Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zabírání spojky


Eversio

Recommended Posts

Zdravím, není to až tak problém (aspon doufám) ale chci se zeptat, jde seřídit spojka tak,aby zabírala už dole a ne až na hoře?? Jel jsem ve služební Octavii a zabírá hned dole, proto mě napadlo, jestli to jde udělat aji u P307 (02) a nebo je něco špatně?? Jinak spojka a řazení funguje tak jak má... Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Eversio

Zdravím, není to až tak problém (aspon doufám) ale chci se zeptat, jde seřídit spojka tak,aby zabírala už dole a ne až na hoře?? Jel jsem ve služební Octavii a zabírá hned dole, proto mě napadlo, jestli to jde udělat aji u P307 (02) a nebo je něco špatně?? Jinak spojka a řazení funguje tak jak má... Děkuji

Mam presne ten isty problem.Moja 307 zabera az hore a nov sluzobna Octavia hned odspodu.Kolko krat hlavne po vikende sa citim ako v autoskole(skape mi motor na octavii). U peugeota je to vraj normalne a spojka sa nenastavuje,aj mi ide tazko stlacat kdezto octavia ide lahko.Takze ked sadnem do Peugeota po 1000km z Octavie je to strasny skok,a obratene je to tak isto.Nezostava mi nic ine len si zvyknut,po par metroch jazdy. Este ma napadlo ze dam na octavke nastavit troska hore,ak to pojde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seřídit to nejde. Spojka se samozeřizovací (neptejte se mě jak to funguje). I mně zabírá hodně vysoko, resp. je to asi takto (vyzkoušeno v garáži na rovině)

100% sešláplá spojka = 0% záběr

80% sešláplá spojka = 10% záběr (auto se začíná malinko hýbat)

30% sešláplá spojka = 30% záběr

20% sešláplá spojka = 100% záběr

Z výše uvedeného plyne, že spojka zabírá už od spodu, ale velmi velmi málo.

Spojku mi měnili před rokem (bylo zadřené vypínací ložisko a od něj se sedřely packy té pružiny co vypadá jako sluníčko). Před výměnou to zabíralo stejně nahoře jako po výměně. Jen pedál jde po výměně daleko lehčeji. V Okťuli jde ale snáz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...