Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Snad nekomu mala zkusenost pomuze...


Saviero

Recommended Posts

Zdravim, rad bych se tu podelil o malou zkusenost. Mel jsem problem, auto padalo do nouzaku, diagnostika hlasila vysoky tlak turba auto jelo chvilku dobre, chvilku zase ne. Servisak vymenil par zakladnich veci, jak se to tak dela (vaha, cidlo tlaku turba a ventil co ovlada klapky v beranech sani. Nic nepomohlo!! Pustil jsem se do hledani sam, prosel jsem hadice od turba, podtlaky atd. vse se zdalu byt OK. Uz jsem zacinal byt zoufaly... vyndal jsem intercooler a ejhle mala trhlinka ve svaru, ktera byla videt az po natlakovani (stacilo pusou v sudu s vodou). Takova mrska a tolik problemu, zalepil jsem ji dvouslozkovym tmelem na opravy chladicu (90 Kc) a auto se moc zlepsilo (hlavne se zacalo chovat linearne). Nicmene mi prisla pomala odezva na plyn, inu vyndal jsem vsechny gumove hadice od turba dale a jednu po druhe svazal vazacim dratem aby se nemohly abnormalne nafukovat (preci jen uz maji neco najezdeno a jsou dosti vymekle) a pral bych vam zazit ten rozdil v jizdnich vlastnostech... Co tak procitam fora a co mam vlastni zkusenost, 80% problemu s tlakem turba (ac uz vysokym, nebo nizkym) a jinych problemu je spojeno prave s hadicemi od turba a podtlakovymi hadicemi kolem EGR, regulace turba atd. Budu rad, poku nekomu tyto informace pomohou, ja se trapil hledanim problemu opravdu dlouho....:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky me asi intercooler uchazi ,sise je to zatim znat podle oleje\"hodne oleje\" pod chladicem a na dne chladice ,ale asi to neni nic vazneho , protoze auto jede asi jak ma

a kdyz na to docela slapu furt se do 7l /100 vejdu , na olomoucku po rovinkach do 6l a to kdyz muzu 5ku pekne zaslapnu ,takze i podle spotreby to asi tahne dobre ,dle diagnostiky namerenych hodnot vstriku atd. mam motor v zanovnim stavu ;)

ale i presto bych to rad porovnal s nejakou jinou 607 2.2hdi ,takze pokud budes mit cestu nekam na pardubicko ,mohli by jsme se nekdy domluvit a porovnat vozy ;)

bez FAPu me auto jeste tahne o neco lepe zvuk v nizkej otackach je teda o malinko basovejsi ,ale spotreba sla urcite dolu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl nejakej problem s demontazi intercooleru ? na hore je to v pohode ,ale dole jsou na hadicich nejake plastove objimky , uz si to presne nepamatuju ,prohlizel jsem si to kdyz jsem rozdelaval EGR ,auto sice jede pekne ,se spotrebou jsem vice nez spokojenej , ale intercooler mam urcite taky netesnej tak az se budu nudit vyndam ho a natlakuju ,pokud bude uchazet a utesnim to turbu se urcite ulevi :roker

me pripada ze to auto nemam na jezdeni ,ale na hrani :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám podobný problém, odezva na plyn je naprosto děsivá. Mám chip na 2.2HDI a otcova nechipla má mnohem lepsi odezvu a lépe tahá z nízkejch... jinak mi to ted taky porad pada do nouzaku.. je velky problém zkontrolovat ten intercooler a hadice? Na jak dlouho to tak je pro automechanika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud to bude delat peclive, zvedne auto, sunda plasty, vynda hadice a prekontroluje, to musi mit za hodinu hotove. Intercooler mi dal trochu vice zabrat, ale pokud vi jak na to, nemuze mu to zabrat nijak dlouho(do hodiny). Ale pokud se chces podivat sam alespon na ten intercooler, jukni na nej a nemel by byt od oleje, nebo jinak extremne spinavy. Jeste se podivej, jestli obcas u leveho predniho kola nemas par kapek oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud vam to pada ci padalo do nouzaku,musi tam bejt asi hodne velke netesnosti a treba turbo nestiha ty netesnosti kompenzovat, protoze ja mam intercooler jednu velikou olejnicku ,proste z toho chcije olej ve velkem o) a do nouzaku to nespadlo jeste nikdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...