Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna žárovky potkávacích světel


Milhausekkk

Recommended Posts

Ahoj všem,

potřeboval bych vědět, zda si sám vyměním žárovku potkávacího světla? v manuálu na netu je to tak nejasné a sám jsem měnil obrysové světlo a to byl porod, je tam málo místa, Tady jsem k tomu nic nenašel tak vás prosím o radu, snad kvůli blbé žárovky nebudu muset do servisu

mám 307 break po facelifte, rok výroby 2006, 1,6 80kw

díky milan

[upravil dne 15/9/09 Milhausekkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tam H1 v čočce. Přístup je tam celkem slušný. Problém je trošku u pravého světla, kde překáží nálevka na vodu do ostřikovačů (ta se musí vyháknout z držáku).

Zezadu na světle je jen prachovka (gumová kulatá), tu stačí stáhnout (nešroubuje se, jen stáhne). Pak odpojit konektor, vyháknout háček - drátek, vyndat žárovku, dát novou (tak aby sedla), zajistit drátek, nasadit konektor a nasadit prachovku.

Nejtěžší na tom všem je nasazení té prachovky. Ona tam není úplně natěsno, takže člověk má dilema, zda už sedí nebo ještě ne. Zkoušel jsem s ní psí kusy, je tam stopro správně, je \"zacvaklá\" (cvakat nemůže, je gumová), ale přesto tam nesedí fest.

Jo jinak (asi ti praskla žárovka), ale kdybys náhodou měnil žárovku, která předtím svítila, tak počkej aspoň 10-20 minut, jinak si spálíš prsty.

[upravil dne 16.9.2009 Ticcino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj a díky za rady..měl jsem štěstí, že mi praskla žárovka na pravé straně, nálevku do ostřikovačů jsem vyhákl, vytáhl tu prachovku a žárovku vyměnil...problém byl přesně jak je tady popsaný, pořád jsem si nebyl jistý, že už ta prachovka je po nasazení zpět správně......

jinak levou stranu jsem nezkoumal, ale přijde mi že na této straně měnit žárovku musí být těžší...není tam skoro žádné místo díky hromadě krabic (baterka, pojistky, filtr), no možná jsem špatně koukal

[upravil dne 16/9/09 Milhausekkk]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Tazko povedat, ci roztopia svetlo, mne sa roztavil konektor - bohuzial su plastove... Potom je pekne zadymene cele svetlo, vyzera to, ako keby tam bola vyzrazana voda, len to uz nedas prec, kym ho nerozoberies. Najcastejsie riesenie - nove cele svetlo.

Stalo sa mi to pri H1 OSRAM Nightbreaker, nakolko viac svetla dosahuju prezhavovanim vlakna, logicky je tam potom viac tepla...

Odkedy pouzivam obycajne ziarovky, vsetko OK.

Navyse tieto su 5W, co moze byt tiez problem.

Ale ked vyskusas, daj vediet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5W zo svietivostou nemá nič spoločné. Ale nevšimol som si že majú svietivosť iba 460lumenov. Tak ako píše wojtěch svietia iba 1/3 z lumenov obyčajnej H1. Tak to je ozaj k prdu. A dojebat si reflektory za to nestojí. Skúšat to radšej nebudem.:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahojte, prepáčte že znova oživujem toto vlákno, ale tiež my odišli žiarovky, jedna obryska a stretavačka v čočke. Svetlo som zatial nemal otvrotené zo zadu, ale čo som pozeral z predu, predpokladam že obryska je ako v serviceboxe W5W, ale mam pocit že v serviceboxe to je asi prehodené tie H7 a H1, čo je v čočke som nevidel, ale položka č.13 kde je v serviceboxe pisana H1 my príde ako H7 keď som zvonka nato svetlo pozeral, je to tak? Alebo sa mýlim, mam P307 SW FL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
  • O 1 rok později...

Ahoj, na 307 r.v. 2004 se mi při výměně žárovky dálkového světla uvolnil ten držák na kterém žárovka sedí. Jakým způsobem ho opět nasadit aby držel na místě. Jsou na něm jen takové malé zobáčky. Setkal se s tim někdo?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...