Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké homologované (RL) denní světla LED


OK406

Recommended Posts

a k cemu to je vzadu svitit, kdyz pri beznym slunci z tech obrysovek nevydis ani houno. Vzdy slo o to, aby bylo videno zepredu a nikoli zezadu, ale to par lidi jak ty, Medved a dalsi nepochopej.

Vzpomen si kdo musel svitit prvni... tramvaje a taky pouze vepredu, zadek pres den je cista zhovadilost

uz vidim jak si nekomu ve dne nedal prednost, protoze mu nesvitili zadky:D:D:D

[upravil dne 7/9/09 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

a k cemu to je vzadu svitit, kdyz pri beznym slunci z tech obrysovek nevydis ani houno. Vzdy slo o to, aby bylo videno zepredu a nikoli zezadu, ale to par lidi jak ty, Medved a dalsi nepochopej.

Vzpomen si kdo musel svitit prvni... tramvaje a taky pouze vepredu, zadek pres den je cista zhovadilost

jasně začne pršet nebo probýraný tunel,les setmý se a určitě si vzpomeneš zapnout světla že:aut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proc bych jako v lese zapinal svetla:o precti si § o snizene viditelnosti nez neco napises

EDIT pomuzu ti

zak. 361/200Sb. §2 odst. ff)
snížená viditelnost je situace, kdy účastníci provozu na pozemních komunikacích dostatečně zřetelně nerozeznají jiná vozidla, osoby, zvířata nebo předměty na pozemní komunikaci, například od soumraku do svítání, za mlhy, sněžení, hustého deště nebo v tunelu,

[upravil dne 7/9/09 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

az budes mit v kufru nalozenyho nekoho kdo te prehlidnul, tak si s § muzes leda vytrit .... :D :D

Nevim, ja tuhle diskuzi okolo dennich svetel nechapu, ja myslel, ze je dobry delat vse pro to, abych byl na silnici pokud mozno v kazde situaci neprehlednutelny, aneb byt viden, nekteri to vsak berou cestou \"nechci slevu zadarmo\" a kdyz uz tedy musi ze zakona svitit, tak chteji alespon co nejvic usporit, v tehle situaci mi to prijde jako sporeni na sakra spatnym miste, to je snad lepsi si dat pod pedal cihlu, abych na to tolik neslapal, nez premyslet o tom, jestli mi vzadu sviti 2*5W navic :bojim

[upravil dne 7/9/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně jdu do denních světel, že se mi na autě, pokud jsou poctivě vybraná, i líbí. Nehledě na to, že tahle světla má spousta mých známých a pokud to nejsou zrovna pozičky, jsou vidět. Pozičky prostě vidět nejsou s tím souhlasím, ale denní se správnou homologací vidět jsou. Je to všechno věc názoru a myslím, že nemá smysl se kvůli tomu hádat. Prostě někomu se líbí a jinému ne.. Nemyslíte?? :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co například trápí mě, je fakt, že jsem vlastně nikde nezjistil jakou že to tu homologaci opravdu potřžebuji. Co znamená RL? DRL? E4 nebo E11? A co Atest 8SD? je potřeba není?? Na tohle mi nikdo vlastně nikdy nebyl schopen pořádně odpovědět. A nechci kupovat něco o čem nebudu nic vědět. Zase než kvůli tomu volat na technickou ptám se tady.. Víte???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Osobně jdu do denních světel, že se mi na autě, pokud jsou poctivě vybraná, i líbí. Nehledě na to, že tahle světla má spousta mých známých a pokud to nejsou zrovna pozičky, jsou vidět. Pozičky prostě vidět nejsou s tím souhlasím, ale denní se správnou homologací vidět jsou. Je to všechno věc názoru a myslím, že nemá smysl se kvůli tomu hádat. Prostě někomu se líbí a jinému ne.. Nemyslíte?? :papa

S timhle ja taky naprosto souhlasim! A at sam mam LED denni svetla, tak vcelku nesnasim, kdyz si lidi daji male pozicky za 300kc a mysli si, ze jsou to hrozne viditelny svetla. A pritom nejsou vubec videt!:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zzipCZ

Původně zaslal: buml

a proc bych jako v lese zapinal svetla:o precti si § o snizene viditelnosti nez neco napises

říká ti něco 100% pradivé přísloví VIDĚT A BÝT VIDĚN:papa:papa

to mi samo rika, ale i v lese za bileho dne vidim neosvetlena auta pred sebou dostatecne zreteklne, ale jestli ty ne, tak ti doporucuji navstevu ocniho lekare:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Co například trápí mě, je fakt, že jsem vlastně nikde nezjistil jakou že to tu homologaci opravdu potřžebuji. Co znamená RL? DRL? E4 nebo E11? A co Atest 8SD? je potřeba není?? Na tohle mi nikdo vlastně nikdy nebyl schopen pořádně odpovědět. A nechci kupovat něco o čem nebudu nic vědět. Zase než kvůli tomu volat na technickou ptám se tady.. Víte???

potrebujes aby na skle kazdeho svetla byl krouzek ve kterem bede Exx (misti xx si dosad cislo schvalovaci zeme) pod nebo nad krouzkem bude uvedeno bud RL nebo RL/A a vedle krouzku cislo schvaleni nebo dva radky jeden RL a cislo schvaleni a druhu A a cislo schvaleni

cokolo jineho jako DRL; A a pod je co se dennich svetel tyce spatne

ATES8SD to mit nemusi.

Proste dle EHK

RL - homologace pro denni sviceni

A - homologace pro pozicni svetla

DRL - EHK tusim vubec nezna je to jen vyplod vyrobcu

[upravil dne 7/9/09 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: buml

Původně zaslal: stalmik

Co například trápí mě, je fakt, že jsem vlastně nikde nezjistil jakou že to tu homologaci opravdu potřžebuji. Co znamená RL? DRL? E4 nebo E11? A co Atest 8SD? je potřeba není?? Na tohle mi nikdo vlastně nikdy nebyl schopen pořádně odpovědět. A nechci kupovat něco o čem nebudu nic vědět. Zase než kvůli tomu volat na technickou ptám se tady.. Víte???

potrebujes aby na skle kazdeho svetla byl krouzek ve kterem bede Exx (misti xx si dosad cislo schvalovaci zeme) pod nebo nad krouzkem bude uvedeno bud RL nebo RL/A a vedle krouzku cislo schvaleni nebo dva radky jeden RL a cislo schvaleni a druhu A a cislo schvaleni

cokolo jineho jako DRL; A a pod je co se dennich svetel tyce spatne

ATES8SD to mit nemusi.

Proste dle EHK

RL - homologace pro denni sviceni

A - homologace pro pozicni svetla

DRL - EHK tusim vubec nezna je to jen vyplod vyrobcu

[upravil dne 7/9/09 buml]

Výborně, konečně někdo kdo to dokáže vysvětlit.. Teď už je mi jasné co koupit. Díky!!;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...