Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Centrál - El. zapojení


antik

Recommended Posts

Zdravíčko všem, netušíte co a jak zapojit od řídící jednotky centrálu a kam a na jaký kabel?

Zapojené mám pouze motorky , plus a kostru.

Ovšem kabelů navíc tam je požehnaně a mě připadá že jsou tam dobroty navíc.

info k centrálu:

Na centrálu je nápis ATC, a na desce s tišťákem je tr6400D.V2 .

viz obrázky

[upravil dne 14/9/09 antik]

[upravil dne 14/9/09 antik]

[upravil dne 14/9/09 antik]

post-0-14109609685851_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A netušíš jak tu led zapojit? Led má 2 kontakty, dále směrovky, jak ty zapojit. A to ACC a Trunk, jak a kam zapojit?

Podotýkám že dálkové ovl. k tomu nemám, to musím ještě sehnat.

Ještě je mi záhadou kabel s nápisem Valet.

co to může být ?

[upravil dne 15/9/09 antik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ledku podľa toho či z tejto centrály pôjde - alebo +.

Smerovky máš pravú a ľavú stranu tak po jednom kábli na každú stranu.

ACC je trba pripojiť na kábel v ktorom je +12V po zapnutí kľúčika.

TRUNK pripoj k dvernému spínaču vodičových dverí cez diódu aby ti ten signál neovplyvňoval stmievač osvetlenia.

Na pravej strane je 8 káblov. LED, +, - je jasné a tých zostávajúcich 5 je presne na motorčeky. 2 sú na predný i zadný motor a zostávajúce 3 sú na prepínač predných motorčekov.

Takto by to podľa všetkého malo byť i keď konkrétne tento centrál nepoznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Pár vysvětlivek: TRUNK je výstup na servo víka kufru (pokud je na to zámek připravený) Ne na každý kufr je možné bez výměny celého zámku servo instaloavt.

VALET - bývá označena funkce servisního stavu (tzv. \"VALET MÓD\") kdy jsou v činnosti jen některé funkce, ale to značně závisí od druhu centrálů a dálkového ovládání a případně kódování. Do stavu \"VALET\" přepínám centrálu, když dávám auto servisu abych s ním nemusel dávat i dálkáč.

Jen dotaz - jak chceš sehnat dálkové ovládání? To je frekvenčně a u kvalitnějších modelů i kódem případně plovoucím kódem vázáno na centrálu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No předpokládám že se dá sehnat nějaké universální dálkové ovládání , ktereé se dá naprogramovat podle té jednotky. Pokud ne musim sehnat jinou jednotku s dálkáčem no.

Přece ale neni možný, když ztatíš poslední dálkáč, že musím měnit zbytek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo abych nezapoměl, servo na kufru mám, ale na čudlik, kterej mam pod volantem (vlastní výroba), takže mi to Trunk tim pádem bude na prd, když nemam dálkáč, respektive tu klíčenku s čudlikama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pastorek

Zmeraj napätie na tom kábliku a uvidíš. Myslím si že by to malo byť 12V.

S tým káblom TRUNK som to posral, na tie dverné spínače má ísť ten D.SW. Neviem kam som čumel keď som to písal. :D

TO PASTOREK: To nic, chybička se vloudí, hlavně, že se to vysvětlilo.

TO ANTIK: Jednoznačně LED na 12V, má už integrovaný odpor a nemusíš tedy nic dalšího vymýšlet. Pokud použiješ běžnou \"ledku\" musíš do obvodu zapojit 1 - 10 kOhm odpor pro omezení proudu diody (záleží na na napětí a druhu diody).

U řídících jednotek centrálů ale bývá zvykem, že výstup na LED je už upraven tak, aby to i běžná \"ledka\" vydržela. Nicméně je lepší \"NAPŘED MĚŘIT A POTOM LEDKU :bacha ODPRÁSKNOUT\"

FrantaCV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po zapojení LED se to ani svitlo, Zkoušeno s LED pro 12V, s LED pro 5V a led z PC což je obyč LED a ani prd. Jeden pol jsem dal na kostru a druhý dostal kabel s nápisem LED, a ani Ň.

Měření nevyšlo páč nemam měřák, který by to asi pravděpodobně zvládl. Mám LED M2řák od 6V do 380 V včetně polarizace, a ten na takováto měření není vhodný.

Má někdo jiný nápad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...