Jump to content

Peugeot 4007


nikol
 Share

Recommended Posts

Peugeot 4007 dostal dvouspojkovou převodovku

Peugeot 4007, první kompaktní pseudo-terénní vůz značky Peugeot s 5 nebo 7 místy, dostal pro vybraný motor dvouspojkovou robotizovanou převodovku. Novinka se představí už za pár dnů na frankfurtském autosalonu.

Zvětšit obrázek

Peugeot 4007

FOTO: Peugeot

Dvouspojková převodovka (původně DSG)

Původní převodovka koncernu Volkswagen, která využívá dvě spojky. Jedna spojka ovládá liché a druhá sudé stupně řazení. Výhodou je stálý přenos točivého momentu bez prodlev, když je zařazený i další stupeň.

Dnes 8:00

Robotizovaná převodovka modelu 4007 je šestistupňová a dodává se výhradně s motorem 2.2 HDi FAP 115 kW (156 k). Multifunkční převodovku DCS lze ovládat dvěma způsoby: v plně automatickém režimu se dvěma programy (Drive nebo Sport) nebo v polo-automatickém (sekvenčním) pomocí ovladačů změny rychlostního stupně umístěných za volantem.

První spojka je umístěna na sudých stupních a druhá na lichých. Během několika desetin vteřiny se hydraulicky sepne jedna ze dvou spojek, které fungují paralelně. Změna rychlosti trvá zlomek vteřiny (Peugeot neuvedl přesné číslo), což přináší větší jízdní komfort a plynulejší řazení jednotlivých rychlostních stupňů.

Peugeot 4007 s dvouspojkovou převodovkou se poprvé představí na autosalonu ve Frankfurtu, od září 2009 se začne prodávat. Dvouspojkovou převodovku nabízí kromě Peugeotu i koncern Volkswagen, Porsche, BMW, Nissan, Volvo nebo Ford.

A co cena?:myslim asi budu šetřit:super

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...