Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké homologované (RL) denní světla LED


OK406

Recommended Posts

Jelikož se blíží opět zimní čas a s tím spojené celodení svícení, tak jsem se rozhodl, že si pořídím denní světla. Ale nejsem na 100% rozhodnut jaká. Stalmik mi poslal tyto denní světla. Jaký je váš názor na tyto denní světla, či jaké by jste doporučili (máte) Vy?? Samozřemě, aby měli homologaci RL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Jelikož se blíží opět zimní čas a s tím spojené celodení svícení, tak jsem se rozhodl, že si pořídím denní světla. Ale nejsem na 100% rozhodnut jaká. Stalmik mi poslal tyto denní světla. Jaký je váš názor na tyto denní světla, či jaké by jste doporučili (máte) Vy?? Samozřemě, aby měli homologaci RL.

No dle ostatních starších příspěvků se mi jeví jako jedny z těch lepších. Už jen z důvodu absence externího relé, což je, si myslím velká výhoda.. Ale také uvítám další aktuální návrhy.. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mišak

Původně zaslal: OK406

Jelikož se blíží opět zimní čas a s tím spojené celodení svícení

Se přes leto nemusí svitit celý den?:myslim

Co myslíš;):) Příspěvek je na denní světla a ne na to, zda-li svítit přes leto a nebo ne.

[upravil dne 4/9/09 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zzipCZ

Původně zaslal: OK406

Jelikož se blíží opět zimní čas a s tím spojené celodení svícení

ty jsi přes léto nesvítil:myslim:myslim:myslim

Původně zaslal: Mišak

Původně zaslal: OK406

Jelikož se blíží opět zimní čas a s tím spojené celodení svícení

Se přes leto nemusí svitit celý den?:myslim

Co myslíš;):) Příspěvek je na denní světla a ne na to, zda-li svítit přes leto a nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: hudy

ja mam ze stranek http://leddennisviceni.cz/ typ DL-X5. Ale jejich delka je 22cm, nekde tady ve foru 406 uz to nekde resili a z duvodu dodrzeni umisteni svetel radsi volili ovalne napr. http://leddennisviceni.cz/index.php?topMenu=24&cat=1056 a dat je do rohu mrizky.

Rozměry se dodrží. Příspěvek + fotky ohledně denních světel.

[upravil dne 5/9/09 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velkej nesmysl je to, že při zapnutých denních světlech (podle zákona) vzadu nesvítí nic, takže když vjedu do pisáreckýho tunelu tak polovinu aut nevidím protože si všichni kupují denní světla.

A na každým autě to vypadá divně, krom těch co to mají originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Velkej nesmysl je to, že při zapnutých denních světlech (podle zákona) vzadu nesvítí nic, takže když vjedu do pisáreckýho tunelu tak polovinu aut nevidím protože si všichni kupují denní světla.

A na každým autě to vypadá divně, krom těch co to mají originál.

U většiny tunelů u nás je dopravní značka \"Rozsviť světla\". Není sice jasné která, ale dle mého soukromého názoru z toho logicky vyplývá, že potkávací, tedy i obrysová, tedy i zadní obrysová. Faktem ovšem je, že tato dopr. značka je i na hraničních přechodech na příjezdech k nám. Tak fakt nevím...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dolly1010

Já když bych si dělal denní svícení, tak bych se snažil vošéfovat i zadní obrysovky :)

hm a zakon a EHK predpis je pro tebe co???? car papiru, ze!

2 OK406 > ty co na ne mas link ted kupoval kolega a montoval je na oktu. vysly ho na 1350,- zapojoval pouze cast dennich svetel, funkci pozicek nezapojoval, protoze by musel vyndat zarovky z hlavnich svetel. vzhledem vypadaji velmi dobre a sviti jak spravne dennaky maji. nemit uz vic jak rok na aute ty co mam tak do tehlech okamzite skacu:super

2 Edison > tyhle znacky po zavedeni povinneho celorosniho sviceni sundali, ale stale mame v zakone 361/2000Sb. § o snizene vyditelnosti, takze staci tento prislusnym organem vymahat.

[upravil dne 6/9/09 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 z 5 dodelavanych dennich svetel jsou spatne viditelna. Jen za vikend jsem problikaval asi 5 aut, s domnenim, ze nesviti a oni meli dodelana denni svetla, ktery jsem prehlidl. Auto s takovymahle svetlama je vzdy o dost pozdeji videt, nez kdyby svitilo normalnimi svetlomety.

Myslim, ze je to zbytecna investice cca 1500Kc, ktere se daji investovat rozumneji a uzitecneji, nehlede na estetickou stranku veci, protoze ty svetla tam na prvni pohled nepasujou a vypadaj divne.

Osobne bych doporucil montaz 2ks rele denniho sviceni do originalnich patic za 200Kc a na DLR bych se vykaslal

[upravil dne 7/9/09 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Auto s takovymahle svetlama je vzdy o dost pozdeji videt, nez kdyby svitilo normalnimi svetlomety.

Myslim, ze je to zbytecna investice cca 1500Kc, ktere se daji investovat rozumneji a uzitecneji, nehlede na estetickou stranku veci, protoze ty svetla tam na prvni pohled nepasujou a vypadaj divne.

Přesně tak. Konečně někdo kdo má stejný názor. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

4 z 5 dodelavanych dennich svetel jsou spatne viditelna. Jen za vikend jsem problikaval asi 5 aut, s domnenim, ze nesviti a oni meli dodelana denni svetla, ktery jsem prehlidl. Auto s takovymahle svetlama je vzdy o dost pozdeji videt, nez kdyby svitilo normalnimi svetlomety.

Myslim, ze je to zbytecna investice cca 1500Kc, ktere se daji investovat rozumneji a uzitecneji, nehlede na estetickou stranku veci, protoze ty svetla tam na prvni pohled nepasujou a vypadaj divne.

Osobne bych doporucil montaz 2ks rele denniho sviceni do originalnich patic za 200Kc a na DLR bych se vykaslal

[upravil dne 7/9/09 Ferry]

vysvetleni tveho dojmu je jednoduche, spousta tupcu si neprecla potrebne predpisy a dala na rady prodejcu (prevazne eshop). No a misto dennich svetel si namontovali pozicky a ty doopravdy videt nejsou, ale pokud ma nekdo homologovane denni svetla umistene tak jak maji byt, tak je uvidis driv nez nejake do kuzele soustredene potkavaci;)

osobne sem byl na stk pochvalen, ze ma konecne nekdo doopravdy dennaky a neco o nich vi, jinak frajeri s homologaci A z stk litali:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...