Jump to content

Water in diesel fuel filter, 307 2.0 hdi

Beky
 Share

Recommended Posts

Dobrý den, většinou po zahřátí motoru PP hlásí \"Water in diesel fuel filter\". V servisu údajně žádnou vodu nikde nenašli tak jezdím dál. Zobrazí se to pouze občas a po pár minutách zhasne a tak několikrát za sebou. Může to být vadné čidlo? Zdá se mi, že poslední dobou se hláška zobrazuje čím dál častěji. Momentálně jsem ve švýcarsku na delší dobu a tak jsem z toho poněkud nervozní, neboť mě čeká za 14 dní cesta do čr. Navíc při delší cestě se mi nedávno zobrazila oblíbená hláška, jak jsem se zde dočetl, Antipollution fault a auto ztratilo výkon. Po opětovném nastartovaní, vše v pořádku. Od té doby měsíc nic (jezdím pouze krátké vzdálenosti). Mám řešit zde v cizině nějaké preventivní opatření (popř. vyčistit váhu vzduchu... jak se zde píše), nebo mám nějakou šanci, že dojedu domů do Čr??:) Předpokládá, že zde by oprava vyšla o dost dráž. Děkuji za radu! S pozdravem Petr Kovář - Peugeot 307 2.0 hdi 66kw, 2001, 240000 km.

šanci,že dojedeš domů nějakou máš :D tady bych nechal vymenit to čidlo--za předpokladu,že měníš pravidelně palivový filtr...

P.S přesto,že vozidlo předáš servisu k výměně,nezaručuje,že k fyzické výměně filtru opravdu dojde, bohužel...,buď vyměň sám,nebo být u výměny--opravy přítomen

[upravil dne 22/9/09 ozzy56]

• 4 weeks later...

ahoj lidi tak vše jsem měl taky, co se tyče 1,ta hlaska s vodou to mam taky ted cca druhej den před 1é min. jsem volal do Peugeota, jde o to , že se ti vysrážela voda v palivovém filtru, nekde u toho je vypoušták, takže to jde vypustit, jedná se o pár kapek, to mě řekli po tel, jde max prej o hod. servis takže cca 600 Kč, a ten tvuj 2, problém je pruda tahle hláška může označovat tři problémy, já měl prázdnou nádržku na aditiva, takže to jsem taky řešil a filtr v čudu,,aditivum vydrží cca 140 000 km podle toho co tankuješ a jak jezdíš min. tankovat 7-10 litru nafty, pokud máš prachy tak plnou,a ta cena za aditivum je 3000 Kč a je to větší nápln. napiš jak jsi dopadl Honza

Já myslím, že v pohodě dojedeš. Já už takhle jezdím hezky douho, dokonce jsem s tím jela do chorvatska v červnu a kromě občasného pípnutí a probliknutí nápisu Water.... vše v pohodě, po návratu z dovolené jsem dala vyměnit pal.filtr i přesto, že na něho bylo najeto pouze cca 7t.km. Po výměně mi to poprve bliklo asi po 2tkm a většinou po delší trase. Občas to pípne a někdy je klid třeba tis.km. Už se tím moc nevzrušuji, pal.filtr je vyměněný, tak to bude jen těch pár kapek vody co se tam srazí a čidlo je zachytí.

• 4 years later...

Ahoj lidi, oživuju tohle stré téma, abych nezakládal nové. Mám 307 2,0 Siemens a neustále na mě problikává hláška o vodě v palivovém filtru. Měněno několikrát ( měním s olejem ) ale nemá to vliv, nahodile se rozsvěcuje pořád. Teplé, studené, je to fuk. Někdy 2000,- km klid, pak 10x za den. Odpojil jsem kabel z čidla na filtru a dělá to pořád :D

Vypozorval jsem, že pokud se hláška ozve a trozsvítí se kontrolka, stačí na chvilku šlápnout na spojku i brzdu zároveň a zhasne, nicméně objeví se do pár vteřin znova. Napadá vás souvislost? Případně jak a kde to v PP2000 vypnout? Mám čínu, ale ještě jsem to tam nehledal.

Díky za nápady.