Jump to content

Geometrie po výměně čepů řízení


minimaxa
 Share

Recommended Posts

asi se zeptam jako trotl, ale neda mi to, ja mel taky protokol z geometrie, neco v zelenych, neco v cervenych cislech, plus a minus, nevim, nerozumim tomu ... na geometrii zjisti jen soucasny stav tech kol,nebo se to pomoci geometrie nejak nastavuje do spravnych hodnot ??? :myslim

ptam se, protoze pises, ze se s tim stejne asi neda nic delat ... myslim minimaxovy vysledky ...

Link to comment
Share on other sites

Pakliže máš hodnoty v zeleným ta je to dobré,když jsou v červeným tak by se to mělo poladit.Ne vša u každého auta jde štělovat zadní náprava a přední jde občas jenom zbíhavost, takže se ti pak může stát že stím opravdu nic neuděláš.

Link to comment
Share on other sites

Zadek je skoro v nule.

Předek je rozbíhavý o 11 (12) \' na každé straně. Tomu odpovídá (přibližně, protože hraje roli průměr ráfku kola, tedy velikost) asi 1 mm na každé straně.

Podle toho, že \"mířidla\" jsou graficky uprostřed a toleranční hranice (malá číslíčka na kraji mířidel) i číselně odpovídají symetricky k nastavené střední hodnotě, nastavení odpovídá předepsaným hodnotám.

Co je správně?

Výrobce laserové geometrie udává nějaké hodnoty, které někde sehnal. Jak odpovídají předpisu výrobce, nevím. V každém případě se např. u 406 a 607 se vůbec nezohledňuje zatížení vozidla (nastavení světlé výšky před seřizováním).

Podle dlouholeté zkušenosti (dvou starých servisáků i mojí) je vhodné, aby u auta s předním náhonem měl předek sbíhavost asi 1,0 mm na každé straně, a zadek sbíhavost asi 0,0 až 0,5 mm na každé straně.

Zadek se často nedá seřizovat, jen se kontroluje.

Zkušenost: odchylka do 0,5 mm nehraje roli. Na stejné geometrii, po nastavení, sundání přístrojů, projetí a opětném měření je prý odchylka asi 0,2 mm.

minimaxa: Nastavili Ti tedy rozbíhavost. Kontroluj, jestli Ti to nesjíždí vnitřky pneu - je to pohledem poznat na běhounu po přímé jízdě - vnitřek běhounu je jakoby \"otřený\" jinak, než obvykle.

[upravil dne 9.9.2009 P607Olda]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...