Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výmena tlmičov / brzdového valčeka


573v0

Recommended Posts

Zdravím. Chystám sa na výmenu predných tlmičov. Beriem k sebe na to suseda, ktorý je v autách ako doma, pýtam sa teda ani tak nie na návod, skôr by ma zaujímalo, či nastanú nejaké prekvapivé situácie, skrátka na čo sa mám pripraviť. Taktiež je v pláne výmena brzdového valčeka (je prasknutý, predpokladám, že stačí vymeniť len jeden, nie oba v rámci celej nápravy?), tiež by tu bodli nejaké tipy na čo dávať bacha. Veľmi ďakujem, žite v mieri.

PS, skoro som zabudol. Mám v háji kolesá, zadné ľavé klepe v pravotočivej zákrute, ľavé predné vydáva zvuky ako keby malo osmičku. Máte nejakú šajnu o tom čo by to mohlo byť?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na predni tlumice se taky chystam, jsou tam tlumicove vlozky, ktere se vkladaji do tehlice a jsou zajisteny matici, na kterou je nejaky pripravek Peugeot pro povoleni, zatim jsem to ale bliz nezkoumal, mozna to pujde i nejakym obycejnym klicem.

Jinak budes potrebovat minimalne stahovak pruzin, bez toho tlumice nevymenis, rozhodne taky kup nova loziska hornich ulozeni a podle stavu i misky, do kterych se ta loziska vkladaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď v pátek jsem měnil na 309ce,ale je to totéž;) Nahoře povolíš tři matice,dole na těhlici jednu a celý šroub vyndáš (mě to šlo v pohodě normál klíčem) a opatrně to vyndáš ven,ale dej opravdu pozor na tu poloosu;)

Jinak,lepší je když na jedné straně děláš brzdy,tak přejít i stranu druhou (stejně jí budeš časem dělat),na naší 306ce nějaký prase (nejspíš předchozí majitel kutil) dalo na každou stranu jiný prasátko:roll

Nebo ho alespoň zkontrolovat jestli už nezačíná prosakovat;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ok, zistil som že tlmiče necháme na neskôr, zohnal som si za lacný peniaz brzdový valček tak ideme najprv spraviť to. Kdesi tu na fóre som ale čítal že to je dosť umenie ho tam umiestniť, treba na to nejaký špeci nástroj, neviem čo je na tom pravdy, čo vy na to? Čo bduem ešte k tomu potrebovať? Vymeniť rovno aj čapy? Predpokladám že aj brzdovú kvapalinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: 309GT

Teď v pátek jsem měnil na 309ce,ale je to totéž;) Nahoře povolíš tři matice,dole na těhlici jednu a celý šroub vyndáš (mě to šlo v pohodě normál klíčem) a opatrně to vyndáš ven,ale dej opravdu pozor na tu poloosu;)

Jinak,lepší je když na jedné straně děláš brzdy,tak přejít i stranu druhou (stejně jí budeš časem dělat),na naší 306ce nějaký prase (nejspíš předchozí majitel kutil) dalo na každou stranu jiný prasátko:roll

Nebo ho alespoň zkontrolovat jestli už nezačíná prosakovat;)

u 106 to opravdu neni stejne jako u 309

u 106 musi cela tehlice ven, tzn. demontovat brzdice, nebo je odpojit od hadicek, vyklepnout spodni kulovy cep a cep rizeni, povolit matici na poloose a tehlici sundat z poloosy, pak povolit tri srouby nahore, ktere drzi misku horniho ulozeni a celek vyndat ven.

Stlacit pruzinu stahovakem, povolit matici na tlumici, sundat misku, lozisko horniho ulozeni, sundat pruzinu stale stlacenou ve stahovaku a pak povolit prevlecnou matici na tehlici, ktera drzi tlumicovou vlozku uvnitr tehlice ( vlozka je zasunuta do trubky, ktera je pevnou soucasti tehlice ) vymenit tlumicove vlozky a poskladat v opacnem poradi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: 309GT

Teď v pátek jsem měnil na 309ce,ale je to totéž;) Nahoře povolíš tři matice,dole na těhlici jednu a celý šroub vyndáš (mě to šlo v pohodě normál klíčem) a opatrně to vyndáš ven,ale dej opravdu pozor na tu poloosu;)

Jinak,lepší je když na jedné straně děláš brzdy,tak přejít i stranu druhou (stejně jí budeš časem dělat),na naší 306ce nějaký prase (nejspíš předchozí majitel kutil) dalo na každou stranu jiný prasátko:roll

Nebo ho alespoň zkontrolovat jestli už nezačíná prosakovat;)

u 106 to opravdu neni stejne jako u 309

u 106 musi cela tehlice ven, tzn. demontovat brzdice, nebo je odpojit od hadicek, vyklepnout spodni kulovy cep a cep rizeni, povolit matici na poloose a tehlici sundat z poloosy, pak povolit tri srouby nahore, ktere drzi misku horniho ulozeni a celek vyndat ven.

Stlacit pruzinu stahovakem, povolit matici na tlumici, sundat misku, lozisko horniho ulozeni, sundat pruzinu stale stlacenou ve stahovaku a pak povolit prevlecnou matici na tehlici, ktera drzi tlumicovou vlozku uvnitr tehlice ( vlozka je zasunuta do trubky, ktera je pevnou soucasti tehlice ) vymenit tlumicove vlozky a poskladat v opacnem poradi

Tý vo..! to bude ale práce........:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...