tak nízkej objem.

Optimální otáčky po záběhu vidím tak mezi 2700 - 3500. Ale podle zkušeností s tim motorem můžu říct, že a? to točím jak to točím, spotřeba nešla přes 7,5 litru. V průměru po praze jezním za 7 (a nedá se říct, že nevím co s autem dělá omezovač -:)). Po 30tisících se vlastnosti motoru výrazně změnily k lepšímu. (Vyšší max. rychlost, větší zátah v nízkých otáčkách...)

Užij si to, ten motor je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

8,5 l/100km jsem měl když jsme jeli v zimě do Francie lyžovat. Ale to jsme jeli ve čtyřech na hranici nosnosti, na střeše rakev s lyžema a po dálnicích jsme to valili 160-170km/h.

Jak jsem řek, já jsem s tou spotřebou naprosto konsternovanej. Vážně jsem se přes 8.5 litrů nedostal... A nejzdím s tím jak andílek, to rozhodně ne... Běžně řadím na 4000-4500. Tenhle motor se musí při zátěži hodně vytáčet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stembi: Jo ten samej. Vzhledem k tomu, ze pritelkyne se mnou jezdi skoro porad, tak uz si na muj styl zvykla. Tocit to do omezovace nema smysl, protoze v tech otackach uz to auto stejne netahne ....

Vostik: To vis, ted uz jsem v jiny cenovy kategorii :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj 1.4 neni zla ... ale jen do ty doby dokud se nesvezes v 205 1.6 GTI ;) nebo silnejsim. Jinak rozumne auto pro normalni jezdeni - na zavodeni to neni no nez se to rozjede na rozumnou rychlost (160km/h) tak to chvilku trva no mozna to je tim jak mam siroky kola 195/45 takze nevim ... sem zvedavej na zimaky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...