Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pokud nic neuděláte, riskujete!


urdemala

Recommended Posts

Radku, opravdu mám pocit, že mi od Avasta přijde 1x ročně upozornění, že mi končí licence a mám si jí obnovit. No a s tím souvisí i platba opravdu úsměvných pár pětek (nebo že by to dělal předchozí antivirák a právě kvůli tomu, že Avast je zadara mi ho kámoš odinstaloval? Fakt nevím = neřeším).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No upozornení od Avasta přijde, ale je to pouze a jen za registraci, žádné platby. Takže pokud něco platíš a ani nevíš za jakej antivir, to je trochu divný, nemyslíš. Pokud je nějakej antivir za 150 ročně a nepoužívám ho tak to nebudu platit i když je to pár pětek, trošku nechápu.

Já platím za Eset podstatně víc, ale používám ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: enikybeniky

Mildík: To si povíme, až budeš formátovat a nahazovat znovu systém a SW. Bez placky si užiješ spoustu legrace a už vidim, jak hned letíš pro nový origo Office.

[upravil dne 4/10/09 enikybeniky]

K OEM instalacím dostáváš CD i s kódama. Při reinstalu není problém SW přeregistrovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimalo by mě, jestli ti zapřísáhlí příznivci hesla, že stahování a kopírování je krádež používají v obchodech se softwarem na peníze pytle nebo plátí již pouze bezhotovostně. Pokud by totiž normální smrtelník o prodlouženém víkendu chtěl jen tak zkusit nový operační systém. K tomu nějakej lepší antivir, vypalovací program, samozřejmě photoshop pro legraci a ještě třeba dvě nový hry aby si vyzkoušel grafickou kartu. To už chce mít odvahu chodit s tolika penězi po městě :D

Podle mě by firmy měli mít SW legální, pokud člověk něco často používá tak si to taky nakonec koupí ale jen proto abych viděl jak se pracuje s novym officem si pro něj prostě do krámu nepoletim, to si radši dam dobrej oběd a dám ty peníze chudákovi živnostníkovi než milionářskejm firmám a distributorům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aspanu

Zajimalo by mě, jestli ti zapřísáhlí příznivci hesla, že stahování a kopírování je krádež používají v obchodech se softwarem na peníze pytle nebo plátí již pouze bezhotovostně. Pokud by totiž normální smrtelník o prodlouženém víkendu chtěl jen tak zkusit nový operační systém. K tomu nějakej lepší antivir, vypalovací program, samozřejmě photoshop pro legraci a ještě třeba dvě nový hry aby si vyzkoušel grafickou kartu. To už chce mít odvahu chodit s tolika penězi po městě :D

Podle mě by firmy měli mít SW legální, pokud člověk něco často používá tak si to taky nakonec koupí ale jen proto abych viděl jak se pracuje s novym officem si pro něj prostě do krámu nepoletim, to si radši dam dobrej oběd a dám ty peníze chudákovi živnostníkovi než milionářskejm firmám a distributorům.

Nooo, to je zase jeden fakt inteligentní názor :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Edison

]K OEM instalacím dostáváš CD i s kódama. Při reinstalu není problém SW přeregistrovat.

Fakt? A co takové MS Office 2007?

Jedná se o OEM software, který neobsahuje médium, ale pouze licenční klíč. Podle licenční politiky firmy Microsoft může OEM Office 2007 instalovat pouze Microsoft System Builder (Czech Computer). Software lze koupit pouze s novým kompletním PC, na kterém bude tento software předinstalován.

Mildík: a představ si, že Windows a Office jsou dva úplně různé programy, které se opravdu na jednom společném CD nedodávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že jsou tu pohledy na věc hlavně jednotlivců, tak tedy jeden pohled firmy: Na úvod zastávám názor, že největší podporou pirátství jsou ceny produktů! Platí to nejen u SW ale u hudby i filmů. Filmová DVD se v tomto směru hodně cenově zlepšila. Pamatuju ještě nedávno ceny kolem 800,- za novinku. Dne je to 350,- až 450,- ale i tak je to dost a vždy s nákupem čekám, až cena spadne tak na 250,-. Ale zpět k SW.

