Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kde je čidlo na tmu u P607?


Guest asperus

Recommended Posts

Mockrát jsem zapoměl rozsvítit povinné potkávačky. Mám nastavené automatické rozsvěcení, ale to funguje jen když se setmí, nebo za deště. Nevím jak automaticky rozsvítit při nastartování a tak mne napadlo, že bych mohl přelepit to čidlo na tmu, aby bylo jakoby pořád ve tmě. Poradí někdo, nebo máte jiné řešení

Tady je moje menu palubního PC:

http://p607.vyjimecny.cz/data/obr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak u Tvého ročníku (nepíšeš ročník:grr), ale u mého se pomocí diagnostiky nastavuje \"režim severských zemí\", tedy svícení vždy po nastartování.

Čidlo v žádném případě nepřelepuj, jednak řídí i jiné funkce, a jednak sis nekupoval takové auto, abys tam pak přelepoval čidlo.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

autom. rozveceni svetel jde ridicem nastavit na aut/manual

Pro aktivování nebo neutralizování

této funkce:

otočte klíč ve spínací skřínce do

polohy Příslušenství (1. poloha

klíče),

přepněte ovladač světel do polohy

0,

stlačte na více než dvě sekundy

jeho konec.

Poznámka: v závislosti na světelné

intenzitě zůstanou světla po vypnutí

zapalování rozsvícená ještě přibližně

třicet sekund nebo až do zamknutí

vozidla.

Nezakrývejte snímač slunečního

záření/světelné intenzity umístěný

uprostřed palubní desky. Slouží k

regulaci klimatizačního zařízení, k

automatickému rozsvěcování světel

a k automatickému seřizování

intenzity osvětlení palubní desky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to to cidlo v strede palubovky vpredu pod oknom. Cez diagnostiku nastavis denne svietenie, ktore sa zapina hned po nastartovani. Ak to budes mat nastavene tak sa nezlakni ze ti nejde podsvietenie pristrojovky. To za zapne az ked bude pritmie alebo ked zapnes svetla manualne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pagot

autom. rozveceni svetel jde ridicem nastavit na aut/manual

Pro aktivování nebo neutralizování

této funkce:

otočte klíč ve spínací skřínce do

polohy Příslušenství (1. poloha

klíče),

přepněte ovladač světel do polohy

0,

stlačte na více než dvě sekundy

jeho konec.

Poznámka: v závislosti na světelné

intenzitě zůstanou světla po vypnutí

zapalování rozsvícená ještě přibližně

třicet sekund nebo až do zamknutí

vozidla.

Nezakrývejte snímač slunečního

záření/světelné intenzity umístěný

uprostřed palubní desky. Slouží k

regulaci klimatizačního zařízení, k

automatickému rozsvěcování světel

a k automatickému seřizování

intenzity osvětlení palubní desky

To jsem zkoušel, ale to se týká jen automatického rozsvícení ZA TMY. Proto mne napadlo přelepit čidlo, aby systém měl za to, že je pořád tma. Je to nouzové a přiblblé řešení. :roll Když je tma, tak obyčejně rozsvítit světla nezapomenu, takže taková automatika je mi k ničemu. Zapomínám rozsvítit za dne. :roll

Mně jde o automatické rozsvícení světel tak jak nařizuje vyhláška kdykoli jakmile vyjedu na silnici (po startu).

Taky jsem zkoušel postupovat podle manuálu tady , bohužel bez úspěchu.

Takže musím do servisu aby mi to změnili na diagnostice?

Sám to nedokáži?

(r.v.12/2004)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW: u mého prvního vozu (Žiguli) by tento problém vyřešilo přepojení jednoho drátku.

Tady si nevím rady a to jsem si dodnes myslel, že jsem docela schopný technik.:P

Pokrok je holt pokrok. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu Ti poradit, jak je to u roku 2004. U mého (2000) se to nastavuje v servisu - napověz jim ten Režim severských zemí, bo často sami nevědí, kde to hledat.

Případně si pořádně přečti manuál k Tvému ročníku, tam bude napsáno, zda jsi schopen to udělat sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To P607Olda:

Jak jsem napsal - u Žigulíka by to bylo pro bezduchého kutila přehodit jeden kablík, u P607 je to nad schopnosti vyučného a zmaturovaného technika s praxí a nakonec úkol pro servis za cca min 1 tis Kč že? :D

Jj P607 je sázka na vysokou kartu ! :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Michael coupé

když máš na koně musíš mít i na oves :)

Tento příměr se ti ale moc nepovedl.

