Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka-piskanie


Dutch

Recommended Posts

Zdravim vsetkych.Dnes mi zacal od motora divny piskot.Po otvoreni kapoty zistujem ze zvuk ide od spojky,nie od remena.Mam takeho tusaka ze sa blizi koniec mojej spojky i ked si myslim ze pri 86 000km je to priskoro. Mate niekto podobnu skusenost? Piskanie bolo pocas jazdy aj pri volnobehu aj pri vyslapnutej spojke.No ked som otvoril garaz,sadol do auta a sliapol na spojku prestalo to,aj po viazde dovnutra. Podotykam ze piskanie zacalo uz pred tyzdnom,len to bolo take popiskovanie a myslel som ze to ide od remena. 307/1.4/Benz/hatchback. Kolko asi vide oprava spojky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: marko306

tiež sa prikláňam k tomu spojkovému ložisku

Mam zle tusenie ze mate asi pravdu,,,ale 86000km? Kua ak to bude pravda tak si kupim skodovku a Peugeota nechcem vidiet,Mal som Favorita 20 rokov,este som ho predal pojazdneho,220 000km a nic sa tam nepokazilo,len raz spojkova lamela ale pri 145 000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: antal

Trocha od veci porovnávat staré auta s novými ktore su prepchate elektrikou atd...:roker

Musim ta sklamat,tu piseme o spojke a to je mechanicka cast,ale ako vidim ze za 15 rokov sa nic nezlepsilo-ba zhorsilo. Pri 86 000km menit spojku? To kedysi nebolo.Kilometrami som si isty. billi11.mas pravdu to su tie pekne drahe auta,dnes uz znacka nic neznamena.vsetko je srot. si myslim.ale aj tak ho molujem a to je asi ten problem,oni vedia ako na nas majitelov aut-vyrobia vzhladom pekne autko aby nas nachytali a potom sa trapime s poruchami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem spojku měnil ve 220 000 km. Pískala na volnoběh tak, že už jsem se bál s tím jet do Chorvatska. Stalo mě to 21 400 Kč a to jsem dostal 25 % slevu na díly.

Asi po týdnu mi někde unikal olej a bylo to gufero na poloose. Nejspíš při kompletaci po výměně spojky se poškodilo. Teď mě zase pro změnu trápí netěsný vstřik. Jinak ale motor jede skvěle, potichu nežere (ani olej) a jsem velmi spokojen!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dutch

Tak dnes som bol predbezne v servise,cena by bola asi 350euro. Ale vraj treba menit aj gufera na prevodovke(asi na poloosi). Je to pravda? myslim ze ked netecu tak netreba. usetril by som 30euro.co myslite?

Určitě je nech vyměnit...teď netečou, ale pak by mohly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegascream

hej chalani, ja byvam v Dubovej pri Modre :) sorry za OT, ale zhanam tu v okoli fakt dobry servis....teraz som bol pri \"soche slobody\" ale mam zmiesane pocity, co si o nich myslite?

Ja chodim do servisu vedla Hypernovy,citroen.Su dobry,aj ceny. Da sa dohodnut. Co chces opravit?

[upravil dne 13/9/09 Dutch]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matuzalem401

Poliaci maju vraj polovicne ceny .Minule tu pisal jeden borec z Presova ze chodi na servis len tam a ze sa to neda z nasimi cenami a z pristupom porovnat.Bol tu prihlaseny pod prezivkov: cappo2 a vraj je to niekde v Krosne.

V polsku kupis lacno ale smejd.U nas kupis draho a znacku-ktora je tiez smejd. Uz od davna sa chodi kupovat do polska lacnejsie suciastky,a dlho to tak aj bude. Nasi predajcovia chcu na vsetkom 300% marzu.Mali by im pobrat živnost.listy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegascream

hej chalani, ja byvam v Dubovej pri Modre :) sorry za OT, ale zhanam tu v okoli fakt dobry servis....teraz som bol pri \"soche slobody\" ale mam zmiesane pocity, co si o nich myslite?

Som z Modry, ale p307 už nevlastním. Nechcelo sa mi investovať do \"starého\" 5-ročného auta toľké peniaze každý rok - cca 30-40.000 Sk. Preto som kúpil nový hyundai i30. Ten ma za celý rok prevádzky okrem benzínu stál 4.500 Sk - servisná prehliadka, som veľmi spokojný. Ojazdené auto si už nikdy nekúpim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...