Jump to content

Váha vzduchu - chyba - vyřešeno

twoolf
 Share

Recommended Posts

Ahoj lidi.

měnil jsem filtr a při kontrole váhy, jestli by nestála za vyčištění jsem zjistil, že je v háji - tzn. jedna z těch pacek je rozlomená, úlomek jsem našel uvnitř nalepený. Ptám se tedy - jak to, že to v pohodě jede a jede to úplně stejně i při jejím úplném odpojení ??? :myslim

PP nic neříká, spotřeba ok, nekouří, jede v pohodě

[upravil dne 27/9/09 twoolf]

Tak jsem najel prvních 1000km - motor výrazně klidnější a lepší zátah od spodu než s originálním Siemensem. Žádná díra, táhne cca od 1500 - 1800 ot. plynule až do 4500,- . Žádný kouř, ani pazvuky. Spotřeba cca o 0,2 nahoru, ale myslím že to spíš bude mojí nohou - docela se mi líbí jak teď jede :) Top speed subjektivně trochu vejš, ve 170 reaguje na plný plyn znatelným tahem.

Starline VV139 můžu doporučit.:roker

no ved prave preto sa divim ako moze mat 2,0Hdi 79kw spotrebu 7,1 az 7,4 litra pri predpisovej rychlosti, ked som jazdil tyzden na spotrebu cca 600km tak som mal spotrebu 5,1l. Samozrejme bez klimy bez predbiehania prudkeho akcelerovania a 90 bola moja max rychlost. Ale bal som sa ze sa nieco pototo lebo sa mi nepaci zvuk motora len v malych otackach. Ale zas ako ty pises 5,6 litra po dialnici pri rychlosti 160 - 170 km??? To sa mi nechce verit pri takej rychlosti mi ukazuje momentalne spotreby 11 - 13 litrov na 100km

ado7980 - Ku tej spotrebe natankoval som 135 l nafty celkovo naposledy doma do plnej abi som to mal presne zratane.Bol som v Tucepi za 12,5 hod aj z hladanim apartmanu nazad som bol o hodinu rychlejsi .Su tam aj Km najazdene v Chorvatsku.Cez den po dialnici skoro predpisovo tak o 10 viac ale vnoci aj som tomu trocha prisolil.Auticko mam od aprila a najvisia spokojnost a hlavne komfort.Ne potrebujem si tu vymyslat z toho nezbohatnem.!:super

Původně zaslal: vlado-.m

Původně zaslal: twoolf

tak jsem koupil Starline za 1700. Jede to jak das, zadna dira, pekne od cca 1800 ot. táhne az nahoru :) Dam vedet po par kilometrech co spotreba atd.

Daj odkaz kde si kupil tu vahu vzduchu za taku cenu....

http://eshop.autokelly.cz/catalog.aspx#PATH=3761801;1088;196849;207604;2394578;2394579;2394580|CMSCT=WelcomeRetailPage|CT=5|PCT=4|CUR=0|PGS=20|PT=0|PDID=3085752|PDPID=3085752|PVT=1|SHT=0|SD=0|ST=0| ...že by autokelly?

Původně zaslal: ado7980

no ved prave preto sa divim ako moze mat 2,0Hdi 79kw spotrebu 7,1 az 7,4 litra pri predpisovej rychlosti, ked som jazdil tyzden na spotrebu cca 600km tak som mal spotrebu 5,1l. Samozrejme bez klimy bez predbiehania prudkeho akcelerovania a 90 bola moja max rychlost. Ale bal som sa ze sa nieco pototo lebo sa mi nepaci zvuk motora len v malych otackach. Ale zas ako ty pises 5,6 litra po dialnici pri rychlosti 160 - 170 km??? To sa mi nechce verit pri takej rychlosti mi ukazuje momentalne spotreby 11 - 13 litrov na 100km

Je to fakt tak ako píšem. Priemer za cca 11000 km (nenuloval som palubák od januára) mám momentálne 7,2l. Nemám náhodou niečo z motorom? Ide dobre a je živáň.

[upravil dne 28.9.2009 očko]

Vahu mám z auto kelly, jak jste tipovali :) necha se najit i na netu v jiném shopu, staci hledat podle modelu VV 035 a VV139 - pry jsou stejne, jenom rozdil v obchodnim oznaceni.

Na starou bylo ato linejsi, melo diru. Po vycisteni ( a zniceni, protoze siemens praskne uz pri pohledu :bacha ) raketa za 7,5 litru slusneho zachazeni, s tezkou nohou 8 a víc.

Po instalaci váhy stále živoučký. Spotřeba dolu, někam k 6,5 litru bez odříkání si akcelerace.

Teď jsem se vrátil z německa. Na jeden zátah 1400km. 3 lidi a plny kufr v autě. Přívěs s celkouvou váhou 650 kg ( naložená krychle železa, čelo z plechu, o rozmeru cca 1x1x1 metr. Průměrná rychlost 92 km/h ( max jsme jeli 110, bo bysme to ztratili :) ) cestou 5 zastávek na výměnu řidičů a hodina na místě při nakládání. na PP průměr 6,7 a šlapal, jako kdyby snad ten přívěs neměl...

Zapoměl jsem dodat - nový palivový filtr, nový vzduchový filtr a rozvody, v nádrži běžná nafta od slušné pumpy a samozřejmě VIF.

hledej někde zradu... když ti řeknu že se nedávno svezl kolega, který honí TDI PD, byl u vytržení, prej to jede stejně, ale je to příjemně klidný a neřve jako to jeho. Totálně ho pak dostala absence kouře a to nemám FAp :)

Líné HDi se tu už řešilo, může to dělat cokoliv EGR, turbo, netěsné hadice, vstřiky....