Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde je EGR ?


Cingo

Recommended Posts

Fakt tu nemá nikto návod, alebo obr. poprípade dobrý popis ako sa dostať ku tomu elektromag. EGR ventilu?

Janou mi sice dal typ, že je pod filtrom sania, ale pomohla by mi rada či na to ísť odspodu alebo zhodiť ten filter sania. Len v tom filtri je ešte nejaký chladič. Čo s ním ?

Pomôžte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za pomoc, skúsim sa v tom trocha pokutrať, no nestihnem to do soboty a mám ísť do Čiech . Je to asi 200km tam aj späť. Mám sa obávať nepríjemností, alebo to nieje až také hrozné a Pažout to zvládne. A chcem sa ešte spýtať ak sa mi ho nepodarí vyčistiť kde a za koľko sa dá zohnať.

Zatiaľ dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cingo

Fakt tu nemá nikto návod, alebo obr. poprípade dobrý popis ako sa dostať ku tomu elektromag. EGR ventilu?

Janou mi sice dal typ, že je pod filtrom sania, ale pomohla by mi rada či na to ísť odspodu alebo zhodiť ten filter sania. Len v tom filtri je ešte nejaký chladič. Čo s ním ?

Pomôžte

1. EGR ventil nie je elektromag., su to dve rozne suciastky

2.elektromag je poz. č6, je to ten vpravo na poz. č8, pri pohlade do otvoreneho motora prvy zprava

3. elmag. sa moze zasekavat v otvorenej polohe=EGR je stale otvoreny, alebo moze byt zapchaty prietok podtlaku= EGR zostane v zatvorenej polohe, da vycistit alebo uplne sa da znefunkcnit praca EGR a to odpojenim a zaslepenim hornej hadicky co vchadza do elmag ventilu poz č6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa toho čo som sa dočítal v príručke Ako na to , som sa rozhodol to radšej nechať urobiť niekde v servise. Len neviem akú sumu mám asi očakávať. Nevie niekto koľko ten EGR stojí a poprípade koľko je výmena v Peugeote ?

Poprípade kde sa dá objednať ?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 měsíce později...
  • O 5 měsíců později...
Původně zaslal: vlado-.m

1. EGR ventil nie je elektromag., su to dve rozne suciastky

2.elektromag je poz. č6, je to ten vpravo na poz. č8, pri pohlade do otvoreneho motora prvy zprava

3. elmag. sa moze zasekavat v otvorenej polohe=EGR je stale otvoreny, alebo moze byt zapchaty prietok podtlaku= EGR zostane v zatvorenej polohe, da vycistit alebo uplne sa da znefunkcnit praca EGR a to odpojenim a zaslepenim hornej hadicky co vchadza do elmag ventilu poz č6

Je to tedy ten, co jsem zakroužkoval a na fotce označil šipkou? Je viditelný z vrchu nalevo od airboxu. A nestačí pouze odpojit konektor ventilu? Zaslepuje se tedy hadička bez bílého proužku označená zelenou šipkou?

[upravil dne 18/7/2010 GOHii]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bapek

ja mam 1.6 hdi a chci se zeptat jestli vite jiste ze to c1 je opravdu egr....na tom obr to je pridelany k motoru a prijde mi zr tam jde do toho voda ale muzu se mylit a nerad bych rozdelal neco spatne...protoze mi diag pise stale otevreny egr ventil

Jo to č.1 je opravdu egr ventil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 týdny později...
Guest jirkapp

Ahoj Včera jsem ho čistil. Psalo to hlašku závada emisního sistému. Tak mi to nedalo a vydal jsem se po něm. Na 1,6 je elektronický . Je umístěn při pohledu z lenvé části vozu jako od převodovky vpravo pod vzduchovým filtrem. Musíš vymontovat baterku, filtr paliva, lízatko dod sklem nejlépe obě části toz. setěrače,vzduch filtr. Pak se mi objevil. D. jsem svorkovnici a pak tam byly šrouby torx 3x. povolil jsem je a opatrně jsem to vytal. Zjistil jsem, že je to plné karbonu - naštěstí. Provdel jsem vyčištění prostříknutí motorku siliconem a vrátil jsem to zpět. Kontrolka závady zhasla a motor jde zatím vpohodě. Uvidim co časem. Každopádně mě to nic nestálo, jenom asi 2-3 hodky práce. Nový ventil prý stojí v elitu asi 12tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...