Na plnou nádrž (oves pro koně) ještě mám, protože od koně potřebuji prioritně aby mne odněkud někam odvezl. Na to jsem si ho ostatně pořídil....

Jen mi u koně jako je P607 připadá podivné, když si musím někoho najmout např. na tak prostý a běžný úkon příslušejícího jezdci jako je např. přitažení úponu sedla.

smile46.gif

Takový úkon jako je automatické rozsvěcení světel i za dne by měl být u tak drahého vozu v možnostech prostého kočího a ne pouze v kompetenci zvěrolékaře (servisu),:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AnotherOne :

prosím tě, jak mám tedy postupovat?

Všechny dostupné údaje o vozu mám v podpisu.

Dnes jsem byl u kamaráda servisáka co má MultiDiag a nikde jsme v diagnostice \"nastavení pro severské země\" nenašli (dávali jsme dohromady FAP také s negativním výsledkem - popíši v jiném topicu).

Jak to teda mám zapnout v menu?

Moje základní menu je zde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ak si preliezol celé menu a nikde nemáš možnosť zapnúť denné svietenie ale ten režim sever. zemí, potom je to možné len cez dia. Multidiag nepoznám, ale pravdepodobne nemá všetky také možnosti ako origo diagnosti Peugeot Planet 2000, ktorú majú v peugeot servisoch. Takže choď do servisu nech sa ti na to pozrú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: asperus

To P607Olda:

Jak jsem napsal - u Žigulíka by to bylo pro bezduchého kutila přehodit jeden kablík, u P607 je to nad schopnosti vyučného a zmaturovaného technika s praxí a nakonec úkol pro servis za cca min 1 tis Kč že? :D

Jj P607 je sázka na vysokou kartu ! :grr

Máš možnosti:

- přesedlat na Žiguli - zřejmě bys byl nejspokojenější

- nechat to udělat v servisu - můžeš si případně vybrat, který servis to udělá nejlevněji - je to jednou za životnost auta

- přehodit u 607 nějaký kablík - (něco o bezduchém kutilovi anebo \"vyučném\" a zmaturovaném technikovi s praxí si doplň sám)

Proč sis 607 kupoval? S Feldou bys byl určitě spokojenější. Chybu hledej u sebe, měl sis rozmyslet, čím chceš jezdit a co to obnáší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: asperus

To P607Olda:

Jak jsem napsal - u Žigulíka by to bylo pro bezduchého kutila přehodit jeden kablík, u P607 je to nad schopnosti vyučného a zmaturovaného technika s praxí a nakonec úkol pro servis za cca min 1 tis Kč že? :D

Jj P607 je sázka na vysokou kartu ! :grr

Máš možnosti:

- přesedlat na Žiguli - zřejmě bys byl nejspokojenější

- nechat to udělat v servisu - můžeš si případně vybrat, který servis to udělá nejlevněji - je to jednou za životnost auta

- přehodit u 607 nějaký kablík - (něco o bezduchém kutilovi anebo \"vyučném\" a zmaturovaném technikovi s praxí si doplň sám)

Proč sis 607 kupoval? S Feldou bys byl určitě spokojenější. Chybu hledej u sebe, měl sis rozmyslet, čím chceš jezdit a co to obnáší.

Díky za radu od zkušeného méně zkušenému.

Poslechl jsem tě a udělal jsem co jsi radil.

Jel jsem kolem servisu Peugeot v Žatci a nechal jsem si to za 220,- Kč předělat.

Mechanik do toho sáhnul s diagnostikou Planet2000 a bylo to.

Odjel jsem kousek, na nákup a po nastartování mi to začalo hlásit \"Wrong CD-pleas eject the CD-ROM\" no a zmizelo menu navigace a mapy. Tak jsem se tam vrátil a technik si s tím zase hrál ale už si nevěděl rady. Vydedukoval, že to chce konfigurační CD, které se prý k vozu dává z fabriky a že mi nepomůže když ho nemám.

Takže výsledek je, že už nemusím hlídat rozsvěcení abych nedostal pokutu, ale přišel jsem o navigaci.

Byl jsem objednaný na počeštění ke Katto77 a od rána se snažíme přijít co se vlastně stalo - bez výsledku.

Co bys mi poradil teď?

BTW: Žigulíka 1500 jsem koupil v r. 1977 (to jsi asi možná ještě nebyl na světě) , pak jsem měl další a další auta jak šel čas a vývoj. Feldu ani jinou škodovku jsem nikdy neměl. Proto nechápu tvůj pokus o flame.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...