Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

A pak cestujte do Rumunska


OK406

Recommended Posts

Po přečtení této zprávy jsem nechtěl ani věřit vlastním očím, že je něco takového ještě v dnešní době možné. A pak se řekne, cestujte po Evropě a zvláště do néně ,,civilizovaných\" zemí. To i opice v ZOO se chovají líp, než cikáni v Rumunsku. Jsem zvědat, jak celý případ vyřeší. Hlavně, že když se tu topil a následně i zemřel cikánský princ, tak to jsme jim poskly všechno možné!!:bacha:bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BV406

tak si zase vsichni postezujte, jaci ti romove jsou spatni ....

ale, ze vas muze ukopat k smrti i tzv. bily, tak to by bylo asi v poradku, ze :myslim

nejsem žádný rasista,ale co je moc je moc na všechny svině jedině:bacha:bacha:bacha cigáni si troufnou jedině v přesile

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto nechci jezdit rumunsko,bulharsko a podobné zavšivené státy!Minule tam kamarádovi zařízli kolegu,když se šel ve svě ráno podívat co se děje,že se mu kýve celá kabina a zjistil že mu někdo vykrádá návěs:bojim Nechci házet všechny do jednoho pytle,ale nikdy mě žádný cikán nepřesvědčil že se dokáže chovat slušně:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jsem v Rumunsku býval i několikrát ročně a považuju ho za úplně normální evropskou destinaci. Za totáče (1986) známému ve Španělsku ukradli jeho Škůdku 125 - mám i proto o všech španělích myslet, že jsou to větší zloději než my? Jakou asi má v zahraničí pověst ta zemička, v které žijeme? Byli byte rádi, kdybyste se na zahraničních serverech dočetli něco podobného, co zde píšete o Rumunech?

V žádném případě zabití řidiče neschvaluju, ale mohlo se mu to stát v podstatě kdekoli, nejen v Rumunsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před osmi lety jsem byl na škole v Británii. Mezi \"spolužáky\" jsem měl pracovníky ministerstev, šéfa naftogazu žijícího v Kazachstánu, švýcarské právníky... A byly tam hodně vidět rozdíly mezi jednotlivými kulturami, ale taky rozdíly ve vnímání ostatních zemí a jejich občanů.

Kazachstánec nám například říkal, že prostě musí mít doma několik zbraní, aby ochránil rodinu. Že se tam potulují bandy, které přepadají domy a prostě je třeba se jim ubránit.

Švýcara jsem zval do ČR, že je tu pěkně, spousta památek... a on mi na to odvětil, že se sem bojí, protože tu máme loupežníky u silnic a nechce přijít o život.

Myslím, že kterákoliv země se dá prezentovat tak, aby z toho vyšla zle. Konkrétně přes Rumunsko mám strach jet od té doby, co mi před lety rumunský celník s kalašnikovem v 8 večer na cestě do Řecka řekl, že mám na hranicích natankovat plnou a jet co nejrychleji až na další hranice. Přes den tam prý bylo bezpečno, ale v noci to za nic nestálo. Hlavně nezastavovat... Je to ale už hodně let a dost se tam určitě změnilo. Já už si ale takovou cestu nechám raději ujít, protože cestou zpátky nám uniformovaní policisté z auta vzali rádio...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne, jak pise medved ...

petr0604: jinak ty zkusenosti, ano i tuto reakci jsem od mozku, ktery potrebuje rozlisovat barvy, cekal ...

asi te to prekvapi, ale mam s nimi stejne dobre i spatne zkusenosti jako s ostatnimi \"bilymi\" (aby to tvuj mozek pochopil), stejne jako s nemci, stejne jako s polaky, stejne jako se slovaky a francouzi, a koneckoncu stejne jako s rusy a finy ... ano, nekolikrat byli obyvatele techto statu treba cernosi, se vsemi jsem se jiz nekolikrat dostal do pracovniho ci osobniho kontaktu

a shodou okolnosti, v jedne firme, kterou zasobuji, jednam pouze s partou romu, kteri maji dotycny provoz na starosti .... a svete div se, provoz funguje jak ma, vsichni poslouchaji sveho kapa a ja si nemuzu spolupraci vynachvalit jak po pracovni, tak i lidske strance ....

takze si dal nech svuj mozecek rozlisovat dle barev a reagovat pouze na barvy ... ovsem to pak musi byt zivot celkem na p..u :blicismajlik:papa

jinak ten incident je pochopitelne velka tragedie :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom by úplně stačilo, aby o té dané zemi psal jen ten, kdo tam aspoň pár dnů byl. To by potom ubylo nesmyslů.

Ad rasismus - vždycky mi to přijde pitomý, když tu někdo píše \"Cikání jsou...\" nebo \"Cikáni neumějí....\" - víte prd, kolik je tu mezi námi těch \"cikánů\". Takže ani netušíte, že se ty vaše slinty můžou někoho osobně dotknout.

Bez ohledu na barvu: kolektivní vina je jedno z největších faux pas, které existuje. Uvědomte si, že každý tu jsme sám za sebe. Stejně, jako se vám nelíbí, když někdo napíše, že \"Pežoťáci jsou blbci\", tak se jiným nemusí líbit, když napíšete, že \"Cikáni jsou zloději\".

Ano, to co se stalo řidiči v Rumunsku je průser. Ale nemůže za to ani Rumunsko, ani cikáni - můžou za to ti, kteří to udělali. Nikdo jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten, co \"nevěří\", že je něco takového dneska možné, evidentně nikdy nevytáhl paty ani z okresu a svět zná jen z televize. Úplně to samé se může stát kdekoliv, a dokážu zfleku vyjmenovat pár oblastí třeba z Francie, Německa, nebo nakonec z i ČR, kde něco takového hrozí úplně stejně, ne-li ještě víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to den nebo dva, co jsem na netu četl, že německýho podnikatele (50 let) ukopali k smrti dva výrostci (17 a 18) jenom proto, že se zastal čtyř mladších (tušim 13- 16), na který si ty dva smradi dovolovali. A pak že to uměj jenom cikáni:roll

Víc k tomu psát nebudu, nemělo by to smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BV406: Nerozlišuju jen podle barvy...Mám i známého tmavší pleti, nicméně musím říct, že je to bezva kluk...Ale zase

bydlím v Přerově, takže ode mě nemůžete očekávat nějakou chválu na tuhle menšinu....:papa

Jinak sv*ně jsou samozřejmě i mezi bílýma - to uznávám, stejně jako to, že má někdo v téhle problematice odlišný názor jako já. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...