Jump to content

svetla

ujomarian
 Share

Recommended Posts

Neviem ako to presne ma 207 ale audinam a wv svietia dialkove svetla na 50 %. Myslim si ze by mohlo existovat nejaky modul automatickeho zapnutia svetiel ktory by sa zapajal cisto na svorky dialkovych svetiel. Inak naco to vlastne chces ? Ziarovky ti budu svietit dokopy 55 W ale zvysnych 55 W sa ti v module ktory bude fungovat ako rezistor premeni na teplo takze vstupny vykon sa ti nezmeni. Odpocitat si mozes tak spotrebu zadnych svetiet a osvetlenie pristrojovky. AK chces usetrit alternator od zbytocnej zataze cez den namontuj si denne led svietenie. Obsahuje aj modul automatickeho zapnutia. Spotreba 16 W.

Původně zaslal: ujomarian

Nazdar borci,

da sa na 206-ke nastavit nieco podobné ako ma 207 - denné svietenie, kedy svetlá(žiarovky) po naštartovaní svietia asi polovičným výkonom a po po manualnom zapnuti svetiel sa prepnu na \"plny\" vykon

???

aj na 206 sa da nastavit cez diagnostiku denne svietenie, netreba tam nic dokupovat alebo dorabat... pokial mas MUX (multiplex) co asi mas, ked pises rok 2002, mas gulate packy? nie tie hranate co mali davno 206tky,

potom staci ist do peugeotu a dat aktivovat cez diagnostiku denne svietenie - po nastartovani auta sa ti normalne rozsvietia stretavacie a ked vypnes zhasnu... akurat v noci treba zapnut packu na stretavaciu polohu, aby si potom mohol zapinat ci uz dialkove alebo hmlovky podla situacie.... :papa

gitarista001

mne nejde o usporu W ale ide mi skôr o to aby tie žiarovky tolko nehriali, lebo všetok bordel z cesty sa pripecie na svetlometoch ...

NO3IA

preco niesi spokojny? ake to ma chyby?

Buga

mam gulate packy, svetelny senzor a aj dalsie vymozenosti ale troska ma zaujala funkcia na svetla ktoru ma 207 a preto vyzvedam ci take nieco sa da zapnut aj u 206, t.j. že žiarovky budu svietit polovičnym vykonom

Treba zistit na akom principe to pracuje u 207. Podla mna sa to da pozapajat tak ze dialkove svetla budu v serii. Dva relatka trochu popajkovat a modul je na svete. Lenze prax je svina a ako poznam halogenky tak po zapojeni do serie sice maju polovicnu spotrebu ale svietia omnoho slabsie. Nevyhoda ze ked sa vypali jedna ziarovka tak prestane svietit aj druha. Z toho vyplyva ze v 207 je zariadenie ktore je schopne zkresat taky vykon a napaja kazdu ziarovku osobitne. Keby take zariadenie bolo aj v 206 uz davno by o tom bolo pisane. Takze u 206 cez diagnostiku sa 50 % svietivost svetiel nastavit neda.

Googlujem a nikde som nenasiel zeby mala 207 denne svietenie ako wv VI. Inak svietit tlmenymi svetlami na 50 % nema zmysel a preto na 50 % svietia dialkove z toho dovodu ze sa vyuzivaju menej ako tlmene teda nehrozi ze sa ziarovka rychlo vypali a 50% intenzita neposobi na inych vodicov rusivo, zatial co mne osobne bujaci na starych skodovkach ktory svietia cez den dialkovymi plnou silou dokazu pekne vytocit :bacha

206SW 2004 - dal som si aktivovať cez servis denné svietenie a spokojnosť. tento model to mal naprogramované v BSI len to chce oživiť. ani nie 5 minút práce cez lap top iba v noci treba otočiť spínačom aby boli osvetlené prístroje cez deň v pohode