Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Riadenie ťahá doprava ...


Guest Martin2422

Recommended Posts

Guest Martin2422

Zdravím,

už odkedy som kúpil moje terajšie vozidlo Peugeot 307 r.v. 2003 1.6 16V benzín sa u neho prejavuje jedna drobná závada a to že pri jazde samovoľne ťahá mierne vpravo. Je to ťažšie spozorovateľné ale citeľné, sústavne je nutné priamy smer jazdy korigovať jemným natočením volantu vľavo. Geometria prednej nápravy bola vykonaná v značkovom servise, dokonca mám protokol z merania. Pri zbežnej prehliadke podvozku chlapík v servise nenašiel nič podozrivé až na miernu preliačinu v plechu za pravým predným kolesom (vyzerá to akoby niekto umiestnil hever pri dvíhaní auta na zlé miesto, údajne by to nemalo mať vplyv).

Na fóre sa mi podarilo nájsť diskusiu kde podobnú závadu prisudzovali únave silentblokov na zadnej náprave, mohla by to byť príčina? :myslim Je možné aby bola vykonaná geometria nápravy a vozidlo napriek tomu tiahlo doprava? :roll

Za rady a názory vopred ďakujem ... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Martin2422

Sklon cesty som vylúčil, riadenie ťahá vždy, je úplne jedno či idem po rovnej okreske, diaľnici či v protismere ;).

Hmm, tie brzdy sú dobrý nápad. Zadné brzdy to určite nebudú, doštičky som menil pred mesiacom a problém s riadením pretrval ale skúsim pozrieť predné ...

Ešte niečo, na obrázku sú hodnoty z protokolu o meraní geometrie, niektoré hodnoty sú v červených číslach (mimo toleranciu). Je možné že mechanici niečo nezvládli či takéto malé odchýlky su normálne :myslim?

[upravil dne 6/9/09 Martin2422]

post-0-1410960954352_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

geometrie př. nápravy je zbytečná--dělá se geom. celková--laserová--souosost náprav atd.,podle předpisu výrobce, stojí tady cca 800 kč ,měří se různé vzdálenosti od kontrolních bodů v karoserii a pak až sbíhavost,odklon a tak dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...