Vůbec se mi nelíbí, že cena software v ČR je stejná, jako v jiných státech EU, ale ceny vytvořených produktů (např. v našem oboru grafiky) jsou o několik tříd nižší, než v EU. Jsme tedy proti zahraničním firmám ve znečné nevýhodě. Je to stejné, jako u zemědělců, jenže oni dostávají dotace od státu, kdežto nám tento rozdíl stát nekompenzuje. Ale budiž, k tomu asi nikdy nedojde, že by stát dotoval nákup legálního SW, tak jsme se s tím museli poprat sami. Další věc je, že klienta zajímá především cena projektu a je mu jedno, jestli to firma zhotoví na legálním SW nebo nelegálním. S tím už jsem se taky smířil, že náklady na nákup legálního SW není možné započítat do ceny projektů, aby jsme si udrželi konkurence schopné ceny. Problém ale vidím hlavně obchodní politice výrobců SW. Máme nakoupené balíky grafických programů Adobe Creative Suit na všechny počítače (náklady byly zhruba 60.000 bez DPH na jeden počítač), nicméně bohužel tím investice nekončí. Dříve, než se nám stihne (díky velmi nízkým cenám za grafické práce v ČR) investice vrátit, už jsme nuceni do investice v podobě upgrade na vyšší verzi (asi 15.000/jeden počítač). Pro naše potřeby by nám stačily staré verze SW, ale výrobce záměrně nezajišťuje kompatibilitu mezi staršími verzemi. Pak se často stává, že k nám chodí klienti a nosí si podklady ve vyšších verzích SW než máme. Jejich podklady pak nejdou ani otevřít i přez to, že z nové verze nevyužívají žádné nové funkce. Je to záměr výrobců SW nás takto nutit neustále upgradovat. Další s čím mám problém je to, že výrobci nové verze vypouštějí často jen proto, aby vydali něco nového. Nová verze tedy sebou přináší často jen zbytečné a nepotřebné funkce, případně hezčí ikonky, které nikomu nic nepřinesou. Takže nová verze za každou cenu. Jejich vychytralost jde ale ještě hlouběji. Možnost upgrade si podmiňují vždy pouze z předposlední verze jejich SW. V praxi to znamená, že pokud máte starý SW třeba verze 6, můžete udělat upgrade na polsední verzi č. 8. Jakmile ale výrobce vypustí verzi č. 9, už z verze č. 6 upgrade udělat nemůžete. Takže ani metoda vyčkání na novou verzi SW, který bude oprvdu přínosem (ne jen novinkou za každopu cenu) a teprve pak udělat upgrade taky není možné. Díky tomuto přístupu se pak nedivím, že je pořád taková spousta pirátů. Pokud by SW a následné upgrade stály tak třetinu z toho co dnes, vůbec by mi to nevadilo, ale vzhledem k tomu, že to za současného stavu pro naší firmu znamená vždy statisícové investice, které nám bohužel klienti nejsou ochotni zaplatit, považuji jednání výrobců SW za neetické. Dnes má doma instalovaný nelegální Photoshop nebo Illustrator kdejaký trouba, který se vydává za grafika a jen kazí ceny. Byl bych zásadně pro zavedení hardwareových klíčů k rozběhnutí SW. Toto je zatím nejúčinější ochrana proti kopírování SW.

Obecně je pro mne softwareová krádež jako jakákoli jiná! Právě my patříme nezi firmy, které toto jednání poškozuje. Proč bychom měli vynakládat desítky a stovky tisíc na legální SW a jiná firma si ho ukrást učtovat stejné ceny jako my? Taková firma má pak mnohem větší zisk, když má menší náklady než my. Pokud budeme muset mít legální SW všichni, alespoň se pak plošně zvednou ceny, které jsou právě diky domácím patlalům sražené na neúnosně nízkou hladinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je zase kecu :)

Vsichni ste andilci, a mate doma plne verze softwaru :D :D

Nekdo mozna jo, treba medved, ale nejak tem ostatnym neverim :)

I inac, v tomhle tom pripade sem zlodej a kriminalnik ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: alternativ

Tak Vy pisalkove, prihlaste se ten, ktery nemate na svem PC ani jeden nelegalni software...:roll

A taky mi doporucte nejaky opensource misto Catie V5:D

Catiu nenahradis ziadnym opensource, ak ju nepouzivas na kreslenie do prace, tak mozes doma vyuzivas studentsku licenciu, ktora je vlastne zadarmo, len prace z nej nemozu byt vyuzite pre \"ucely zisku\", alebo ako to napisat (ja mam Catiu V5R16)...

A co sa tyka tych programov, tak ak nepocitam hry, tak mam \"ilegalne\" len Photoshop:roll

[upravil dne 4.10.2009 Qcko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destiny: hezky ses rozepsal, a docela pravdive... a to jsi zrejme jeste nevidel cenovou politiku techto firem v ruznych regionech, tentyz SW prodavany v regionech America/Europe lze koupit od vyrobce za zhruba 50% pro region Asia (podotykam, ze cenove nabidky od teze firmy a pro tytez firmy). Pritom je to stejny balik...

Ale nesouhlasim s Tvym tvrzenim o uzitecnosti HW klicu, spise naopak - tohle nic neresi. HW klic se da hacknout jen o malo pomaleji, nez bezne zabezpeceni, a naopak legalnim uzivatelum spise zadela na problemy... napr. nejmenovany CAM SW ma ve zvyku pravidelne overovat existenci HW klice na vsech LPT, i kdyz je klic jen na jednom z nich. Na druhem obvykle bezi CNC ridici system, ktery takovymhle zasahem nekam pohne se stolem bez vedomi obsluhy... fakt super.

Podobne nami drive pouzivany navrhovy system pro desky plosnych spoju, v cene auta stredni kategorie, ktery bezi ze sitove licence. Pri aktivaci sporice, se kterym souvisi automaticke zamknuti pocitace ztrati spojeni na licenci a pri opetovnem prihlaseni opravneneho (!!) uzivatele tise spadne...

Jako uzivatele, ktery za takovyto SW utratil nechutne penize (byt z firemniho uctu) me zabezpeceni SW spis vytaci, i vzhledem k tomu jak snadne je se dostat k patchum, ktere pozadavky na licence ze SW odstrani... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...